Skocz do zawartości

Nie działa Subwoofer


Slaweksebaa1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakupiłem subwoofer aktywny Voice Kraft nowy , taka mała tuba na początku chciałbym dodać że już szukałem i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie oraz już w swojej karierze podłączałem parę sprzętów car audio ten jest akurat "najsłabszy" ale do rzeczy jeśli temat w nie odpowiednim miejscu to proszę przenieść

Więc tak 12V podłączone , minus podłączony , remote podłączone wszystko hula bo świeci , po wyłączeniu stacyjki gaśnie czyli tak jak powinno być.

W radiu ustawione na subwoofer i podgosnione

Miałem swoje "czincze" nie działa , podłączyłem więc również te które dostałem w zestawie , nie działa , dałem grubszy kabel "remote " nie działa .

Wszystko zrobione jak powinno być i muzyka nie leci

Wykręcałem wzmacniacz i głośnik jest podłączony również. Gdzie szukać problemu co ewentualnie zmienić jeszcze bo nie mam pomysłu. Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po wyłączeniu stacyjki gaśnie czyli tak jak powinno być.

 

Tak? Od kiedy takie podłączenie jest OK? Ma się wyłączać po wyłączeniu radia, a nie stacyjki .

 

Napisz konkretnie jakie masz modele klocków, no chyba że sądzisz że umiemy wróżyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po wyłączeniu radia gaśnie , ja mam tak że jak wyłączę stacyjkę to również radio mi gaśnie . Klocków ?:) Tzn ?

Oczywiście po wyłączeniu radia gaśnie , ja mam tak że jak wyłączę stacyjkę to również radio mi gaśnie . Klocków ?:) Tzn ?

Dodam że Tuba to dokładnie Voice Craft 601 a radio to Kenwood kmm-100ry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj sygnał np. z fona poprzez kabel o budowie z jednej strony mały Jack, z drugiej para RCA w wersji męskiej - ta strona ma być wsunięta w RCA wzmaka tej tuby.

 

Jak "coś" usłyszysz, to podaj przez podejrzany kabel ten sam sygnał. Tylko musisz dołożyć złącze dwustronne w wersji żeńskiej.

A klocki to wymieniłeś na końcu ostatniego wpisu.

Możesz mieć uwalone wyjście w radiu lub wzmak w tubie. Wyklucz obie wersje, lub potwierdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj sygnał np. z fona poprzez kabel o budowie z jednej strony mały Jack, z drugiej para RCA w wersji męskiej - ta strona ma być wsunięta w RCA wzmaka tej tuby.

 

Jak "coś" usłyszysz, to podaj przez podejrzany kabel ten sam sygnał. Tylko musisz dołożyć złącze dwustronne w wersji żeńskiej.

A klocki to wymieniłeś na końcu ostatniego wpisu.

Możesz mieć uwalone wyjście w radiu lub wzmak w tubie. Wyklucz obie wersje, lub potwierdź.

Tuba jest nowa , a sprawdzałem na 3 radiach sorry że nie dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzy radia podpinałeś, to teoretycznie nie masz pecha i co najmniej jedno z nich było sprawne :)

Coś wspominałeś, że masz podstawy w instalowaniu sprzętu, więc zakładam że wiesz co i jak podłączyć...

Skup się na tej tubie i nie zwracaj uwagi, że jest nowa - w tym przedziale cenowym nie można wierzyć w pełną sprawność sprzętu.

Może coś przeoczyłeś lub po prostu jest to padlina sprzedana jako sprawna.

 

I nie mam na myśli tego, że zostałeś obuty przez sprzedawcę - po prostu pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie , już podaje przyczynę dlaczego nie działało. Widziałem dużo tematów że komuś nie działa więc może się przyda.

Kabel w radiu gdzie był oryginalnie zaznaczony "remote" nie miał nawet prądu w sobie , podpiąłem pod inny który miał prąd po włączeniu radia ale nie działało. Są dwa kable u mnie które dają prąd w taki sposób który ma być jako "remote" i podłączyłem pod ten drugi i wszystko działa:) pozdrawiam

Edit ; coś się odwaliło , zamknęłam maskę z przodu i przestał działać mimo że wszystko jest okej :/

Już wszystko okej , nie było + . Zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 radiach remote nie bylo , trzasniecie maska powoduje brak plusa ...czekam na temat/post „ panowie gralem , gralem i auto sie spalilo!”

Ale o co Ci chodzi?:) Nie było plusa bo mi maska kabel przytrzasnęla i masą się stykała.

I 3 radia mialy swoje kable były to pozyczone dlatego nie chciałem ich ciąć więc remote szukałem dalej po za kostka zresztą co będę tłumaczył. Po prostu dwa kable były pod ktorym wyłączając radio wyłączał się prąd a pod tym akurat jednym kablem dźwięku nie było. I jasno jest napisane KONIEC TEMATU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale o co Ci chodzi?

 

 

 

 

 


Nie było plusa bo mi maska kabel przytrzasnęla i masą się stykała.

 

Nie chcę prorokować ale dobrze wszystko sprawdź i podokręcaj bo >

 

 


auto sie spalilo!”

 

 

 


jasno jest napisane

 

Uważasz że opisujesz swój problem jasno? Przecież Twoja pisownia woła o pomstę do nieba! Ja wiem że są wakacje ale Twoje posty  przeczą zasadom poprawnej pisowni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...