Skocz do zawartości

i30 II. Wymina głośników + wzmacniacz do STX 10''


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Hyundai i30 II 2014 wagon. Radio fabryczne i takie pozostanie ponieważ ma wszystko co potrzebuję.

Głośniki oryginalne to szerokopasmówki bez osobnych tweeterów(!). Drzwi są szczelne i dodatkowe wygłuszenie za dużo nie zmieni tym bardziej że oryginalne głośniki grają bardzo nisko jak na szerokopasmowe.

Czego szukam? Zestawu odseparowanego któremu do zasilenia wystarczy samo radio w budżecie +/-400zł. Przód wystarczy że zagra kickbasem. Resztą zajmie się subwoofer.

Dodatkowo szukam napędu do stxa 10'' 2x2Ω. Obecnie mam ten głośnik podpięty pod radio pioneer z funkcją wykorzystania tylnych głośników jako subwoofer. Gra to całkiem znośnie po mimo że to tylko 50W. Wzmacniacz nie powinien być mocny bo i mocy nie potrzebuję. 100-150W to będzie aż nadto. Wzmacniacz powinien mieć wejście wysoko poziomowe bo oryginalne radio nie posiada wyjścia na wzmacniacz. 

Słucham każdej muzyki. Od klasycznej, poprzez jazz, rock do trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem że szukam głośników pod radio a wy proponujecie zestaw który wymaga wzmacniacza. Samo upchanie małego wzmacniacza do subwoofera będzie wyzwaniem a gdzie 4 kanałowy klocek. Mam w domu Axton A495 ale potrzebuje tyle mocy w drzwiach. Muzyka ma umilać jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj zestawu odseparowanego z wysokim SPL, który pozwoli zasilić je mocą do tych 20...25W z końcówek radia.

Przykładowo:

Zestaw odseparowany MTX Audio TR65S:

https://allegro.pl/oferta/mtx-audio-tr65s-glosniki-dwudrozne-16cm-260w-7262025753

Zestaw odseparowany DD Audio RL-CS6.5:

https://centrumaudio.pl/160-mm-i-165-mm-zestawy-odseparowane/10537-dd-audio-rl-cs65-zestaw-2-drozny-odseparowany.html

Drzwi wygłuszone, więc jak posmakujesz ich brzmienie, to zasilisz je wymienionym wzmakiem mającym stosowną moc i 4 kanały. Dasz 2 na przód i mostek na suba.

Parametry techniczne Axton A495:

https://www.manualslib.com/manual/1188046/Axton-A1350.html?page=34#manual

A mając zestaw o dużym SPL, ten Axton będzie pracował na znacznie niższym poziomie mocy oddawanej do głośników, bo inaczej byś ogłuchł na amen! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem że szukam głośników pod radio a wy proponujecie zestaw który wymaga wzmacniacza.

 

Trafiłeś na forum, gdzie proponuję się najlepsze mozliwe rozwiazania, a nie najprostsze. Masz wzmacniacz, a nie chcesz go użyć, bo jes za duzy? Kup mniejszy, dużo tego na rynku. Poza tym, jak nie ma miejsca na wzmacniacz, a jest na suba, to nie mam pytań. Wolałbym wywalić suba i dać lepsze glosniki na przód pod wzmacniaczem.

Jeśli jednaj uznasz, że Twoj początkowy pomysł jest lepszy, zastosuj się do poprzedniego pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie namawia do złego jednak odciążenie  radia w postaci zastosowania wzmacniacza może być krokiem na przód np.taki stetsom vision (ze znanego alle portalu )upchasz go w ''każdym''aucie i nie ciągnie prądu jak wściekły ,żeby nie było ot. proa simplex 160 pod radiem daje rade :hyhy:tylko pytanie czy chcesz dłubać w aucie czy tylko prosta wrzuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle ;) jaki pewniak : Drzwi są szczelne i dodatkowe wygłuszenie za dużo nie zmieni tym bardziej że oryginalne głośniki grają bardzo nisko jak na szerokopasmowe." Dobrze że tu są sami turyści bywają. W sumie całego świata nie da się zbawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie merytorycznie wypowiedział się grzeczny_52. za co dziękuje. Zaproponował głośniki które zagrają pod radiem ale dodatkowo polecił zamontować wzmacniacz żeby wycisnąć ostatnie soki z głośnika.

