Skocz do zawartości

Czy DLS RA40 da radę subowi AS HX10SQ ?


piotrek_rr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do znawców tematu. Otóż będę w majówkę montował instalację car audio w Hondzie Accord VIII Tourer.

 

Centrala: Kenwood DMX 7017 DABS

Na przód i tył Morele Maximo 6.2 i Coax

Wzmak: DLS RA40

Sub: Audio System HX10SQ.

 

Wyżej wymieniony sprzęt już posiadam.

 

Plan jest taki: Front +sub pod wzmacniacz, a tył pod Kenwooda (nie będę go używał za wiele, chodzi o dzieci jak będą jeździły, żeby miały lepszy dźwięk)

 

Pytanie jest takie: Czy DLS RA40 da radę napędzić suba AS HX10SQ ? Teoretycznie mocowo trochę mu brakuje...

Jest jeszcze czas na ewentualny zakup monobloka do niego, ale nie wiem czy jest sens... ?

System raczej do przyjemnego grania różnego rodzaju muzyki, jakościowo... Chociaż bas na plecach lubię poczuć :)

Pomóżcie w decycji... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie drugiego wzmacniacza wymaga "ciut" innej instalacji. Jak napisałem, montaż będzie w majówkę, bo będę miał do tego warunki. Na co dzień nie mam... Muszę mieć wszystkie klocki przygotowane. Czytałem, że ten sub potrzebuje dobrego zasilania do prawidłowego wysterowania. Pytanie kieruję np. do właścicieli takiego wzmaka jak mój. 220W w mostu DLS to nie to samo co 220W w mostku np. Magnata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będzie działać, set do przyjemnego słuchania muzyki. Jeśli chcesz wykorzystać 100% możliwości głośnika i słuchasz bardzo głośno, wtedy oczywiście nie wykorzystasz. Napędzałem głośniki "wymagające" (400-500 Wat) wzmacniaczami 200-300 i naprawdę nie było do czego się przyczepić, bas był wystarczająco mocny - kwestia wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, tył pod Kenwooda (nie będę go używał za wiele, chodzi o dzieci jak będą jeździły, żeby miały lepszy dźwięk)

 

Tak w dzisiejszych czasach nazywa się prawidłowe i prawdziwe car audio, brawo Ty...

 

Chociaż bas na plecach lubię poczuć :)

Biedne dzieci co dla nich będzie lepsze głośniki z tyłu czy grający bagażnik że aż membrana wyskoczy przez tylna szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Front i sub pod wzmacniacz, a tył pod Kenwooda (nie będę go używał za wiele, chodzi o dzieci jak będą jeździły, żeby miały lepszy dźwięk"

 

Co to ma do tematu ?


Mam czasem wrażenie, że na forum udzielają się osoby które jeszcze kompletnie nie dorosły. Zadałem konkretne pytanie... nie proszę o ocenę montażu głośników.

Kolego dejson, czy ty masz jakąś traumę związaną z wyskakującą membraną przez tyną szybę ? Kto Ci powiedział że tak będę słuchał ? Widać koledzy, jeszcze nie macie swoich dzieci, więc kompletnie nie jarzycie tematu...

Generalnie temat do zamknięcia przez moderatora, nie chce mi się tracić czasu na offtopicowe przepychanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pomiar DLS RA40 https://www.amp-performance.de/820-DLS-RA40.html

U siebie w aucie nie wymontowywałem głośników z tyłu . Są podpięte pod radio , ale oczywiście końcówka radia wyłączona.

Ale w każdej chwili mogę włączyć . Robię to tylko aby znajomi usłyszeli różnicę jak grają same głośniki przodu , a jak razem z tyłem.

Każdy nawet nie obeznany stwierdził , że po uruchomieniu głośników z tyłu robi się bałagan i nie idzie słuchać .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, tył pod Kenwooda (nie będę go używał za wiele, chodzi o dzieci jak będą jeździły, żeby miały lepszy dźwięk)

 

Tak w dzisiejszych czasach nazywa się prawidłowe i prawdziwe car audio, brawo Ty...

 

 

Nie wiem co chciał powiedzieć , ale akurat dobrze ujął istotę .

Dzwięk dla tyłu o ograniczonym poziomie , uzytkowane wtedy gdy sa pasażerowie z tylu , przynajmniej po to aby zwiększyć dla nich udział dźwięku bezpośredniego do odbitego ( pochodzącego z frontu ) .

 

 

Glosniki z tylu w stereo, to nie jest zlo ! Zawsze mozna kupic jakies wyczesane Braxy za milion monet , zamontowac , byle by jednak ich nie podlaczac ...

 

A ja ostatnio zamontowałem z tyłu Focale Utopia BE i sam hamowałem właściciela przed montażem z tyłu tw z tego zestawu , a budowałem audio gdzie żaden z aspektów postrzegania dla dźwięku przestrzennego ( czy Stereo jak kto woli ) raczej na tym nie ucierpiał i tył nie był używany alternatywnie . Co zrobiłem źle :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuj ten set bez obaw, już pisałem, że naprawdę posłuchasz bardzo fajnie muzyki. Dejson to taki troll pospolity, który nie załapał, że można samemu jadąc coś posłuchać z "tupetem" (ten zwrot, to tylko on rozumie, co miał na myśli), gdzie sobie przód pogra i sub pomasuje, a jak jedzie się z rodziną, to można dzieciom coś polepszyć i nie koniecznie urwać im głowę subwooferem. Wybacz mu, jeszcze może dojdzie do opcji Fadera w radiu, to pozna tą tajemną moc funkcji. Dejson, nie każdy jest takim kapitanem jak Ty, że reszta w aucie się nie liczy i to nie ważne, czy to żona, czy syn, czy córka - olać ich, jak im coś nie pasuje, to niech idą za samochodem... 

 

Kolejna sprawa - Brax z tyłu może grać, bo to nie Tempo Coax, Focal również, bo to nie Tempo... Czy przypadkiem nie wydają dźwięku te urządzenia niezależnie od nazwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolejna sprawa - Brax z tyłu może grać, bo to nie Tempo Coax, Focal również, bo to nie Tempo... Czy przypadkiem to nie wydają dźwięku te urządzenia niezależnie od nazwy ?

Każdy z nich może grać z tylu , tyle , ze trzeba jasno zdefiniować ich rolę i cel .


Upraszczanie tego do "jedynie słusznej " reguły głośniki z tyłu to zło i potwarz dla prawdziwego audiofila , jest chyba zbyt płytkie i pozbawione alternatyw przedstawienie zagadnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...