Skocz do zawartości

Seat Ateca - lepsze granie - Trójmiasto i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dla mnie robi się tego trochę za dużo. Zdaje sobie sprawę, że najlepszym w moim przypadku rozwiązaniem byłoby zastosowanie Match PP-82DSP. Idąc w tańsze rozwiązanie co będzie najlepszym alternatywnym rozwiązaniem:

1. Morel Maximo 6.2 (oczywiście wygłuszenie drzwi) + GMS- DDA-435 + sub do bagażnika

http://www.gms.pl/library/2018/04/07/152310769311.pdf

2. Morel Maximo 6.2 (oczywiście wygłuszenie drzwi) + ALPINE MRV-V500 + sub do bagażnika

Da to możliwość niezależnego podpięcia wooferów i tweeterów pod osobne kanały.

https://centrumaudio.pl/wzmacniacze-5-kanalowe/1782-alpine-mrv-v500.html

3. Morel Maximo 6.2 (oczywiście wygłuszenie drzwi) + INNY POLECONY WZMAK (4/5 KANAŁOWY) Z PODŁĄCZENIEM HI INPUT + sub do bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Morel Maximo 6.2 (oczywiście wygłuszenie drzwi) + GMS- DDA-435 + sub do bagażnika

Tylko ze dda-435 ma 4ch po 35w i nigdzie nie widziałem info o możliwości mostkowania ;)

Dorzucić jakiś piecyk na suba i można grać.

Później można rozbudować się o 4ch wzmacniacz na lepsze zasilenie przodu.

Rozsądnie i nie przesadnie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze dda-435 ma 4ch po 35w i nigdzie nie widziałem info o możliwości mostkowania ;)

Dorzucić jakiś piecyk na suba i można grać.

Później można rozbudować się o 4ch wzmacniacz na lepsze zasilenie przodu.

Rozsądnie i nie przesadnie drogo

Cały czas byłem przekonany, że GMS DDA-435 będzie pełnił funkcję procesora jak i słabego wzmak ale widzę, że się myliłem. Zawsze jest jeszcze model DDA-475.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cały czas byłem przekonany, że GMS DDA-435 będzie pełnił funkcję procesora jak i słabego wzmak ale widzę, że się myliłem. Zawsze jest jeszcze model DDA-475.

Oczywiście że będzie pełnił funkcję "słabego wzmaka" dlatego przód aktywnie/w biampie możesz pędzić właśnie nim.

Do normalnego słuchania wystarczy, może nie daje dużo prądu, ale napewno daje dużo więcej możliwości ;)

Resztę już masz wyjaśnioną wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wytłumienie tych przednich drzwi.

Dopiero potem zastanów się czy potrzebujesz zmiany głośników i ewentualnej dalszej rozbudowy systemu audio.

I chyba tak naprawdę od tego zacznę. Czy jest ktoś na forum, kto robi dystanse na zamówienie? Wydaje mi się, że powinny pasować do mnie te od Leona 5f ale nie mam pewności.

 

Teraz rozpocznę szukanie osoby, która z Trójmiasta bądź okolic będzie chętna do pomocy przy wytłumieniu drzwi :hyhy:  :hyhy:  :hyhy:

Jest znacznie droższy a i tak sub'a nie obsłuży, trzeba zewnętrzny wzmacniacz.

Aaaa no to jak dla mnie bubel...droższy a i tak trzeba wzmaka kupić  :rotfl:

 

Oczywiście że będzie pełnił funkcję "słabego wzmaka" dlatego przód aktywnie/w biampie możesz pędzić właśnie nim.

Do normalnego słuchania wystarczy, może nie daje dużo prądu, ale napewno daje dużo więcej możliwości ;)

Resztę już masz wyjaśnioną wyżej.

