Skocz do zawartości

Pomoc przy przewodach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do was :) wiem że zaczynam od dupy strony ale na razie muszę iść na mały kompromis. Jestem na etapie montowania wzmacniacza steg k2.04 i pod to będzie podpięty Helon 15 i tu moje główne pytanie co do prądu dla tej zabawki. Pod maska mam na razie jakiś zwykły aku bosch 60ah ale leży na półce w oczekiwaniu 1 pakiet kondensatorow a że one też potrzebują zasilania sprawnego to do tego chce dołożyć alternator 220a i kable 50mm2 spawarka tylko ciągnąć plus od przodu i mase z karoserii czy lepiej obydwa z aku ciagnąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big zrobiony nie wspomniałem o tym bo całkiem wypadła mi ta oczywistość z glowy hehe ;) kurde to jeszcze musze dokupić kabla :D a już dywan chciałem wkładać spowrotem :/ też tak kurde później pomyslałem ze raczej bardziej napięcie stabilne będzie przez dwa osobne kable jak masa przez bude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Jaki bezpiecznik stosowałeś przy dokładaniu plusa od alternatora ?

W jakim celu tam bezpiecznik ? 

 

Mówisz 

 

 

 


Helon 15

 

Jakie tam cewki masz ? bo wujek google mówisz 2x2 czyli jak byś go chciał spiąć pod stega ?

Swoją drogą 50mm2 pod k204 to trochę mało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku kiedy dodatkowy + nie daj Boże się przetrze i styknie do masy....

 

Wystąpi efekt spawania :)

 

Nie każda instalacja ma bezpiecznik na ori kablu więc gdzie dopiero bezpiecznik na dodatkowym plusie :)

Swego czasu była długa dyskusja czemu w FAQ by Nazara jest o tym wzmianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaspałem z tematem hehe :) przy dodatkowym kablu jeszcze nie mam żadnego bezpiecznika na razie jestem na etapie skracania wszystkiego :) helona na razie będę spinał na 4 ohm a dalej czas pokaże :) co do zasilania to dowiadywałem się że jeden pakiecik kondków i 50mm2 + i - powinno styknać zwłaszcza ze to w 4 ohm będzie spięte. Alternator wskoczy na dniach tez większy 210 z renault albo 220 z vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...