Skocz do zawartości

GMS 07XL spłynęły z drzwi


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałem się wczoraj za dawno odkładane wygłuszanie drzwi.
Pierwsze 2 godzinki to rozbieranie i czyszczenie drzwi przed założeniem mat. Potem miało być już z górki - jak bardzo sie myliłem o tym za chwilę...
Maty naklejone, jednak po kilku minutach zauważyłem, że maty osuwają się na dół drzwi. Po godzinie zrobiło się juz bardzo gorąco a mata zaczęła wypływając każda możliwa dziurą. Maty do usunięcia! Całkowicie spłynęly zapychając odpływy w drzwiach. Warstwa aluminium odeszła od masy butylowej pozostawiając po sobie wszechobecny syf, którego czyszczenie zajęło mi 6 godzin! 11 par rękawiczek gumowych, 1.5L benzyny, mnóstwo szmat i jeszcze więcej nerwów.
Maty to GMS 07XL - kupione jakieś 2-3 lata temu, przeleżały w ogrzewanej piwnicy w zamkniętym kartonie. Zawsze brakowało czasu na ich montaż aż do dzisiaj. No i jak widać nie był to dobry pomysł. Jakieś domysły czemu tak się stało? Czy to, że leżą a nie są naklejona tak bardzo degradująco wpływa na warstwę butylową i klej ? 

post-6064-0-76289200-1528529525_thumb.jpg

post-6064-0-88633700-1528529530_thumb.jpg

post-6064-0-02790300-1528529537_thumb.jpg

post-6064-0-14534500-1528529543_thumb.jpg

post-6064-0-93592500-1528529550_thumb.jpg

post-6064-0-61393600-1528529556_thumb.jpg

post-6064-0-24794200-1528529564_thumb.jpg

post-6064-0-58981400-1528529572_thumb.jpg

post-6064-0-51771700-1528529578_thumb.jpg

post-6064-0-99958500-1528529584_thumb.jpg

post-6064-0-41842800-1528529590_thumb.jpg

post-6064-0-09886400-1528529596_thumb.jpg

post-6064-0-67636000-1528529603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej nie powinno wpływać, na drzwiach naklejone dłużej woziłem (ludzie też zresztą), są narażone na wiele i trzymały się. Czy naklejone, czy w rolce, nie powinno to wpływać na takie zachowanie. Wychodzi na to, że może być jakaś wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

 


Czy maty bitumiczne mają jakiś termin przydatności do użycia? Mam paczkę dynamata który leży 3 lata w domu, czy może się okazać ze jak poleży jeszcze ze 2 to będzie się nadawał na śmietnik?

 

Dyna to nie bitum. Dyna to butyl i jeśli klej nie straci swoich właściwości to nic im sie nie powinno stać. Warunki przechowywania też nie są bez znaczenia. Generalnie Dynamat to bardzo dobre maty.

 

GMS 07xl to również butyl i dziwię się, że spłynął... On się wręcz rozpuścił jak dekarka. Pewnie jakaś kiepska partia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spłynęła na tylnej klapie w miejscach, gdzie nonszalancko zakleiłem otwory rewizyjne samą matą. Też mata GMS 07XL, klejona 5 lat temu.

Butyl w tych miejscach spłynął właśnie tak samo. W miejscach, gdzie jest przyklejony do blachy trzyma się na szczęście nadal. 

Dziadostwo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uściślijmy parę faktów.

Ja mam identyczną co rojass

3620076000_1528654604.jpg

 

kondrax widzę że masz inną wersję gms-a 

pawel_luk1 jaką wersję miałeś ? 

Bo ja mam drzwi zrobione 3 lata temu i żadnych, niepokojących objawów. Jak przykleiłem tak jest. 

Pytanie kto gdzie kupował tzn u kogo bo może jakieś leżaki magazynowe albo kto wie co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie uściślijmy parę faktów.

Ja mam identyczną co rojass

3620076000_1528654604.jpg

 

kondrax widzę że masz inną wersję gms-a

pawel_luk1 jaką wersję miałeś ?

Bo ja mam drzwi zrobione 3 lata temu i żadnych, niepokojących objawów. Jak przykleiłem tak jest.

Pytanie kto gdzie kupował tzn u kogo bo może jakieś leżaki magazynowe albo kto wie co.

Ja chciałem kupić tą co Paweł ale zadzwonili z BitMat, że mają uszkodzoną partię i że w tej samej cenie sprzedają mi ten nowszy model. Zgodziłem się.

Przed zakupem szukałem na Internecie, nie widziałem, żeby ktoś narzekał. Jak już nakleiłem potem kilka razy na grupach Fb ludzie pisali o podobnych problemach.

 

Dla mnie sprawa jest oczywista. Ostatni raz coś kupiłem Gms.