Wyjaśniono mi sporo ale i tak dalej czuje się jak dziecko we mgle  :zalamany: 

 

Tak jak napisałem wcześniej. Poszukam kogoś kto pomoże mi porządnie wytłumić drzwi. Następnie jeżeli będzie mało pomyślałem, że zamiast Moreli skusiłbym się na DLS R6A....a później to już się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej. Poszukam kogoś kto pomoże mi porządnie wytłumić drzwi. Następnie jeżeli będzie mało pomyślałem, że zamiast Moreli skusiłbym się na DLS R6A....a później to już się zobaczy

Morel, R6a... Mierzysz coraz wyżej, coraz większe wymagania głośników, a sępisz na dodatkowy wzmacniacz do suba;p

Gms dda 435 to 4ch wzmacniacz z procesorem, inaczej, za 600zl dostajesz procek (czasy, cięcia, fazy, itd) który dodatkowo napędzi niewymagający przód, dorzucić małe mono i masz napęd na suba.

Napewno da to więcej możliwości dostrojenia systemu niż sam wzmacniacz.

Nie jest to cudo, ale masz ciekawą bazę do dalszej zabawy. Chcąc użyć R6a musisz mieć je czym nakarmić, dorzucić do tego jakiś tw i co, musisz jakoś zorganizować im podział. Wiedza, czas i chęci na pasywke są? Nie wystarczy zwykła zwrotnica z kalkulatora.

 

Pamiętaj, jednemu wystarczy zestaw odseparowany za 300 pędzony końcówką radia i będzie zadowolony, innemu będzie mało.

Jeżeli pierwszy zakup zrobisz z głową to później nie stracisz przy odsprzedaży, wciąż będziesz mógł użyć co masz dokładając jedynie kolejne elementy.

Nie raz z głową idzie zrobić tanio przyjemne granie, lub bez głowy wydać tysiące, mieć szafę sprzętu i nie wiedzieć co z nim zrobić;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel, R6a... Mierzysz coraz wyżej, coraz większe wymagania głośników, a sępisz na dodatkowy wzmacniacz do suba;p

Gms dda 435 to 4ch wzmacniacz z procesorem, inaczej, za 600zl dostajesz procek (czasy, cięcia, fazy, itd) który dodatkowo napędzi niewymagający przód, dorzucić małe mono i masz napęd na suba.

Napewno da to więcej możliwości dostrojenia systemu niż sam wzmacniacz.

Nie jest to cudo, ale masz ciekawą bazę do dalszej zabawy. Chcąc użyć R6a musisz mieć je czym nakarmić, dorzucić do tego jakiś tw i co, musisz jakoś zorganizować im podział. Wiedza, czas i chęci na pasywke są? Nie wystarczy zwykła zwrotnica z kalkulatora.

 

Pamiętaj, jednemu wystarczy zestaw odseparowany za 300 pędzony końcówką radia i będzie zadowolony, innemu będzie mało.

Jeżeli pierwszy zakup zrobisz z głową to później nie stracisz przy odsprzedaży, wciąż będziesz mógł użyć co masz dokładając jedynie kolejne elementy.

Nie raz z głową idzie zrobić tanio przyjemne granie, lub bez głowy wydać tysiące, mieć szafę sprzętu i nie wiedzieć co z nim zrobić;D

No pomyślałem, że zmienię głośniki z Moreli na DLS R6A bo naczytałem się, że dają „sporo” basu. Pomyślałem, że te głośniki podpięte pod serię i wsadzone w wytłumione drzwi zaspokoją moje niewygórowane oczekiwania. Co do kasy to nie jest tak, że sępię. Szkoda mi pchać kasę w audio, z którego będę korzystać raz w tygodniu. Wole zainwestować w coś innego. Odnosząc się do tego co napisałeś… potwierdzam, że nie mam najmniejszego pojęcia o jakiś cięciach, fazach i innych podobnych. Nawet nie mam pojęcia jak wygłuszyć drzwi aby zrobić to jak najlepiej.

 

Temat ma już sporo odpowiedzi ale i tak czuje się daleko w lesie. Niby coś wiem ale nic nie wiem. Nie wiem jaką podjąć decyzję. Sam i tak za to się nie będę brać zatem dopóki nie znajdę osoby, która mi pomoże to jestem zmuszony czekać z tematem.

