Skocz do zawartości

Pomoc w poprawie drzwi (nic priorytetowego) i zaplanowaniu ostatniego etapu (najbliższe wydarzenie)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

trochę czasu minęło, trochę się pobawiłem, nerwów straciłem, pinunszkuf też, ale do rzeczy.

Wpierw opiszę na czym sobie działam (nic high end i też takich propozycji raczej nie szukam):

Radio - Oryginał RD4 z Nomad V2 (bt streaming, usb, aux)
Konwerter - Audio System HLC-4 Plus
Wzmacniacz - Crunch GPX 1200.4
Głośniki - Audio System Radion R165 Evo  - 4x woofer, 4x tweeter
Kabel sygnałowy - Kicx RCA06 / 4xRCA 5m 3x ekranowane OFC - Premium
Kable OFC Miedź  2x2.5mm
Kable zasilające około 5.5 metra (mogę minimalnie skrócić) i 1m (OFC, 35mm2 / 12mm)

Zabezpieczenie wzmacniacza - 40A, bezpiecznik 30A - przy max dłuższym graniu bez przepalenia bezpiecznika.

To co mnie interesuje w najbliższej przyszłości : Zrobienie BIG 3 oraz dołożenie drugiego wzmacniacza + sub.

Pytanie brzmi : co z NOWYCH (ew. używka z gwarancją. Nigdy nie kupię już czegoś bez gwary. Kupiłem Rodek 4100a, który miał być zamiast tego co powyżej, a ktoś wysłał uszkodzony (cicho gra, jak komórka na 1/10 głośności, a gain tylko dodaje przesterów - bez zmian natężenia - allegro nic nie pomogło - tłumaczenie KURŁ* PANIE ŁU MNI KIEDYŚ DZIOŁUŁ ) - więc kategoryczne - NIE. (może pierdoła za dychę, nie mam żadnego elektryka tu do tych spraw - ktoś ma sugestie - posłucham, a jak nie to sprzedam za jakieś pieniążki, a ktoś sobie go zrobi za grosze - protect nie wyskakuje w żadnym wypadku, tylko ten gain i brak głośności...)

Zmiana kabli zasilających nie wchodzi w grę. Citroen C5 2011 jest niewdzięcznym autem do przeróbek. Dziur dodatkowych robić nie będę, a przez tą, gdzie idzie rurka od płynu spryskiwacza na tył, mieści właśnie max ten przekrój który wsadziłem w przegrodę silnik/kabina.

Chcę uzyskać max jaki mogę na tych kablach. Z teorii i tabeli widziałem że do 5m jest chyba coś koło 150A, 5-6 105A. Więc zostaje 75A na spokojnie, lub więcej przy lekkim ukróceniu.
Zamierzony efekt - dodanie mięsa, może i wiatru. Nie miałem zbyt dużo porównań, ale :    

-Sub Rockford Fosgate w Mitsubishi Outlander 2011 - za słaby, punktowy, dość szybki, ale bez mięsa i zejścia. Poza tym w boczku pewnie nie ma jak się rozchulać (closed). Do tego czego potrzebuję - zdecydowanie nie to.
-Duża skrzynia z jakimiś pierdziawami 2x JBL (2x 30, 2x BR) zasilane chyba Dark Blue 4? - pierdziawa, to już lepiej u mnie bass śmiga przy HPF na przód 75 Hz i tył 110-130 Hz.
-Alphard Magnum M15 - teraz jakiś wmzak Hifonics, podawane 500-600 rms, szczelina, około 120L - no tu już jest super. Zamiata te JBL, a z siedzeń to zsuwa (autentycznie). Buda - Golf 4 Kombi. Oczywiście super jeżeli chodzi o wrażenia i frajdę. Bo zaraz mnie tu fani jakościówki wyślą do gułagu :D Ale czegoś takiego bym szukał - nie oszukujmy się. Nie uzyskam z mojego zestawu mega jakościówki, a procek u mnie to przerost formy nad treścią, tym bardziej, że nie wiem ile będę auto trzymał. Może 2 lata, może 4. Będzie mnie stać na lepsze auto z lepszym wyposażeniem, to tam się w takie coś może pobawię :P 

Z racji większego doświadczenia waszego, chcę poznać opinie ile prądu max na drugim wzmacniaczu mogę oczekiwać. Dla większej stabilności śmiało mogę dorzucić kondensator/y. BIG3 to jest raczej pewność. Altek to 150A, o ile się nie mylę.

Budżet - za całość z 1.5k - 2k zł.

