Skocz do zawartości

Scan-Speak D3806/820000


Rekomendowane odpowiedzi

To jest tweeter, tyle ze z niskim fs, mozna go ciac nisko jak na tweeter i ma sporo srednicy.

 

Zawsze mozesz sprobowac, jednak i tak nie pokryje Ci tego co ucieka z woofera, przez jego lokalizacje.

 

Mysle, ze jedyny ratunek (jesli nie ma opcji przeniesienia wooferow), to zrobic normalny 3 way ze sredniakami i to najlepiej 4" stozkami (takie bez problemu pokryja dziure w pasmie) i tweeterami w slupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno pare by sie znalazlo, tylko problem jest w tym, ze nawet bardzo dobry tweeter nadrobi tylko ta gorna srednice, powyzej 1kHz.

W zasadzie nic to u Ciebie nie pomoze.

Niektore 4" glosniki maja juz nawet miano midwooferow i te juz graja wystarczajaco nisko zeby to fajnie skleic z wooferem w tak niekorzystnej lokalizacji jak w octavii 2.

Moglbys sie nawet zainteresowac DOBRYMI koaksami, bedzie prosciej i z montazem i ze strojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czymś takim jak zniekształcenia harmoniczne to słyszeli? Czy tylko Fs się liczy.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Probuje przekazac autorowi, ze zaden tweeter nie nadrobi brakow u Niego, nawet juz bez zaglebiania sie w znieksztalcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Probuje przekazac autorowi, ze zaden tweeter nie nadrobi brakow u Niego, bez zaglebiania sie w znieksztalcenia.

Bardziej chodziło mi o to że trzeba szerzej patrzeć a nie skupiać się na jednym parametrze. Ale wszystkie twoje wypowiedzi są słuszne i w pełni się z nimi zgadzam.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardziej chodziło mi o to że trzeba szerzej patrzeć a nie skupiać się na jednym parametrze

Pewnie, ze tak, co z tego jesli nawet bezpiecznie da sie uciac glosnik nisko, jak znieksztalcenia beda tak duze, ze nie bedzie sie dalo tego sluchac.

 

Poza tym wspomniany SS jest takich rozmiarow, ze bez problemu mozna go zastapic wlasnie jakims czterocalowym koaksem i cieszyc sie graniem, bez wielkiego kombinowania i zastanawiania sie czy zgra sie z wooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...