Skocz do zawartości

bmw g20


karnas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

zamowilem nowa 3 g20.   

mam dolozony zestaw hifi 676

szukam mozliwosci upgarte. 

zdecydowalem sie na Focala    https://allegro.pl/oferta/focal-ifbmw-audiofilski-system-suby-bmw-1-3-5-x1-7313967280

 

mom do niego dojscie za b.dobre pieniadze.  

 

zalezy mi na jak najmniejszej ingerencji w fabryczne audio-chodzi o gwarancje. \

 

zastanawiam sie miedzy wzmacniaczem dedykowanym a 5-kanalowym FPX5.1200   wtedy doloze drugie focal ifbmw-s kit2,a piaty kanal pojdzie na suby pod fotelami.

 

co myslicie o takim rozwiazaniu?  czy  duzo strace  na kablach fabrycznych?   nie chce rozbierac auta i klasc nowych kabli.

 

jaki wzmacniacz dedykowany poleciaie?  

 

za kazda wskazowke bede wdzieczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strace na kablach fabrycznych. Ty sobie żarty robisz czy jak?

 

Zanim za cokolwiek się weźmiesz to sobie przeczytaj Car audio FAQ Nazar.

 

Kabel prądowy do w wzmacniacza daje się gruby żeby się nie palił. Spadek napięcia inna sprawa na kablu.

Stracić to możesz całe auto.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sprzet,ale cena zabija.

 

to byloby najlepsze rozwiazanie. przod,tyl,sub focal i match 7

 

gdzyby to cudenko nie kosztowalo 3,5k

 

ew. rozwazam  wymiane wszystich glosnikow, a po pol roku,roku jak odbije sie finansowo dolozenie matcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW dość łatwo jest polepszyć dźwięk korzystając z wbudowanej jednostki sterującej. W wersji HIFI podłączenie wzmacniacza jest tylko kwestią przeróbki okablowania lub użycia gotowych przejściówek. Z "radia" biegnie sygnał niskopoziomowy bezpośrednio do wzmacniacza, który jest w bagażniku. Wszystkie kable głośnikowe są tam doprowadzone, z podłączeniem zasilania też nie ma problemów, bo akumulator jest w bagażniku. Sygnał z jednostki centralnej jest niezłej jakości. 

Wybór głośników pasujących plug&play jest ograniczony, ale z niewielkimi przeróbkami można zainstalować dobrej jakości woofery 4" + tweeter w trójkąty za lusterkiem. Bardzo dobre efekty uzyskują ludzie z Morelami Ovation, a głośniki stricte do basu są pod siedzeniami i tam najlepiej użyć dedykowanych do BMW wooferów. 

Tak, jak wspomnieli moi przedmówcy - oryginalny wzmacniacz jest słaby. Jeśli chce się osiągnąć znaczącą poprawę, to poza wymianą głośników (rozważ też dedykowany Audio System HX) potrzebny jest wzmacniacz. Poza tym z dodatkowym wzmacniaczem znacznie ławiej zapanować nad poziomami głośności poszczególnych sekcji. O procesorze nie ma co wspominać, bo wszyscy wiedzą, jakie korzyści może dać. 

Miałem kiedyś w E90 HiFi Pro (Logic 7 - sygnał do wzmacniacze leci po światłowodzie) i po wymianie samych głośników poprawa była znaczna, ale nie spektakularna. A w przypadku HiFi Pro moc wzmacniacza jest większa. Chwilę później w drugim aucie (E82) miałem bazowe stereo (to bez żadnego wzmacniacza, bez tweeterów i z podpitymi basami i wysokimi). To było autko tymczasowe, ale chciałem bardzo tanio poprawić granie. Zamontowałem tam wyciągnięte z E90 HiFi Pro głośniki, przekodowałem jednostkę centralną na HIFi, dzięki czemu uzyskałem wyjście niskiego poziomu bez podbić, podłączyłem do jakiegoś dość taniego wzmacniacza Alpine w tybie 4 kanałowym. 2 kanały na głośniki w drzwiach i tweetery, 2 kanały napędzały głośniki niskotonowe pod siedzeniami. sygnał remote ze streowania wzmacniaczem anteny - czarny cieniutki kabelek.

Przyrost "jakości" był znacznie większy niż w E90. 

W przypadku głośników HiFi Pro zasilenie ich większą mocą dało wyraźnie lepszy efekt. 

Ogólna konstrukcja dźwięku we większości BMW od kilkunastu lat nie zmieniła się. Miejsca montażowe różnią się szczegółami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś nowe BMW, a cena w sumie dość taniego rozwiązania, aby najprostszym sposobem dla laika poprawić cokolwiek Cię powaliła.... brak słów.

 

Większość na tym forum ma auto za ułamek ceny, i nie ma takich problemów, a wszelkie kombinacje z poszukiwaniem tańszych rozwiązań okażą się tymczasowe i finalnie przekroczysz zakładany budżet. Moja rada - nie kombinuj nic do czasu aż w śwince skarbonce nie pojawi się podobna kwota, wtedy zacznij ponownie... zaczynając od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo zbieralem na auto:>

 

na razie zdecydowany jestem na:

 

poczatek  wymiana ampli na mach 7upbme  3kpl

pozniej zmiana glosnikow- wiekszosc poleca zamiast focal to gladeny 3kpln z montazem

jeszcze pozniej dolozenie ampli i suba w skrzynie. 2k pln

 

tak mniejwiecej planuje wiec troche sie nazbieralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wprawę w zbieraniu masz, w międzyczasie popatrz na porobione tłumienia woofera pod 4 literami  i sobie to zrób, to po zamontowaniu Mach'a będzie lepszy efekt.

 

Tu masz specjalistów od nowych BMW - 

 

https://www.facebook.com/ProAudioTychy/ 

https://www.facebook.com/ProAudioTychy/videos/726679624391157/

 

możesz oblookać Tomka filmiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jeszcze dwa pytania.

 

udalo sie skompletowac.

 

gladen one- 402 euro

match up 7bmw- 612euro

 

i teraz 2 pytania.

 

czy warto dokupic    za 102e   http://sklep.audiomania.pl/pl/p/MATCH-MEC-BT-modul-Bluetooth-Audio-Streaming/22725059? czy duza poprawa w jakosci sygnalu?

 

dokladam tez za 159euro  http://www.caraudioempire.eu/amplifiers/match-amplifiers/amplifier-match-ma-10fx

 

i szukam do niego malego ,kompaktowego suba.  jaki polecacie do ww piecyka? moze cos takiego za 300euro

https://centrumaudio.pl/subwoofery-samochodowe/10038-match-pp-10e-d.html?search_query=match&results=33  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Lepiej poczekać niż na szybko zamontować byle jak, stracić kasę i się wkurzyc. Niestety w car audio każdy niuans montażu wychodzi na etapie koncowym i to mocniej niż się zawsze wydaje. A im sprzęt lepszy, tym bardziej to widoczne. Nic samo z siebie nie zagra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...