Skocz do zawartości

Wzmacniacz (przód+tył) podlaczony do średniego sygnału


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Czytam od 2 tygodni fora, szczególnie to, ale zazwyczaj opisywane przypadki to jest wzmacniacz na przód + subwoofer.

 

Otóż w przyszłym tygodniu będę montowal głośniki:

Audio System Radion R165 Evo na przód i tył.

 

Dodatkowo wygluszenie, dystanse oraz kable

 

Moje fabryczne niestety umarły w większości i teraz:

Dałem do zrobienia 4 wyjścia RCA z radia Bosch N2 (rd4) (lp,pp,lt,pt), aby podłączyć wzmacniacz i napędzić powyższe głośniki.

 

(Wymiana radia nie wchodzi w grę. To mój 1 samochód (Citroen C5 Kombi 2012), długi, więc czujniki przód + tył to mus. Pika mi ten glosnik/i gdzie daleko/blizej przeszkody. Plus rozmowy, bt, wyjścia w schowku na usb/aux i sterowanie z kierownicy. Nie mogę odpuścić czujników, więc pracuje na tym co jest)

 

Szukam czegoś do napędzenia tych głośników (niby 100rms/140 muz) przy 3 ohm, tak więc najlepiej jakby był stabilny w 2 ohm. Muzyka jakiej słucham to rap z zachodu, edm, house, czasem techno, rock. Okazjonalnie jakiś Ray Charles, Paul Anka, ale kierowałbym się pierwszymi typami.

 

Wzmacniacz do 400, max 500 zł. Od kolegi z forum dostałem propozycję Alpine PDX-4.100.

Czy warto tyle dopłacić? Widziałem specyficzne wyjścia. W opisie, że naprawiana końcówka mosfet. Łącznie 1 oferta za 650 zł.

Nie jestem przekonany, gdyż nadziałem się na temat, gdzie ktoś wspomniał o dużym koszcie tych wyjść (przejściówek).

 

Co zaakceptuje taki sygnał z tego radia + dobrze zasili te głośniki?

 

Dodam że na nowy rok chciałbym dodać monoblok z subem, albo rozwinąć ten system.

 

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy ten sygnał został wyprowadzony poprawnie z jednostki. Osobiście jeśli miałbym zostawiać ori jednostkę to poszedłbym w kierunku podpięcia wzmacniacza z dsp po hi input.

 

Tematów o polecanych zwykłych wzmacniaczach w tej kwocie jest masa.

 

Kibicuje bo jestem fanem tego auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...