Skocz do zawartości

Zwrotnica w radiu konfiguracja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Postanowiłem trochę zmodyfikować swój stary zestaw nagłośnienia. Rozpocząłem od zmiany radia wybór padła na Kenwood KDC-X7200DAB. Reszta zestawu wygląda następująco 2 wzmacniacze:

1: Magnat rapbull classic 360 zrobiłem w nim 2 mostki  napędzaj przód zestaw odseparowany. Głośniki nie pamiętam jakie ale to bez znaczenia dla tematu  .
2: Carpower HPB 1502 zrobimy mostek napędza 30cm głośnik magnata .

To radio ma możliwość pracować jako zwrotnica 2way czy mogę w takim razie stosować je do sterowania pierwszym wzmacniaczem w takiej konfiguracji:

Radio > wzmacniacz ustawiony na Full > zwrotnica > tweeter i średniotonowy

Wiem ze mógłbym podłączy wszytko pomijając zewnętrzne zwrotnice i dając każdy głośnik na 1 kanał we wzmacniaczu  ale wtedy będę miał za mała moc na średniotonowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 W na kanał dla woofera to zupełnie wystarczająca moc, a zyskasz dzięki temu możliwość dostosowania cięć innych niż na fabrycznej zwrotnicy, regulacji poziomów woofer/tweeter oraz ustawienia opóźnień czasowych nie tylko lewa-prawa strona jak masz teraz, ale też woofer-tweeter. Jakość grania w mostku też jest z reguły gorsza niż bez niego, więc według mnie same korzyści. Ja bym poszedł w takie rozwiązanie.

A schemat połączenia dla zestawu przedniego powinien wyglądać tak:

Radio z włączoną zwrotnicą aktywną > 2 pary RCA -> wzmacniacz ustawiony na full pass > tweetery i woofery każdy podpięty do osobnego kanału wzmacniacza.

Fabryczne zwrotnice analogowe od zestawu odłączasz. Tylko trzeba zachować ostrożność w cięciu tweeterów bo można je uszkodzić jeśli zwrotnica aktywna będzie źle (za nisko) ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby kozystac ze zwrotnicy aktywnej 2-way plus sub musisz przestawic w tryb 3-way. Co do Tw, nizej niz te 4-5 kHz bym nie schodzil. Jesli sie martwisz ze 57 W to za malo to mozesz zasilic Tw. z koncowki mocy radia ale najpierw pod wzmacniaczem posluchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...