 

To jak wiesz lepiej to po co pytania? Rozumiem że robiłeś systemy na tych głośnikach?

Szukam prostego audio bez bajerów. Tak ciężko to zrozumieć? Ingerencję w samochód chce ograniczyć do minimum. Nik mi nie odda pieniędzy przy sprzedaży samochodu. Wiem że ideałem było by wybebeszyć całe wnętrze z drzwiami łącznie. Władować 100kg mat + nagłośnienie za 10kzł. Tylko mnie to nie interesuje.

 

 


Trafiłeś na forum, gdzie proponuję się najlepsze mozliwe rozwiazania, a nie najprostsze.

Tylko niech te rozwiązania będą dopasowane pod osobę zakładającą temat.

 

 


Poza tym, jak nie ma miejsca na wzmacniacz, a jest na suba, to nie mam pytań

Subwoofer będzie na szybko złączkach z możliwością pełnego demontażu w kilka sekund.

 

 


Wolałbym wywalić suba i dać lepsze glosniki na przód pod wzmacniaczem.

To jest Twoje zdanie które szanuję . W moim przypadku jest zupełnie odwrotnie. Przednie głośniki w pieniądzach które przeznaczę nie zagrają tak ''głośno'' i nisko jak subwoofer.

 

 


zastosowania wzmacniacza może być krokiem na przód np.taki stetsom vision

Kasa to podstawa a ten wzmacniacz kosztuje tyle ile chcę przeznaczyć na wszystko.

We wszystkich samochodach zawsze miałem sprzęt który był skonfigurowany w trybie 2.1. Drzwi grały w paśmie od kickbasu w górę. Dół pasma uzupełniał subwoofer.

 

 

 


Jest nieźle ;) jaki pewniak : Drzwi są szczelne i dodatkowe wygłuszenie za dużo nie zmieni tym bardziej że oryginalne głośniki grają bardzo nisko jak na szerokopasmowe." Dobrze że tu są sami turyści bywają. W sumie całego świata nie da się zbawić.

Dan124 widzę że regulaminu forum nie znasz:

2. Nie masz nic konkretnego do napisania - Nie pisz nic!
3. Ilość postów nie uczyni cie mądrzejszym - nie nabijaj licznika!

5. Bezsensowne, wulgarne, nic nie wnoszące w temat posty będą usuwane

Jak dobrze wiesz głównym celem wygłuszenia drzwi jest zapewnienie głośnikowi odpowiedniej komory (żeby fala dźwiękowa wygenerowana przez tył membrany nie zniosła tej wygenerowanej przez przednią część). Spoglądając z grubsza na konstrukcję wewnętrzną drzwi  i30 II widać że zabudowa znajdująca się pod tapicerką jest bardzo szczelna. Wszelkie otwory są fabrycznie zaślepione. Dodatkowo na około poprowadzona jest uszczelka która bardzo dobrze izoluje wnętrze drzwi. Po cholerę ładować tam dodatko wygłuszenie gdzie drzwi nie będą grały basem bo od tego będzie subwoofer? Do kickbasu wystarczy w pełni fabryczna zabudowa. Do niższego grania zgodzę się że potrzebne będzie wygłuszenie. Tak samo w przypadku gdyby kiedykolwiek drzwi wpadały w rezonans założę maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można powiedzieć to to że wydaje Ci się że masz rację. Poza tym ciebie spokojnie dotyczy 13 punkt regulaminu. Fajnie jest podeprzeć się regułkami,płynnym ruchem omijając te które nie pasują do twojej JEDYNEJ SŁUSZNEJ WIZJI. EOT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 400zł  do wydania , to kupuje się  maty i przygotowuje środowisko* dla ori głośników , a nie kupuje głośniki. Nie wierzysz? Nie musisz , tylko mam wielką nadzieję że będziesz miał jaja żeby napisać nam że po montażu tych "cudów techniki za 4 paczki"  gra gorzej niż seria  :wink:

 
 
*doczytaj sobie 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami sceptycy na forum. Maty zawsze można dołożyć. Tak samo wzmacniacz.

