Skocz do zawartości

Zagniatanie tulejkowe przewodów zasilających na terenie małopolski/Krakowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy osoby z małopolski/Krakowa mogły by mi udzielić informacji do kogo można się zwrócić z usługą zagniecenia prasą hydrauliczną kabli zasilających? Chodzi mi o coś takiego:

post-19867-0-86754100-1530251744_thumb.jpg

 

Starałem się pytać kilku osób ale nie uzyskałem informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś sklepu instalacyjnego, kup lub poproś o skrawki rurki miedzianej w która na ciasno wejdzie Twój kabel. Nałóż ja na izolację i wkrec w imadło,grzej palnikiem do lutowania końcówkę przewodu ( wcześniej oskórowanego) i lutuj. Tuleja ochroni izolację. To daje większą pewność jak taka tuleja. Większą bo tuleja tego typu może się obruszyc z czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy osoby z małopolski/Krakowa mogły by mi udzielić informacji do kogo można się zwrócić z usługą zagniecenia prasą hydrauliczną kabli zasilających? Chodzi mi o coś takiego:

 

 

Jeśli chodzi Ci dokładnie o taką tulejkę jak na zdjęciu które notabene jest z mojej instalacji, to po prostu śruba z oprawki bezpiecznika czy terminala wzmacniacza ją zmiażdży bo ona jest cienkościenna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest zrobić tak jak Raadek napisał , ciasna tulejka na kabel i ściskamy śruba w rozecie/wzmacniaczu . Tulejka wtedy fajnie się dopasuje do gniazda a kabla z niej nie wyrwiecie . Przy lutowanej albo zagniatanej macie słaby styk bo końcowka będzie twarda i nie dopasuje sie idealnie idealnie do gniazda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ciasna tulejka na kabel i ściskamy śruba w rozecie/wzmacniaczu . Tulejka wtedy fajnie się dopasuje do gniazda a kabla z niej nie wyrwiecie . Przy lutowanej albo zagniatanej macie słaby styk bo końcówka będzie twarda i nie dopasuje się idealnie idealnie do gniazda
Wielkiego doświadczenie nie mam, czasem coś zrobię ale to rozwiązanie wydaje mi się najpewniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...