Skocz do zawartości

różnica w dźwięku między Alpine 178BT a Alpine ATE-200BT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje wiedzieć jaka jest różnica w jakości odtwarzanego dźwięku w 2 modelach radia samochodowego Alpine: 178BT oraz UTE-200BT. Posiadam 178BT i uważam, że jakośc dźwięku jest wysoka. Jednak radio ma jeden minus - nie odtwarza plików flac. Dlatego chce kupić inny model obsługujący formaty bezstratne. Zauważyłem UTE-200BT (400zł), jednak pomimo, że wygląda podobnie do 178BT (900zł) różni sie znacząco od niego ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak radio ma jeden minus - nie odtwarza plików flac. Dlatego chce kupić inny model obsługujący formaty bezstratne.

 

Dokup Ipoda i słuchaj z niego bezstratnych. Tak miałem u siebie. Najgorsze, że czasem trzeba flaki na łejwy konwertować(różnica w popularności i dostępności) ale w zasadzie się przy tym nie spocisz, a słuchając 200ki mógłbyś... Mnie brzmieniowo 178bt do końca nie leżał, lub też z klockami się nie dogadał jak lubię ale trzeba przyznać, że z Ipodem pięknie się dogaduje. 

To zdecydowanie lepsze wyjście niż spadać na 200kę

92ka z całym swoim potencjałem PODOBNO(nieco opinii jest) miewa problemy z BT i właśnie FLAC. PODOBNO więc się upewnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam też 178 i trochę żałuję teraz, że nie kupiłem cde 193bt , miałem okazję słuchać i według mnie nie ma dużej różnicy. Więc jak już to bym poszedł bardziej w kierunku 193bt oprócz flac ma też zwrotkę 3way :)

 

Dołączę się z zapytaniem. Ipoda podłącza się przez ten specjalny kabel który trzeba dokupić czy tym kablem który ma ipod do ładowania i zgrywania plików ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam też 178 i trochę żałuję teraz, że nie kupiłem cde 193bt , miałem okazję słuchać i według mnie nie ma dużej różnicy. Więc jak już to bym poszedł bardziej w kierunku 193bt oprócz flac ma też zwrotkę 3way :)

 

Dołączę się z zapytaniem. Ipoda podłącza się przez ten specjalny kabel który trzeba dokupić czy tym kablem który ma ipod do ładowania i zgrywania plików ?

Ten kabel co jest w zestawie.

 

Ale 178 ma inny wyświetlacz jak 193, i chyba 193 ma 2V A nie 4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już idziemy offowo to muszę przyznać, że ten wyświetlacz w 178 bije na głowę wiele potencjalnie lepszych. Mam obecnie Kenwooda psw9531 i za przeproszeniem w tym samym miejscu co był 178 całe G na nim w ciągu średnio słonecznego dnia widać. Że nie wspomnę o nowszych typu 6051, 6047, BT92SD, Bt52U/73DAB. 

Jedyne co to te kolory -jakiś ortodoksyjny katolik chyba je komponował, bo w zasadzie każdy na radiu mieni się w słońcu "biskupim" fioletem  :rotfl:

A żeby nie było całkiem poza tematem to wyszukiwanie utworów na Ipodzie za pośrednictwem 178ki uważam za cholernie wygodne.

Wyszukiwanie i szybki skok do ostatniego miejsca, gdzie grzebaliśmy... ogólnie tego mi akurat bardzo brak

Nie ma co się czaić -używany Ipod to nie majątek, a jednak sporo zyskujemy. To nie połączenie przez KCA(jak u mnie w Kenwoodzie obecnie), gdzie wszystko jest cięte do maks 320ki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...