Skocz do zawartości

Radio z USB


C4Mi94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić w moim Mondeo radio, aktualnie znajduje się w nim Sony cdx 220 GT. Z racji że jest to wiekowe radio, oraz że nie posiada USB rozważam wymianę na nowszy model, mój budżet oscyluje w granicach 200-220 zł. Zdaje sobie sprawę, że w tej cenie nie można wiele wymagać, ale na chwilę obecną chciałbym wsadzić coś takiego, a w przyszłości coś bardziej zaawansowanego. Z góry dzięki za pomoc, Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daje takie radio do serii to ja i tak ustawiam hpf. Ale tak na 40hz. Często seria nie wyrabia po prostu. Zresztą lepiej mieć tą funkcję bo za miesiąc dojdzie do wniosku że chce suba i już będzie łatwiej.

 

Z tego co widzę to model mvh-s100 też ma jedną parę rca. Ale można je wziąć bo to nowszy model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często seria nie wyrabia po prostu.

Seria 16cm lub 13cm nie jest przeznaczona do przenoszenia niskich częstotliwości. Aby je nieco usłyszeć musisz podbić niskie, a to skutkuje dużymi wychyleniami membrany tych, przeważnie niskiej mocy głośników oraz wchodzenie wzmacniacza w radiu w zakres pracy dający słyszalne zniekształcenia.

Inaczej sprawa wygląda po wymianie na zestawy odseparowane. Radio w wielu przypadkach nie daje rady, bo zaczyna generować w/w zniekształcenia przy "głośniejszym" słuchaniu - właściwe warunki pracy takim głośnikom zapewnia wzmacniacz, dzięki któremu można odczuć dolny zakres pasma.

Odcięcie 40Hz powoduje, że nie słyszysz tego co najlepsze w słuchanej muzyce. Bez suba nie da rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu wyjaśniać?

Wyjaśniać jakie głośniki jakie pasmo przenoszą?

Mówimy o serii - tej z niższej półki, bo są też i przyzwoite głośniki, które zacnie pracują w odpowiednich warunkach.

Tu nie chodzi o półki ;)

Mówiąc żartobliwie o ograniczenie związane rozmiarem i możliwościami;)

O naturalny spadek efektywności. Nie ważne czy jest to głośnik zaaplikowany przez producenta, czy nawet większość z wyższej półki.

Podbicia tego nie zmienią, pogorszą dodatkowo wszystko inne. A filtry... Zapobiegną zajechaniu wooferów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, myślę że zdecyduje się na model który zaproponował kolega adam91. Myślę, że będzie dla mnie wystarczające biorąc pod uwagę, że obecne daje radę. Aktualnie mam z tego co się orientuję, wsadzone głośniki troszkę wyższej półki co z tym połączeniem dawało radę, więc Pionek nie powinien odstępować.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerował się opisem z tej strony. I na wszystkich podobnych pisze 1 rca. Ale na stronie producenta że dwa. :Phttps://www.mediaexpert.pl/radia-samochodowe/radio-samochodowe-pioneer-mvh-s100ubr,id-1006800?gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hGxBRxrwEVwxozByW1IEENV7eHROWGYb_ImP2zwyoHX-8W3ptqwvbEaAjuXEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CO32kJKrntoCFc054Aod8NkP0g

Więc te radio bardziej opłacalne niż mvh-1900ub bo cena podobna.

 

 

Ma 2 pary , tzn przód + tył zmieniany na sub .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...