 

 


napisać nam że po montażu tych "cudów techniki za 4 paczki" gra gorzej niż seria

Tak wygląda oryginalne fabryczne nagłośnienie. Wszystko zagra lepiej od oryginału.

hyundai-i30-glosnik-glosniki-25-50w-4-oh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sceptycy tylko doświadczone osoby.

Zlamales też punkt regulaminu ze nie przywitałeś się w odpowiednim dziale. W wyszukiwarce też są podobne tematy.

Nowy, więcej pokory albo rób jak tam chcesz.

 

Dalej czekam na argumenty dlaczego maximo nie zagra po radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak wygląda oryginalne fabryczne nagłośnienie. Wszystko zagra lepiej od oryginału."

 

Pod radiem i w drzwiach bez przygotowania ? Raczej nie. Maty można dołożyć ? Można, tylko zaczynać od drugiego, czy trzeciego kroku ? Nie słuchasz - bez stworzenia warunków i podstaw, skazujesz się na porażkę. Oczywiście pomijam ewentualność, którą są często niskie wymagania i zmiana dla samej zmiany, aby poczuć się lepiej, że zmieniłem i jest na pewno lepiej.

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ...my już wiemy że to co wcześniej napisałem jest prawdą, ale Ty jak widać dopiero musisz się o tym przekonać ;)  No cóż chcesz powielać nasze błędy , droga wolna ...

 

 

PS: wiesz jak fajnie grały Hertze HSK , DLS r6a , Maximo , uDimension element ,Morel Ultra i parę innych pod radiem? Ja wiem ;) Wiem też ile wnosi , a w zasadzie ile się traci na braku "przygotowania drzwi" ...aaaa i przeczytaj ze zrozumieniem pierwszą cześć mojego podpisu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zlamales też punkt regulaminu ze nie przywitałeś się w odpowiednim dziale. W wyszukiwarce też są podobne tematy.

Sprawdź jeszcze raz :wink:

 

 


Dalej czekam na argumenty dlaczego maximo nie zagra po radiem.

Nie ten budżet.

 

 


Oczywiście pomijam ewentualność, którą są często niskie wymagania

Nie pomijaj bo dobry wniosek wysunąłeś. Żeby docenić nagłośnienie trzeba stopniowo przechodzić od gorszych systemów po lepsze. Wy jesteście słuchani i się nie cofniecie do tyłu. Przede mną daleka droga. Skąd mam wiedzieć że słodkie jest słodkie skoro goryczy nie posmakowałem?

Dokładnie takie same problemy są przy nagłośnieniu domowym. Jeden zadowoli się Altusami, drugi STXem Fotonem a trzeci bowers & wilkins nautilus,

 

Dwa pytania mam jeszcze:

1. Co sądzicie o Rockford Fosgate Prime R165-S?

2. Jak wygłuszyć te drzwi? Plastiki zaklajstrować?

 

post-24412-0-47508900-1551635921_thumb.jpg

post-24412-0-29979800-1551635927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Czekasz na linki, czy sam użyjesz szukajki ?

Czym i jak wyłuszczyć to wiem. Czytałem już o tym z 10lat temu w erze taśm dekarskich.  Nie wiem czy lepiej matę się nakleić od strony plastiku który de facto jest strasznie nie równy. Czy też lepiej przykleić od strony wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klei się i zewnętrzne i wewnętrzne poszycie drzwi (czyli u Ciebie blachę na pierwszym zdjeciu i plastik z drugiego). A to z której strony oblepisz plastik to bez różnicy, a nawet możesz z obu jak jest możliwość.

10 lat temu też to wiedzieli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć. Właśnie przymierzam się do wygłuszenia drzwi w i30 Mk II. Mógłbyś podzielić się jakimiś wskazówkami odnośnie zdejmowania tego plastiku z mechanizmami z drzwi? Jak wygląda demontaż szyby? Planuję wymianę głośników, na co się zdecydowałeś w końcu? Coaxiale czy odseparowany, gdzie tweeter?

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...