Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do głośników.


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza 2dwukanałowego do głośników Morel Maximus 602, których impedancja wynosi 4 ohm. Cena do ok 600-700 zł myślałem o nowym ale uzywka w bdb.stanie też mile widziana z tym, że używany bliżej połowy tej kwoty. Ważne żeby był małych rozmiarów i żeby nadawał się do zamontowania w schowku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż w jakim schowku jakie wymiary? Pasażera? Z montażem w schowku jest taki problem ze na 100% latem się ugotuje tam wzmacniacz chyba że jest klimatyzowany ale i tak jakoś to słabo widzę ze względu na obieg powietrza dla wzmacniacza.

Z używek możne coś z pokroju audio art 200.2xe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić, czy spełni twoje wymagania, bo...

 

... są powody nad zasadnością jego zastosowania.

1 - jego pasmo przenoszenia przy -3dB rozpoczyna się od 50Hz

2 - gdybyś kiedyś chciał zasilić jakiś 200W sub, to jego cecha z pkt. 1 go dyskwalifikuje.

Mały, mocny, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie nowego Stetsom'a jest np. ESX Q-TWO:

https://www.audiosklep.pl/esx-q-two-p5656

Opis, test i manual ESX Q-TWO:

https://www.esxaudio.de/english/quantum-q-two-micro-amplifier.html

Masz dwa pdf - pierwszy manual, drugi jest krótkim opisem z wynikami testu.

Jest jeszcze niemal wielkości paczki papierosów ESX QM-TWO, ale jest "nieco" droższy:

https://www.audiosklep.pl/esx-qm-two-p5655

Opis, test i manual QM-TWO:

https://www.esxaudio.de/english/quantum-qm-mini-amplifiers.html

Pdf jak w pierwszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazłeś rodzynka :) Za oceanem sobie chwalą tego mikrusa, wielkość 3 paczek papierosów położonych obok siebie a taką kubaturę będziesz w stanie wygospodarować nawet pod deską lub za schowkiem lub w nim. Zapniesz Morele na dwa kanały z oryginalnymi zwrotkami albo na cztery kanały i puścisz aktywnie. Zalecany przez producenta przekrój przewodu zasilającego bardzo ułatwia montaż a sam wzmacniacz w bardzo umiarkowany sposób obciąża altek. Jeśli ten z OLX jest faktycznie sprawny to i cena wydaje się atrakcyjna.  Mam takiego na półce ale nie powiem jak gra - jeszcze nie rozpakowany od nowości, podobnie jak i wersja 2-kanałowa.  Czekają na auto i moje moce twórcze  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować jednego usera:

 

"To jest zabawka, nie ma nawet mostka, to już jest chiński Rockford, nie ma w zestawie kostek z chinczami. Bardzo często ludzie tego używali do motocykli. Kolejna sprawa, to klasa D, jak uszkodzisz, idzie do kosza, nie naprawialne."

 

Faktycznie obawiać się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten user powtórzył to co sam w necie możesz bez problemu wyczytać i w instrukcji obsługi tego RF-a... i w przypadku wielu innych cyfrowych miniampów także.  A jakie są jego własne doświadczenia z tymi wzmakami? Pewnie już nie pisze o tym  :wink2:

 

 


Faktycznie obawiać się?

Tak, bardzo starannie weryfikuj oferty bo mnóstwo uwalonych trupów w ogłoszeniach krąży ale to już na skutek ignorancji lub głupoty właściciela albo przez zwykły głupi przypadek - logo RF raczej nie ma z tym wiele wspólnego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zapytał mnie i to moja odpowiedź zacytowana wyżej. Jak widać wspomniałem o D klasie, nie o żadnym logo :) Napisałem prawdę, że w motocyklach często takie coś montowano, nawet niedawno był drugi taki mikrus właśnie pochodzący z demontażu z moto. Również odpowiedź, że to już nie USA, a Chiny jest prawdą. Czy gra ? No działa :) Jak sprawny, czemu ma nie grać :) Czy jest to jakościowe granie ? No tak powiedzmy nie do końca, choć przy takich konstrukcjach, gdzie nie ma miejsca na "pełno wymiarowy" amp, jest to jakieś rozwiązanie i nie można wymagać wszystkiego :) Sam niedawno jeszcze zawziąłem się na mini ampy i coś tam wiem, bo kilka przewinęło mi się przez łapki ;) O ten egzemplarz kawałek już czasu temu pytałem, nie ma kostek RCA w komplecie, chciał to lutować na stałe, podziękowałem i wybrałem inny egzemplarz dostępny w tamtym czasie z kompletem przewodów. "Za oceanem chwalą" - ok, w Brazylii chwalą dodatkowy montaż elips w bagażniku, a opinie ze stron Walmartu, Sonics, itp. - dla mnie to średnie opinie, u nas w PL też można poczytać opnie typu "dają radę" :) Tyle chciałem napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja bogus nie kwestionuję Twoich ( jak się okazało :) ) słów. Teraz napisałeś w skrócie to wszystko co można znaleźć o mini ampach w necie. Nie jest to sprzęt popularny i ciężko mu się przebić nawet jak ma znaną markę przed różne Piździngi i Alpierdy. Dobrze zrobione drzwi plus jakieś radio z filtrami/czasami i do tego strojenie -> uzyskany efekt będzie co najmniej zadowalający a na miarę kubatury jaka zajmie sprzęt będzie wręcz rewelacyjny.

Userzy często przejmują się modelem radia, empeczami granymi albo ze woofery maja liche a tak po prawdzie przygotowanie drzwi robi robotę a przy kiepsko i na skróty zrobionych to można co najwyżej iść i kupę zrobić ku zadowoleniu  ale nie granie :)  


pytałem, nie ma kostek RCA w komplecie

 

Kostki są na fabrycznym wyposażeniu tych kurdupli i pewno gdzieś pogubił bo w manualu jest zdaje się rysunek gdzie się tnie te fabryczne jak jest chęć podpiąć wzmaka pod przewody radiowe bezpośrednio.

post-4056-0-20604800-1552344886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak ale to już nie jest mały wzmacniacz. Może określ się w centymetrach z max wymiarem wzmacniacza jaki jesteś w stanie zamontować. Skoro taki AS jest wymiarowo ok, to zerknij na DLS-y serii CC albo Alpinki PDX one też miały się ciężko przebić jako cyfrowe a obecnie użytkownicy sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki DLS CC-2?

Jego cena za nowy to 999 zł jednak wiecej jak używany Gladen 100.2 za ok 320 zł. Warto myśleć o tym DLS? Czy może z DLS CC coś innego jeszcze było?

Początkowo myślalem o schowku bo pod fotelami w Hondzie Civic jest bak wiec muszę to przemyśleć e ostateczności pod tylną kanapą bo tam jest przestrzeń.

post-24231-0-37943900-1552472076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skup się na tym aby jak najskuteczniej przygotować drzwi pod woofery. Wzmacniacze do tej pory wymienione to nie żadna wysoka półka - kup możliwie najmocniejszy dla łatwiejszej kontroli woofera a przede wszystkim sprawny. Czy to będzie klasa AB czy któraś z wariacji klasy D to kwestia wtórna podobnie jak i wybór między nowym a używanym.

Rozpatrz jako alternatywę 4 kanały i podział aktywny - nie licz, że na fabrycznej zwrotce i dwóch kanałach zagra bez siedzenia i kręcenia gałkami.

A przed pierwszymi ruchami wdepnij na jakiegoś spota i posłuchaj sobie tzw. "grającego" auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...