Skocz do zawartości

Fabryczne kable - fakty?


coobah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zaczynam dzialac z nowym autem. Nie bede ukrywal, ze troche juz wyroslem z wozenia w bagazniku 4 piecy i 2 dodatkowych puszek.  Ze robie sie coraz bardziej leniwy i jakos przestalem wczuwac sie w nieistotne pierdy. Zycie nauczylo mnie tez jakos przypadkiem, ze im bardziej pieczolowicie cos zbuduje, tym trudniej jest potem to rozebrac. :wink:

 

Auto to E39 i ma w kufrze jakis tam fabryczny wzmacniacz. Ma wiec tez zestaw kabelkow z kufra, az po same drzwi... Pomimo tego, ze w garazu leza, zdemontowane z poprzedniego auta (oj nie bylo latwo :) ) Van Den Hulle, jakos nurtuje mnie pytanie, czy takie fabryczne kable na pewno beda "za cienkie"? A moze nawet bardziej, czy jest jakas metoda, aby definitywnie sprawdzic, czy dany kabel wystarczy do danej aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie sam jestem ciekawy. Jedyne co wiem że przemawia na niekorzyść to przelot z drzwi do auta tam potrafią tak malutkie piny zamontować że mogą być swego rodzaju dławikiem/przeszkodą...

Sam kiedyś znajomemu jak zakładałem budżet granie to też nie chciało mi się za bardzo z kablami głośnikowy i podłączyłem w org instalacje za radiem. Grać grało ale czy była by różnica jak bym podłączył z wzmaka prosto do wooferow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz faktów na temat kabli? - proszę bardzo. Przerobiłem tego druciarstwa na hektary poczynając od kabli po 5zł/mb, po takie za parę tysi za komplet. Zarówno głośnikowe jak i rca bo swego czasu miałem dobre chody w pewnych kręgach i wypożyczałem do domu co chciałem. Po pierwsze z mojego doświadczenia średnica nie odgrywa aż tak dużej roli jeżeli chodzi o brzmienie. Oczywiście uprzedzam skrajności typu włos na suba. Po 2 - druciarnia ma DUŻY wpływ na to usłyszymy, szczególnie na szerokość i głębokość sceny. 3 - wygląd i cena nie świadczą o tym, że dany drut to będzie ten "dobry". Jak poznać ten który nam przypadnie - odpowiedz pocieszająca nie będzie - wpinasz, słuchasz, porównujesz, innej drogi nie ma (albo podpytujesz mnie). Oczywiście doświadczenia zbierane na sprzęcie do domu bo typowych kabli (dobrych) z przeznaczeniem do ca jest tyle co śniegu w Grecji.  Jak nie budujesz systemu "konkretnego" to na upartego możesz wymienić na druty hollywooda jak Cię fabryka mierzi. Jak idziesz grubo no to wiadomo - nie ma kompromisów i dryty konkret się należą.

Ps. Jak widzę wzmaki i proce z najwyższej póły i widzę czym niektórzy je spinają to połowę dobrodziejstwa jaką dają te klocki właśnie kablami spuszczają w kiblu. Bo to tylko kabel! kabel nie gra! Oj gra niestety, gra.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby kable H. A. znalazły zastosowanie w C. A.

 

Zgodzę się z przedmówcą w całej rozpiętości.

Szczególnie w końcowej wypowiedzi o tym czym są łączone często zacne komponenty i jak to marnotrawiony jest ich potencjał. Niestety poprzez totalną ignarancję.

Bo zmiany soniczne będą zawsze.

 

 

 

Pytanie jednak ku niemu kieruje.

Jakie klocki systemu testowego były używane.

Ot czysta ciekawość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny: Monitor Audio RS6, Dali Ikon 8, KEF Q5


Wzmaki: NAD C372, C356bee, Arcam A80, Denon 1500AE,


CD: Arcam CD73T


Jak widać sprzęty ze średniej półki a wymienione źródło - cd73t ma super zaletę którą wykorzystywałem do testowania interkonektów - ma zdublowane wyjścia rca. Podpinałem dwa kable i pilotem we wzmaku przełączałem źródła. W ułamku sekundy grał drugi kabel - tu siła sugestii nie miała nic do powiedzenia. Kilku niedowiarków wyszło ode mnie zafrasowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli raczej nie slucham, przynajmniej na dzien dzisiejszy. Interesuje mnie zatem tylko "Czy fabryczny kabel, bedzie wystarczajaco gruby, aby dostarczyc wymagana ilosc pradu do pierdolniecia basem?" (w kontekscie mid woofera 150-165mm oczywiscie) :wink:

 

 

Zapewne i tak zamontuje swoje kable, ale fajnie byloby znac defintywna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. 

 

Jeżeli fabryczny kabel ma przekrój minimum 2x1.5 mm2

To zaczyna być odpowiednio "gruby" jak to sobie tlumaczysz :-)

 

Optymalny będzie 2x2.5mm2 bo to przecie parę metrów z bagażnika do drzwi. 

Więc jak  ma być prąd do pier ..... basem  to fizyki nie oszukasz.

A nie wspomnę tu już o  nie uniknionych właściwościach sonicznych.

W czasie gdy zgłębiasz temat z za klawiatury spokojnie wyciągnął byś już wnioski empiryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...