Skocz do zawartości

Zmiana fabrycznego radia Bmw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem niedawno Bmw E46 coupe. Samochód wyposażony jest w radio Bmw business Cd marki Alpine. Jako iż w bagażniku znalazłem dwie pary Kabli RCA oraz Dwa kable plusowe i jeszcze jakiś jeden kabelek (zapewne sterowanie wzmacniaczem ) oraz kable idące do głośników w przednich drzwiach, zacząłem więc zgłębiać temat. Wyjąłem fabryczne radio aby sprawdzić czy druga strona kabli RCA znajduje się z tyłu ale nic nie znalazłem. zakładam że tam są ale pewnie ktoś wepchnął je głębiej i trzeba będzie trochę się napocić aby je wydobyć. Samochód fabrycznie posiadał nagłośnienie Harman Kardon ale zostały po nim tylko głośniki w tylnej półce. Po zdjęci boczków znalazłem głośniki z tweterami marki AXTON dedykowane do E46 (AC26E46). Głośniki te podpięte są pod radio ale wcześniej prawdopodobnie korzystały ze wzmacniacza ponieważ biegną do nich kable z bagażnika które nie są obecnie podłączone. Głośniki w drzwiach są razem ze zwrotnicami. Boczki nie są wygłuszone (a powinny). Moje pytanie jest takie. Jako iż na razie nie posiadam pieniędzy aby kupowac wzmacniacze, suba i inne głosniki w tylną półkę czy do przednich drzwi zastanawiam sie  narazie nad zmianą samego radia na np Alpine IDA X001 oraz wygłuszeniu przednich drzwi. Co sądzicie warto zmienic fabryczne radio? Będzie jakaś różnica w jakości dźwięku czy może na razei sobie odpuścić i wygłuszyć tylko drzwi? A co do tych głośników AXTON , dobre to? szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszałem o tej firmie ? Poszperałem trochę w google i znalazłem informację iż nowe można było kupic za jakieś 130 EUR, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te głosniki AXTON? Ktoś je zna? Rozglądałem się za radyjkami głownie Alpine i zastanawiam się jakie kupić. Interesuja mnie głownie używane z CD/Mp3. Czy jest sens kupować CDA-9815RB lub 7894 i wydawać 600-700zł czy może lepiej kupić radio za 300zł bo i tak nie będzie zauważalnej różnicy w przypadku mojego auta,.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi axtonami nie tak ze: 

 

 


A ten nieszczęsny Axton?

 

 


Axton? Gra lepiej niż fabryczne Bose  w A3 8L  z głośnikami Audio system M130 evo w przednich drzwiach.

 

więc o co tak na serio pytasz? o cenę ich sprzedaży? w google poszukaj po ile chodzą używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...