Napisałeś żeby dorzucić jakiś tweetery a ja myślałem, że kupując DLS R6A zawiera komplet (tweetery + woofery). Pod poniższym linkiem tak to wygląda:

https://www.audiosklep.pl/dls-r6a-p3192

 

Oczywiście chciałbym aby moje zakupy były z głową i żeby jak najlepiej wydać $€$€$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji to właśnie te tańsze zestawy mają sporo basu. Np. taki GMS 1968 po alpiną V12 naprawdę zaskakiwał. A jaki DLS MC 6.2 to grał bardziej kickiem niż basem. Zacznij od wygłuszenia drzwi, jak będzie mało to bym na twoim miejscu zainwestował w tego GMS'a i podłączyłbym pod seryjne głośniki. Mogą ciebie pozytywnie zaskoczyć jak dostaną lepszy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji to właśnie te tańsze zestawy mają sporo basu. Np. taki GMS 1968 po alpiną V12 naprawdę zaskakiwał. A jaki DLS MC 6.2 to grał bardziej kickiem niż basem. Zacznij od wygłuszenia drzwi, jak będzie mało to bym na twoim miejscu zainwestował w tego GMS'a i podłączyłbym pod seryjne głośniki. Mogą ciebie pozytywnie zaskoczyć jak dostaną lepszy prąd.

Po tym co mi wszyscy napisali. Zacznę od wygłuszenia a raczej znalezienia kogoś kto pomoże mi to zrobić jak najlepiej. Jak sam się za to wezmę to na bank nie będzie to profi zrobione. Później zobaczę jak to gra i podejmę ewentualnie kolejne kroki  :wink: 

 

Jak już będę po wygłuszeniu na bank zdam relację z rezultatu.

 

A tak na marginesie. Jakie na ten moment zestawy odseparowane byście polecili z przedziału 400-800zł? Bo jak już janek napisał:

 

 

R6a Już dawno nie produkowane

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie zrobić dokładne wymiary dystansu ? Wszystkie wcięcia, itp. będę teraz przez 2 dni na CNC to mogę coś wyciąć :) ale mam obecnie do dyspozycji tylko MDF 25mm  nie wiem czy nie za mały będzie...  Mieszkam w Gdyni przy końcu obwodnicy jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie zrobić dokładne wymiary dystansu ? Wszystkie wcięcia, itp. będę teraz przez 2 dni na CNC to mogę coś wyciąć :) ale mam obecnie do dyspozycji tylko MDF 25mm  nie wiem czy nie za mały będzie...  Mieszkam w Gdyni przy końcu obwodnicy jak coś

Wielkie dzięki za propozycję ale ja sam nie ogarnę zwymiarowania dystansu. Nie mam pojęcia gdzie jaka krawędź powinna sięgać itp itd.

Napisz ogłoszenie może ktoś ma r6a same albo w zestawie

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Z tym się wstrzymam bo tak jak napisałem...zacznę od wygłuszenia a później zobaczy się co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu 4 sekund znalazłem w internetach dystanse mdf do modelu ateca. Kosztuja 28zl plus wysyłka.

Tak też je znalazłem jakiś czas temu ale nie podpytywałem sprzedającego czy pasują idealnie  :wink: 

Wydaje mi się, że są te same co do Leona III (model 5F).Dystanse to pikuś. Jedna osoba z forum możliwe, że mi pomoże z wygłuszeniem a to dla mnie krok milowy bo sam i tak się za to nie wezmę  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6a pod radiem, czy takim nawet procko-wzmacniaczem raczej bieda wyjdzie finalnie. Dobre 50 Wat z tradycyjnego wzmacniacza o dobrych parametrach już nimi rusza, choć i tak one nie boją się, a nawet lubią  dostać duuużo więcej. Jak ma zagrać miękko dołem pod takim GMS, to np. MB Quart QM 160 takie woofery proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też je znalazłem jakiś czas temu ale nie podpytywałem sprzedającego czy pasują idealnie  :wink: 

