Skocz do zawartości

Xenon d1s


albert1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, padł mi wczoraj xenon, niestety okazało się że mam d1s.
Na inter cars sprawdzałem i osram/phillips kosztują ok 380zł/szt.
Pytanie czy te z linku allegro to mogą być podróby?
phillips xenastart d1s https://allegro.pl/d1s-philips-xenstart-xenon-ksenon-komplet-2-sztuki-i6621913883.html
Osram ma podobne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram kosztuje 210-230 za sztukę w sklepach z marżą na normalnym poziomie, palnik brendowany przez producenta samochodu jest zazwyczaj tańszy, dlatego te z podesłanego linku mogą być oryginalne. Do DS5 tez jest D1S i w ASO kosztowały chyba 309 netto za komplet - przy szkodzie miałem wymieniane oba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 x D1S w dystrybucji VW kosztuje znacznie więcej jak te dwa - tak więc kolejna chińska ściema.

 

Możesz kombinować z allegro, ale praktycznie więcej jak połowa szans że dostaniesz chińską podróbkę nawet opisaną jako oryginał, i wtedy liczyć że nie wybuchnie w lampie bańka albo nie spali przetwornicy. Naprawiałem juz kilkadziesiat lamp po własnie takich chińskich oryginałach.

 

Jedyna opcja na oryginał to oficjalny sklep dystrybutora, i nie ma sensu brnąć w hiper-kiper osram/phillips , wystarczy zwykły oryginał + zregenerowanie odbłyśnika + wymycie soczewki.  taka opcja daje więcej jak w zabrudzoną soczewkę dać super żarnik który spali się 3 x szybciej jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienić oba, bo jeden bedzie swiecil inną barwą.

 

a co do chińskich xenonów, używam 5 lat jednego zestawu(ze zmianą palników po 3 latach(rozbiłem lampę)) i śmigały aż do teraz, bo przy pracach pod maską nie przypiąłem sobie z powrotem przetwornicy i spadła na dołkach i się uszkodziła... ale tak bez zarzutu i dzialały w nowych soczewkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek zajmujesz sie regeneracja reflektorow?

 

Nie.

Zrobiłem jedynie kilkadziesiąt kompletów lamp do Phaetona z sekwencyjnym kierunkiem włącznie - tył jak i przód - za resztę się nie zabieram.

 

np takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=NORBXVc-fFk

 

 

 

tbrek, masz sprawdzoną firmę zajmująca się regeneracja lamp?

 

http://www.motolampy.com/ - oddział w Poznaniu na Polanka (przy C.H Malta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkopolsce jest 'zaglebie' firm zajmujacych sie regeneracja lamp i odblysnikow. Mam w planach zrobic full serwis swoich lamp w Superbie i wlasnie zastanawam sie gdzie. Wolalbym nie sciagac sam reflektorow, wygodniej by bylo podjechac i zlecic usluge firmie. 

Mowisz Tbreak ze zaklad, ktory polecasz jest pewny ? A masz jakies zdanie na temat hidretrofit ? Lub Autogamma w Krakowie, tu bym mial najblizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat hidretrofit wypowiadać się nie będę wstawię zdjęcia moich pierwszych lamp co mi robili, 1500zl poszło w kosz. Oni publikują zdjęcia tylko tych co im się udało zrobic

 

Tak wyglądają zregenerowane przez nich lampy

post-3212-0-58952300-1533293235_thumb.jpgpost-3212-0-09416200-1533293254_thumb.jpgpost-3212-0-14221200-1533293265_thumb.jpgpost-3212-0-05327900-1533293273_thumb.jpgpost-3212-0-37679200-1533293279_thumb.jpg

 

A to jest wg nich zregenerowana soczewka

post-3212-0-41996500-1533293286_thumb.jpg

 

Z ich lampami jest jak z celebrytkami w gazetach, pięknie na zdjęciach wyglądają, a na żywo szok i przerażenie - tu jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...