Skocz do zawartości

Zestawienie subów - wybór / inne propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przewertowałem trochę forum i jestem coraz bliższy podjęcia decyzji w sprawie subwoofera.

Cel: basu więcej niż trzeba (po to jest regulacja. Lepiej więcej niż za mało), niski (zejście około 30 hz), duża efektywność (jestem trochę bass-head'em, 50% kulturalnie bass 0 lub -4, 50% brutalnie - ile się da)

Buda: Kombi, Citroen C5

 

Muzyka: każda, najczęściej rap, trap, techno/czasem hardstyle, rock. Gdzieś dalej jakieś stare, klasyki, nawet i eurowizja z lat 90 wleci.

Sygnał poprzez bluetooth. Nie będę doszukiwał się tupnięcia nogą, czy bębna z tyłu - nie ta muzyka.
Dla kogoś kto pomyśli - różne gatunki, nie znajdę rozwiązania na wszystko - to dodaję, żeby skupić się na 3 pierwszych (w szczególności rap/niskie zejście. Niedogodności w innych gatunkach przeżyję.

Jak najlepiej zagrane od 0:17 i 0:40 ( https://soundcloud.com/beatsbaby/asap-rocky-bass-1 ) - w taką muzykę/Hz mniej więcej celuję co od tych momentów.
Stoję przed wyborem: 

 

1. Audio System HX12SQ

 

2. Audio System X-ION 12 / Plus

 

3. JL Audio 12W3V3-4

4. Audio System R12

 

5. Excursion SXR-12D4

 

7. Audio System Radion 15 Plus

 

8. RE Audio SX 15D2 (używka)

Uwaga: dodam, że Alphard Magnum M15 D2 + KICX AD 1.400, może nie figurują na liście sprzętów na które byście raczyli nawet zerknąć, ale: u kumpla, może jakościowo nie jest, ale frajdy sprawia ten zestaw dużo (tyle, że ta buda do suba... 130 litrów chyba :v musiałbym przemyśleć czy chcę takiego klocka ładować) przy wyborze jakiejś 15'.

Jak widać rozrzut cenowy duży.
To te które wpadły mi w oko. Brałem pod uwagę Fs. Skrzynia domyślnie BR lub szczelinowa. 
Wzmacniacz to jeszcze następna kwestia, ale tutaj już powinienem sobie poradzić.

Głównie miękki/niski bas z zapasem.

Kwestia też, czy jest dużo odczuwalna różnica pomiędzy tymi za 500-600, a 1000-1200, które mają zbliżone parametry?
Cena to wiem, bardziej czy usłyszę/poczuję wyraźną różnicę pomiędzy nimi (nie różnicę 12 vs 15 bo ją znam) na na oem radiu, konwerter AS HLC 4-Plus? (Powiedzmy pomiędzy tymi 12' ze stajni AS)

Jestem otwarty również na dodatkowe propozycje.

Te wyciągnąłem z forum gdzie się przewinęły, jednak brak mi - jeżeli nie całościowego porównania, to chociażby paru z nich między sobą. 
Oczywiście wiadomo, wolałbym nowy sprzęt, bo wszystkie używki to - nie katowany / pod spokojnym, słabszym piecykiem / tylko msze od szanownego ojca jego basowym głosem / odpalany, żeby nie zamarzł / Panie będę płakał jak sprzedam - ale... nie mówię definitywne nie... (Coś jak przy kupnie auta z komisu, ry(d)zyk fizyk).

Jak na razie 2:0 dla oszustów z używkami w mojej krótkiej przygodzie audio, więc proszę o wyrozumiałość co do mojej lekkiej niechęci/ostrożności  :P...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie to co mam u siebie też zagra nieźle ;p Pride HP 15 może i ludzie z forum nie stawiają na ruską markę ale na prawdę sobie radzi w tej kasie. U kolegi w niżej strojonej skrzyni czyli 110l 32Hz pod bxi3000d (leci niecałe 1.5kW) robi pogrom na kawałkach 25-30Hz. Alternatywą 12cali jest Edge 122SPL który powinien nieco lepiej zagrać w stosunku do pride HP ale 12"

 

mxs12d2 pod mocnym piecem i dobrej paczce też nieźle gra dołem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wzmacniacz i skrzynki mam JL12 Fajnie to gra, ale przeciągu nie robi, ale dostaje też tylko 600 RMS miałem RE SE-x w BR i to już fajnie masowało ale też tylko 600 RMS, radzę dobrze przemyśleć zasilanie i wzmacniacz dopiero później szukać głośnika pod to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...