Muzyka jakiej słucham to wszystko. Od Michaela Jacksona, Paul Anka, przez EDM, Techno, Hardstyle, po The Weekend, Drake, Freddie Gibbs itp, jednak zależy mi na jak największym basie, który w miarę możliwości efektywnie zagra w poniżej podanych kawałkach (przykładowo) - będę chciał się odchamić, to go ściszę poprzez remote i tyle. 

Kawałki w których miałby sobie poradzić to powiedzmy :

https://playvk.com/en/song/Drake/Gyalchester    - chociaż tutaj to wzmak zdecydowanie musi mieć rezerwę względem suba. Na starym wzmacniaczu przy 500 rms max u kolegi z tym magnumem - cisza po 5 sekundach głośnego grania - ale bez BIG 3, kondensatorów itp. Teraz przy piecu 1k rms gra bez problemu.

  -   od 0:16, dosyć niska częstotliwość czasami z przebiciami na 60Hz+

Sumą sumarów nie obraziłbym się jakby dało radę napędzić jakąś dobrą 30, albo wręcz 38 (BR/szczelina). Głównie do rapu i takich bardziej kawałków tego potrzebuję.

Drzwi:

To już na kiedyś. Kupiłem zestaw ze sklepu popularnego z matami itp,- 174 zł za materiały na parę drzwi. Nie jestem zadowolony z tego. Może do oryginalnego nagłośnienia to wystarcza, ale te woofery robią co chcą z drzwiami (zakładki 3cm, całość doklejona). Oczywiście nie jest to tragedia, jakoś "blacharskiego" brzmienia nie ma, ale przy średnim słuchaniu ładnie lata i powyżej pewnej ilości basu, się poddaje.
Więc będę poszukiwał czegoś z dobrą relacją cena/jakość. Coś co przy tych wooferach utrzyma w granicach rozsądku "latanie" blachy.

Ważna uwaga : 

Słoń na ucho mi nie nadepnął, ale też nie jestem super melomanem. Auta nie będę miał 10 lat, więc brak zamiaru zabawy w audio z audiofilskim zacięciem.
Z brzmienia teraz jestem bardzo zadowolony - wokal The Weeknd, Michael Jackson jest w jak najlepszym porządku i wystarczający. Góra także jest już ustawiona, mimo, że na początku jej brakowało poprzez Streaming BT i skracanie pasma - zamiast S to takie bardziesz SZ/Ć - już jest ok. Trochę ustawień, cięć itp było.  Tył zostaje w 200%. Poszedłem wpierw za radą, aby robić przód - tył out. Niestety nie.
Może to przez radio, ale charakterystyka brzmienia przodu i tyłu jest totalnie inna. Przód odstaje mocno ze średnicą, natomiast tył to uwypukla. 

Mam przód i tył + uwaga, sól na wasze oczy - tweetery na tyle (oczywiście na przodzie też :D na desce, bo w oryginalne miejsca jak dorobiłem zaczepy, to szedł dźwięk na szybę i było to totalnie bez sensu. Mimo wyglądu, granie wzięło górę). Dźwięk się uzupełnia, ja nie słyszę grania z tyłu uszu, sam przód, a jedynie czuję bardziej "uzupełnioną" powierzchnię - jakkolwiek to brzmi.
Nawet jeżeli ustawię w radiu sam przód i powoli dodaję tył, to tylko mam wrażenie uzupełniania pasma + lepszej akustyki. Nic mnie z tyłu ucha nie atakuje. 
Trochę zabawy było, aby nie grało to tak samo intensywnie, ale zwrotki, gain, hpfy, swoje zrobiły w 100%.

Liczę na jakies podpowiedzi co do drugiego wzmaka + sub i sugestii materiałów, które dadzą sobie radę z tymi wooferami w drzwiach.



Oczywiście pozdrawiam i tak wiem, jest parę tematów - co kupić do XXX zł, jednak nie o to pytam, bo liczy się prąd. Jasne, mogę walnąć 4k rms na tym kablu i się potem dziwić - a chyba nie tędy droga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij tego rodka chociażby do swesta (lub innego forumowego speca), a potem wywal tego cruncha bo to chłam, jeden z lepszych chińczyków ale przy rodku to i tak ze 3 klasy niżej jest ten crunch. 

Z subów to zaproponuję AudioSystem HX lub coś od JL z serii W3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij tego rodka chociażby do swesta (lub innego forumowego speca), a potem wywal tego cruncha bo to chłam, jeden z lepszych chińczyków ale przy rodku to i tak ze 3 klasy niżej jest ten crunch. 

Z subów to zaproponuję AudioSystem HX lub coś od JL z serii W3. 

Wysłałem właśnie zapytanie o tego Rodka i ewentualnej diagnozy/naprawy. Propozycje ciekawe. Miałem na uwadze te 2 suby. Jeżeli prądowo da radę, to zdecydowanie coś co mam na oku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...