Skocz do zawartości

Głośniki VW polo 6n2 lift


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy i nie mam też doświadczenia z audio w aucie dlatego postanowiłem poprosić was o pomoc.

 

Mianowicie mam VW polo 6n2 2001r. Do tej pory było w nim oryginalne radio Alpha.

Zakupiłem nowe z którego wychodzą gole kable które z kolei muszę podpiąć poprzez żeńską kostkę ISO z męska, wychodzącą z samochodu. Teraz pytania :

1.W aucie mam 4 głośniki po jednym głośniku w drzwiach i po jednym wysokotonowym w slupkach. W kostce ISO są tylko 4 piny od głośników oznaczone VL+ VL- / VR+ VR- . Dlaczego nie ma więc 8 pinów od 4 głośników a są tylko od dwóch , czy jest to jakoś zespolone po drodze ?

2. W kostce oryginalnej jest też pin oznaczony "Tel mute" w wolnym tłumaczeniu wyciszenie telefonu i teraz nasuwa mi się myśl za co ma on być odpowiedzialny skoro w radiu nie ma możliwości podłączenia telefonu w żaden sposób chyba że źle coś rozumiem (radio Alpha CC VWZ1Z1)

3. W mojej żeńskiej dokupionej kostce kable są już połączone z pinami. Zastanawiam się czy lutować je z tymi w radiu czy też wypiąć tamte z pinów i pozaciskac na nich kable wychodzące z radia ( czy da się to zrobić tak aby połączenie było dobre )

 

Z góry dzięki za pomoc i sorki za może głupie dla doświadczonych osób pytania ale mówię jestem jeszcze zielony w tych sprawach.

post-23557-0-79850400-1530798554_thumb.jpg

post-23557-0-95306800-1530798582_thumb.jpg

post-23557-0-29139300-1530798631_thumb.jpg

post-23557-0-17352500-1530799494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Glosniki w drzwiach sa razem z tw polaczone, dlatego masz tylko cztery przewody glosnikowe. Pozostale cztery z radia to na zestaw tylny, ktorego w Twoim samochodzie brak.

2.Ten przewod Ci nie potrzebny.

3.Lutuj z tymi w radiu i porzadnie izoluj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny do czarnego. Żółty do żółtego i czerwony do czerwonego. Jeśli pamięć radia będzie się kasować po wyciągnięcie kluczyka to zamień żółty i czerwony miejscami. Niebieski to sterowanie anteny, podłącz go do plusa po zapłonie, będzie to żółty lub czerwony, musisz sprawdzić. Pomarańczowy zostaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...