 

A i jak ktoś by domysły chciał robić. Nie pracuje w branży. Nie jestem szpiegiem ani konkurencją. Jestem klientem który jest niezadowolony z produktu. A dzwi przed naklejaniem były odkurzone, umyte woda z płynem do naczyć, wysuszone i potem umyte benzyną.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa, lekki strach mnie ogarnął, co prawda tydzień temu grzebałem w drzwiach i nic się nie dzieje, a auto dużo stoi w słońcu więc w środku jest piekarnik. 

Ja kupowałem u Pawła Kiliana, może bitmat ma gorszy towar ? Teraz gdybam bo faktycznie coś jest nie tak z tymi matami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zawsze mi jedna osoba powtarzała butyl co lubi robić? A ja ci powiem lubi się ulatniac pod wpływem wyższych temperatur na zewnątrz a przy minusowych? Robić się jak papier i kruszeje i się kruszy i odpada jak popiół...

Dlatego nigdy w życiu w żadnym aucie nie zrobię butylowych mat ... jesteś tego żywym przykładem ( oczywiście nie śmieje się z ciebie tylko współczuję) bo można się zalamac i narobić większych problemów z drzwiami...

Dlatego nie ma to jak maty bitumiczne dokładnie silent coat stp pro...

 

Az strach pomyśleć co się dzieje w drzwiach jak ludzie mają taśmy dekarskie... to woła o pomstę do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gms to nie producent a jedynie dystrybutor. kupuja gdzies partie z ich logo i tyle

 

ten sam problem tyczyl sie mat holywood. wypuscili wadliwa partie w ktorej klej sie praktycznie nie trzymal. montowalismy klientowi w calym aucie... a po paru dniach caly sufit odpadl w jednym kawalku!! :(

pozniej te same maty sciagalem z brata drzwi :(

 

czyli wyglada na to ze byly to buble z jednej fabryki i to wina producenta a nie dystrybutorow

tylko ze hollywood pisal o tym w mailach do swoich klientow :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dejson poczytaj troche i jeszcze raz sie wypowiedź ... Skoro dla ciebie bitum jest lepszy od butylu to BRAWO TY ! Co do dekarki to bredzisz farmazony, w starej astrze 8 lat wytrzymaly i dalej sa w doskonalym stanie . Wiadomo że maty dedykowane bija je na głowę pod kazdym względem,tak sie dawniej robiło z braku laku i zdawały egzamin .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem w Jeepie GMS. O takie:

 

iPhwDss.jpg

 

 

 

Cale sie nie odklejaly/nie zjezdzaly, ale po gdzies 3/4 latach tez zaczela spod niech wyplywac czarna mazia. Bylo to nie do zatrzymania. Co zgarnalem, to wyplywala nowa. Najgorsze jest to, ze jak wplynela na uszczelke, to wyzierala w niej dziury...

 

 

Juz slyszalem historie o szarych GMS. Co ciekawe, drzewniej (jak jeszcze nie bylo GMS) uwielbialem maty z szarym butylem. Nawet Sinuslive mial kiedys w ofercie gruba szara mate, ktora moim zdaniem zjadala Dynamata na sniadanie. Niestety jakis czas pozniej, wiekszosc szarych mat zniknela, a Sinuslive (pod ta sama nazwa) rowniez mial inny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 lata leżały, można więc sądzić, że to jakaś wada fabryczna i po 3-4 latach tracą one swoje właściwości, a samo przechowywanie nie ma na to wpływu.

Tym razem kupiłem Bitmat AB-25 z czarnym aluminium - montaż niebawem. Oby te nie spłynęły z drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem maty z Bitmat które leżały rok, i ciężko było je przykleić wyglądało jakby klej wyparował, do tego gąbki które sprzedaje Bitmat rozchodzą się w rękach, generalnie mata po przycisnięciu z 7 mm robi się 1mm,

czyli 7mm to takie napompowane powietrzem 2mm, 

 

Z tego co jest mi wiadomo  firma Bitmat sprzedawała dużo jakiś podstawionych produktów jako GMS, czyli pianki i inne oferowali na aukcji że to GMS a wysyłali tanie pompowane gąbki do klimatyzacji, 

Nie jest wykluczone że tak samo na rynku pojawił się butyl z logiem GMS który nie pochodził z Audiopolu, stąd była zmiana loga oraz całej serii produktów, z tego co widzę to model mat sprzedawany cztery, pięć  lat temu.

 

Od dwóch lat GMS ma jeden z najlepszych butyli na rynku, i z tego co wiem bezpośrednio ze źródła nie jest to produkowane w Chinach , fakt , że była seria szarego butylu który miał mega mocny klej i tam faktycznie  były partie , że się rozpływał ale to też było dwa lub trzy lata temu , jak ktoś wspomniał podobną historię z szarym butylem miał Hollywood gdzie klej wyparował , 

 

Podsumowując jeżeli mata leży gdzieś 3-4 lata , nie naklejona to może klej wchodzi w reakcję z butylem, wydaje mi się że producent importer nie odpowiada za materiał który leży kilka lat, każdy produkt ma swoją datę przydatności, od proszku do prania p olej do silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...