Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz do 500zł - 1din


Rekomendowane odpowiedzi

Co do wymiany głośników które planujesz później wymienić. Zostaw je tam gdzie są i Twoim kolejnym krokiem powinno być wygłuszenie drzwi. Poczytaj trochę forum informacji od groma conjsk i kiedy. Co do radia ja bym wybrał ut92 masz wszystko co trzeba na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi będą wygłuszone przed zamontowaniem głośników, tylko nie będę tego robił ja, tylko znajomy, który się na tym zna. Jak już zdecyduję się na radio, to będę was prosił o pomoc w wyborze głośników dwudrożnych odseparowanych na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer S-5000BT miałem, posiada opóźnienia czasowe. Gra zupełnie odmienna na górze od Alpine. Reszta pasm aż tak się nie różni. Alpine gra świeżo na górze, Pioneer raczej spokojnie i wg. mnie niewiele się dzieje w jego grze. Powiem więcej, na mnie DEH-80PRS nie zrobił dobrego wrażenia, stara Alpine CDA-9831 bez problemu wygrała w moim odczuciu starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Powiem więcej, na mnie DEH-80PRS nie zrobił dobrego wrażenia

 

Byłem na niego napalony jak szczerbaty na suchary. Po kilku dniach wrócił do kolegi. Dodam, że wówczas jeszcze miałem w cholerę klocków na podmianę ale to nie uratowało sytuacji. Moim(subiektywnie) zdaniem -czy to jest dobre radio? Tak, bez wątpienia. Czy warte takiej kasy? Dla mnie nie. Rozczarowałem się. Wybrałbym już raczej 178bt ale to też nie moje granie raczej no i ta żałosna bieda z brakiem czytania WAV/FLAC w nim...

 

UTE92 ... kolega to kupił i ma z nim kłopoty. Dwa. Jeden to częste problemy z BT, zrywa połączenie często, przycina. Z różnymi telefonami. Nie wiem jak to w radiu rozwiązali -jeżeli tak jak w 178bt to w tym drugim ani jednego problemu nie miałem ale fakt, nie używałem go do grania poza jazdą z dziećmi gdzieś nieco dalej.

Kolejny problem to FLAC. Ma problemy z czytaniem. Jeden czyta, inne nie. Żeby było zabawniej kilka raz przeczytał, a raz nie. Podobno gdzieś o to pytał w sieci i coś czytał i niby nie jest to odosobniony przypadek(?). Dodatkowo w busie ma Kenia x5100 i tam pliki nieczytane przez UTE92 idą.

Nie znam kolesia dobrze, tyle co znam robi dobre wrażenie. Dociekliwy typ.

Rozważa reklamację radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czytalem na forum tutaj o problemach w UTE-92BT z czytaniem plików flac z pendrive USB oraz gdzies indziej o zrywaniu połączenia BT. A ktoś zetknał się może z DEH/MVH-S510B (jedyna różnica między nimi to chyba napęd CD w wersji DEH)? Pod względem specyfikacji oba wyglądają identycznie jak DEH-S5000BT i odróżnia je tylko inny design, chyba że szczegóły tkwią gdzieś indziej?

 

Jakie macie opinie o sklepie http://www.audiopioneer.pl ? Bo ceny mają z reguły najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo napaliłem się na 80prs. To były jedne z gorzej wydanych pieniędzy.

 

Obsługę projektował na bank ktoś pijany a drugi pijany zatwierdził.

Wyświetlacz w lekkim słońcu nic nie widać.

Co do dźwięku piszą ludzie właśnie, że alpine to świeżość na górze i mają rację. Ja powiem wprost. W moim odczuciu 80prs to muł bez dynamiki i z przygaszaną górą. Jak ktoś ma spieprzoną filtracje tweetera i daje 80prs to mu się wydaje ze jest spoko.

Ale jak zapnie alpine to mówi ze ona ostrzy. Nie ostrzy tylko trzeba zacząć od podstaw. Poprawna filtracja tweetera i equalizacja.

 

A próbowaliście w tym UT aktualizować BT?

 

Miałem dlugi czas 178bt a teraz 137bti. Uważam ze to są bardzo dobre i przemyślane radia. Zresztą konstrukcyjnie w środku są bardzo wspólne.

W 137bti mam dorobiony optyk i steruje procesorem przez ainet.

BT nie zrywa. A pliki bezstratne puszczam z ipod classic 120GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz w lekkim słońcu nic nie widać.

 

Bo wiele, lwia część, wyświetlaczy w radiach to matryce VA i to w ortodoksyjnie prostej postaci. Idealne do patrzenia wieczorem na wprost. Czyli jak jedziesz tunelem św. Anny w Chorwacji(czy jak tam temu 10km) MacLarenem F1 będzie ok. Jak ktoś wisi na kierze, jak stare majty na sznurku i głowę ma pośrodku też da radę. A poza tym w zasadzie kupa. Zwłaszcza jak auto ma eksponowane dla słońca miejsce. 

 

 

Z aktualizacją BT nie próbowałem przy UTE92, nie moje radio. A czy kolega próbował nie wiem. 178ki też z Ipodem używałem(działa to super) ale sam fakt, że byłem zmuszony... :/

 

https://www.youtube.com/watch?v=UgSH0w_Uq1Y  porównanie po... rosyjsku Pionka MVH-x580 z Alpiną UTE92

 

Można popatrzeć choćby na to jak reagują przez BT czy coś, jeżeli ktoś nie zna języka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiele, lwia część, wyświetlaczy w radiach to matryce VA i to w ortodoksyjnie prostej postaci. Idealne do patrzenia wieczorem na wprost. Czyli jak jedziesz tunelem św. Anny w Chorwacji(czy jak tam temu 10km) MacLarenem F1 będzie ok. Jak ktoś wisi na kierze, jak stare majty na sznurku i głowę ma pośrodku też da radę. A poza tym w zasadzie kupa. Zwłaszcza jak auto ma eksponowane dla słońca miejsce.

 

 

Z aktualizacją BT nie próbowałem przy UTE92, nie moje radio. A czy kolega próbował nie wiem. 178ki też z Ipodem używałem(działa to super) ale fakt, że byłem zmuszony... :/

Dla tego mam alpine z wyświetlaczem biolite [emoji16]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...