Skocz do zawartości

Spadki napięcia przy basie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w temacie. Kabel jaki posiadam to hollywood 21mm2, wzmacniacz boschmann 990atx i sub rfd2210 hx2 w budzie br 40Hz. Miałem mocne spadki więc sprawdziłem ładowanie. Okazało się, że słabe (13,8V na biegu jałowym bez obciążenia. Przy obrotach spadało do 13,5V) więc kupiłem inny, dałem do sprawdzenia czy jest okey do firmy naprawiającej. Wyszło że okey, więc zamontowałem nowy 120A (stary był 90A) no i ładowanie jest, lecz i tak są spadki przy basie. Nie tak duże ale jednak. Wykonałem test akumulatora i wyszedł, iż jest dobry-naładuj. Zmierzono 311A EN choć akumulator ma 450. Czy może być to wina akumulatora? Według FAQ przekrój kabla jest okey. Masa od wzmacniacza do budy, zrobione BIG3 na tych samych kablach co zasilające wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak. Kable zwykłe, masa doczyszczona do blachy, bezpiecznik zwykły rurkowy. Przy wczorajszym ustawianiu bezpiecznik 70A poszedł z dymem.

Spadki to nawet do 13,3V, choć przeważnie to 13,7V gdzie na biegu jałowym oraz bez obciążenia ładuje 14,5V. Przeważnie słucham głośno muzyki. A co do lutów to nie mam lutowanych konektorów tylko zaciskane. Napięcie mierzyłem na akumulatorze. Choć w samochodzie na liczniku posiadam także voltomierz. 

Mam także dodatkowe pytanie. Co jest nie tak, gdy przy włączaniu radia a co za tym idzie wzmacniacza, to wzmacniacz jakby dostawał od razu mocny sygnał i głośnik mocno się wychyla i wciska. Jest to dość niebezpieczne według mnie dla głośnika. Pierw myślałem, że to spowodowane uruchamianiem silnika, jednakże dzieje siętak nawet gdy silnik już pracuje i włączam radio(Blaupunkt memphis mp66).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim spadku napięcia wzmacniacz zassał powyżej 100 amperów.

Dlatego bezpiecznik poszedł do kosza. W impulsie ta 70-tka powinna wytrzymać, jednak przy takim ssaniu poddaje się bez mrugnięcia oka...

 

Bezpieczniki - ich mocowanie - mają mniej lub bardziej lepsze przewodzenie wysokich wartości natężenia prądu.

Ruchy membrany są niepożądane. Sugerowany przegląd wzmaka - pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz sprawny nie powinien przy starcie takich rzeczy robić z głośnikiem, on ma soft start zapewne. Starsze oldschoolowe wzmacniacze bardzo często mają "puk" przy starcie, ponieważ często nie mają soft start, lub po prostu z racji wieku kondensatory nie trzymają parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to big3, chyba, że nie doczytałem. Druga to podmiana tych 21mm na 25 lub 35 czysta miedź że sprawarki. Miałem ten wzmacniacz i wiem, że lubi zassać. Skoro masz alternator 120a to możnaby pokusić się o Aku ok 60-70ah z dużo większym prądem rozruchowym, co przełoży się na spadki.

No i oczywiście ten bezpiecznik na anl, ten który masz moim zdaniem nie nadaje się na dłuższe użytkowanie.

Ogromnym błędem jest również odpalanie samochodu z włączonym sprzętem, mało ludzi o tym mówi, ale na takim kwasie jak odpalasz spadaek zapewne masz na 9-10v, co za tym idzie nie muszę tłumaczyć ;)

Potem zdziwinie, że coś się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś czy po włączeniu radia bez podłączonych rca głośnik też będzie pracował i nie pracuje, wiec coś z sygnałem. Czy jak podepne mase do rca i problem zniknie to moge tak zostawić? I czy masa z radia musi być czy moge bezpośrednio do rca przy wzmacniaczu dołożyć mase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...