Skocz do zawartości

Poprawa audio w Stilo - Hertz ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w chwili obecnej zastanawiam się nad poprawą fabrycznego audio w moim aucie (Fiat Stilo).

Wstępnie mam wybrany zestaw, jednak zastanawiam się czy może coś można by zmienić w podobnej kwocie by było lepiej :)

 

Oczywiście drzwi samochodu zostaną wygłuszone:

- wnętrze matami AB 25

- zewnętrzna blacha również matami AB 25

- boczek pianką KS6

 

Po zapoznaniu się z tematami na forum, jako głośniki wybrałem wstępnie zestaw Hertz ESK 165.

Na początku chciałbym to podłączyć bez wzmacniacza. Jeśli będzie taka konieczność, to dorzucić HCP 2 lub HCP4, w zależności czy będzie mi brakowało dołu i będę potrzebował suba.

 

Czy te maty są dobrym wyborem czy jednak lepiej iść w StP ? Z głośnikami waham się jeszcze nad Helixami, albo czy dopłacać do HSK, ale to już liczę na pomoc forumowiczów. 

Wszelkie uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zawsze jest tak, że można dołożyć do czegoś i tak dalej i dalej..

Czy między ESK a HSK jest aż tak znacząca różnica ? Czy jak to wygląda w stosunku do Audio System R 165 Evo albo Morel Maximo Ultra?

Maty prawdopodobnie wezmę StP Black Gold + pianka K6s,
 


Wybór wzmacniacza zostawiam na koniec, na początek ma to działać bez niego. Całą budowę chce bowiem zrealizować etapami i przerwać w momencie jak stwierdzę, że jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica, warto dołożyć o ile jest się fanem Hertz :) Hertz jako marka ma swój specyficzny charakter, jeśli chodzi o wyższe rejestry. Najniższa seria DSK gra jak skwarka na patelni, ESK już jest duża poprawa, choć wysokie nadal są dość intensywne, HSK jeszcze mniej + do tego ich jakość ulega sporej poprawie, aż do serii ML, czyli zdaje się top serii Hertz. Jeśli lubisz dużo iskier na górze, to pewnie się spodoba, jeśli nie, to będzie zgrzyt. Dochodzi do tego jak głośno i długo zazwyczaj słuchasz - może być to męczące.

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardziej chciałbym coś z neutralną górą, a w miarę dynamicznym i głębokim dołem. Lubie jak wokale są wyraźnie słyszalne, ale dół musi wszystko wypełniać.

Na PW dostałem propozycję jak wyżej stąd powoli nastawiam się w inny kierunek niż Hertz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie przyszedł czas na zmianę jednostki sterującej. Oryginalny Visteon nie pozwoli na dużo niestety.

 

Był pomysł by montować radio Joying (taki ala tablet) z androidem, jednak nie wiem jak to gra.

 

Czy ktoś może coś polecić z androidem? Zależy mi na korzystaniu też z navi/Yaanosik. Jeśli nie da rady, to w co pchać się w okolicy 600zl lub do 1500 jeśli warto.

Ta druga kwota bardziej pod coś z navi.

 

Priorytet dla mnie to dab+ oraz BT do obsługi Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...