Skocz do zawartości

Ulepszenie audio w E46


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar ulepszyć seryjne audio w BMW E46 2002r Sedan (posada składane tylne siedzenia, nie ma grodzi oraz otwiera się podłokietnik w tylnej kanapie, jeśli chodzi o subwoofer), ale mam dylemat ponieważ zastanawiam się nad trzema opcjami odnośnie głośników i chciałbym prosić was o radę. 

Mój aktualny budżet oraz sprzęt:

 

1. Wzmacniacz Magnat Cobra 400

2. Subwoofer Zamknięty Helix w12 120w RMS.

3. Głośniki Axton AX 130ES 110W. (Całkiem fajnie grają gdy są podłączone pod wzmacniacz na pełnym paśmie)

4. Maty Dekarskie oraz kable.

5. 200 zł

6. Radio Sony CDX-GT828U

 

Plan 1:

-Wsadzić do samochodu skrzynkę zamkniętą 12 cali + wzmacniacz 4 kanałowy i podłączyć przednie głośniki Axton w drzwiach na pełne pasmo lub zamontować jakieś filtry. 

Plan 2:

-Wsadzić głośniki axton w półkę, do przodu zakupić inny zestaw i podłączyć wszystko pod ten wzmacniacz, bez subwoofera.

Plan 3:

-Zakupić np głośniki Bose z Audi A8 lub inne głośniki, które by dobrze grały pod samym radiem, a do bagażnika wsadzić subwoofer + wzmacniacz wyżej wymieniony, lub sprzedać wraz z głośnikami Axton i zainwestować w lepszy sub + wzmak.

 

Jeśli chodzi aktualnie czego mi brakuje w audio to główne niskiego basu, ponieważ w radiu gdy ustawię wokal, to całkiem przyjemne to gra, ale gdy ustawię podbicie basu to jest kiepsko bo głośniki nie basują tylko pukają. Wydaje mi się, że najlepszy plan by był ten 1 lub 3, ponieważ słucham głównie muzyki w której jest niski wolny bas, a z subwoofera 30cm lub 38cm najlepiej się tego słucha, lecz nie wiem czy w sedanie będzie ten sam efekt, bo jest w sumie tam dość zabudowany bagażnik, oraz w E46 jest z tego co wiem dość trudno dobrać głośniki do przednich drzwi. 

 

Jaka jest wasza opinia na ten temat i co byście mi doradzili zrobić ?  

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120w rms to ma maleństwo Alpine Type E 8' :) 

Faktycznie, na olx pelno wzmacniaczy Bose od audi, czyli odpadają.

 

Zacznij robić według sztuki i wygłusz najpierw te drzwi, bo to podstwa :) może zdarzyć się tak, że po wygłuszeniu będzie już fajnie :) (wiem, współosiowe…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że opcja nr 2 jest kiepska, ale też wyczytałem, że w sedanie nieopłacalne jest wkładanie subwoofera, ponieważ bagażnik jest odizolowany od reszty samochodu. Drzwi oczywiście będą wygłuszone, najbardziej mi zależy, żeby jednak przód grał pod samym radiem, jeśli się tak da to zrobić aby było dość przyjemnie, aktualnie jako tako nie narzekam na jakość dźwięku, lecz brakuje mi właśnie tego basu na niskich poziomach głośności, rzadko przekręcam potencjometr na około 70% głośności. Co do tego Helixa to nie wiem czy to jest dokładnie W12. Ma on 30cm średnicy, posiada czerwony napis Helix na membranie, oraz na magnesie jest napisane 120RMS 4Ohm, nic więcej, poza tym ten głośnik gra dużo lepiej niż subwoofer aktywny znajomego o mocy 900w z bass-reflexem, bas z tego helixa jest taki czysty oraz miekki, a tamten jest strasznie buczący. Zastanawiałem się jeszcze nad głośnikami z jakiegoś Opla, Saba, lub Lexusa, słyszałem jak gra oryginalne audio w Vectrze C i jest bardzo przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zamontowana, gra całkiem przyzwoicie. Co do tych głośników to jednak są Axton AX160ES 120W, 80RMS i efektywność 89dB, jeszcze ich nie zakładałem, ale zastanawiam się czy opłaca się je podpinać pod radio, czy nie lepiej poszukać coś z mniejszą mocą i lepszą efektywnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zamontowana, gra całkiem przyzwoicie. Co do tych głośników to jednak są Axton AX160ES 120W, 80RMS i efektywność 89dB, jeszcze ich nie zakładałem, ale zastanawiam się czy opłaca się je podpinać pod radio, czy nie lepiej poszukać coś z mniejszą mocą i lepszą efektywnością.

Lepiej kupić jakieś 2ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...