Wydaje mi się, że są te same co do Leona III (model 5F).Dystanse to pikuś. Jedna osoba z forum możliwe, że mi pomoże z wygłuszeniem a to dla mnie krok milowy bo sam i tak się za to nie wezmę  :wink2:

 

Jak bym znalazł trochę czasu to mogę też pomóc ewentualne chociaż u siebie wygłuszałem pierwszy raz w życiu ale jakoś to działa i nic nie spadło do tej pory. Najgorszy problem to czas... Masz jakiś garaż lub namiot na auto ? Bo w słoneczny dzień fajnie maty się kleją bez grzania ale dla człowieka to masakra (swoje kleiłem w weekendy jak grzało +26 i zero wiatru, NIE POLECAM :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym znalazł trochę czasu to mogę też pomóc ewentualne chociaż u siebie wygłuszałem pierwszy raz w życiu ale jakoś to działa i nic nie spadło do tej pory. Najgorszy problem to czas... Masz jakiś garaż lub namiot na auto ? Bo w słoneczny dzień fajnie maty się kleją bez grzania ale dla człowieka to masakra (swoje kleiłem w weekendy jak grzało +26 i zero wiatru, NIE POLECAM :P )

Oooo dzięki za pomoc :) No skąd to znam, że problemem jest czas  :wsciekly:  Ja ok. 30min temu wróciłem do domu po 16h roboty  :mur:  Miejsce w razie co mam, garaż podziemny. W razie co lampa halogenowa jest do ogarnięcia więc jest i miejsce i bardzo dobre warunki do roboty  :wink: 

 

Teraz muszę zamówić dystanse i zdecydować się, które maty zamówić  :hyhy: trochę jest tego do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janisz_gd:

Szkoda mi pchać kasę w audio, z którego będę korzystać raz w tygodniu. Wole zainwestować w coś innego.

 

To może szachy, warcaby? A nie car audio...

 

Hehe skąd ja to znam :D też tak mówiłem na początku...  A samo radio, głośniki i maty przewyższyły mi sporo wartość Astry g kombi :P

Oooo dzięki za pomoc :) No skąd to znam, że problemem jest czas  :wsciekly:  Ja ok. 30min temu wróciłem do domu po 16h roboty  :mur:  Miejsce w razie co mam, garaż podziemny. W razie co lampa halogenowa jest do ogarnięcia więc jest i miejsce i bardzo dobre warunki do roboty  :wink: 

 

Teraz muszę zamówić dystanse i zdecydować się, które maty zamówić  :hyhy: trochę jest tego do wyboru.

 

Garaż podziemny jest okej, halogenki led też jakieś bym znalazł, opalarka też się znajdzie raczej (jak nie będzie w firmie potrzebna)  ważne żebyś miał opcję dociągnięcia prądu do garażu i kupił sobie rękawiczki bo maty fajnie zacinają skórę na palcach i dłoniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janisz_gd:

Szkoda mi pchać kasę w audio, z którego będę korzystać raz w tygodniu. Wole zainwestować w coś innego.

 

To może szachy, warcaby? A nie car audio...

Że Ci nie szkoda angażować się w pisanie postów, które w sumie nic nie wnoszą. 

 

Mimo to dzięki za radę. Możliwe, że skorzystam  :wink:

Hehe skąd ja to znam :D też tak mówiłem na początku...  A samo radio, głośniki i maty przewyższyły mi sporo wartość Astry g kombi :P

 

Garaż podziemny jest okej, halogenki led też jakieś bym znalazł, opalarka też się znajdzie raczej (jak nie będzie w firmie potrzebna)  ważne żebyś miał opcję dociągnięcia prądu do garażu i kupił sobie rękawiczki bo maty fajnie zacinają skórę na palcach i dłoniach :D

No prąd też jest  :wink:  a rękawiczki to już sobie kupię  :hyhy: co tam szarpnę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...