Skocz do zawartości

Głosniki 100 mm do ciągnika rolniczego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym wymienić w ciągniku rolniczym głośniki na inne. Nie jestem audiofilem ani wymagającym słuchaczem ale te które założono fabrycznie się okropne nie da się ich słuchać. Chciałbym wymienić je na jakieś inne o średnicy 100 mm. Takie było by mi najprościej założyć bo aktualnie teraz takie są zamontowane. Polecicie jakieś modele? Jeśli chodzi o kwotę to myślałem coś do 200 PLN. Jeśli to za mało możecie napisać. Przemyślę sprawę. Rozglądając się natchnąłem się na takie
http://allegro.pl/jbl-club-4020-glosniki-75w-2-drozne-10cm-i7013995023.html
Co myślicie? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ciszy. Moim zdaniem poszukaj szerokopasmówki, obsłuży ci najbardziej słyszalny zakres.

W ciągniku nie będziesz chyba szukał niuansów w muzyce a raczej ma umilić pracę. Tanie a dobre szerokopasmowki miał viaston chyba model fr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fabryczne to nie wiem jak to ując no ale słuchać ich się nie da. Grają jak głośnik z telefonu albo coś w podobie.
Jeśli chodzi o szerokopasmówki co to? Mógłby mi ktoś powiedzieć jakie to głośniki ewentualnie podesłać jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj zapomnieli chyba zapytać najpierw pod co to będzie podłączone? Jakieś radio w miarę normalne, czy pierdziawka na miarę seryjnych głośników? Bo może tu jest też nieciekawie. i sama zmiana głośników nie wystarczy.

 

 

 


Sam nie możesz poszukać ?

 

Sorry za offtop, nie chcę nikogo obrazić, ale czy nie lepiej po prostu NIC nie napisać niż napisać takie "nic" nie wnoszące teksty? Właśnie takie odpowiedzi zaniżają poziom kultury, co jest mocno widoczne na tym forum niestety. Przychodzi facet do lekarza że ma grypę a ten mówi BYŁO WAŁKOWANE TYSIĄCE RAZY PROSZĘ SPRAWDZIĆ SOBIE W ENCYKLPOEDII. Fajnie by tak było? Tak spokojnie w co drugim temacie można znaleźć tego typu posty na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten szerokopasmowiec Tang Band W4-1052SDF:

https://audiotransducers.com/pl/szerokopasmowe/368-tang-band-w4-1052sdf.html

Jest nieco większy niż 100mm - może da się zamontować na dystansie. Pomierz dokładnie miejsce mocowania swoich głośników i oceń czy da radę nieco zmodyfikować obsadzenie nowych.

Ewentualnie coś taniego z STX:

https://stx.pl/w-11-100-8-mc.html

Też trzeba będzie sprawdzić j/w. Ma 8 ohm, więc będzie w normie, ale nie optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 

Sorry za offtop, nie chcę nikogo obrazić, ale czy nie lepiej po prostu NIC nie napisać niż napisać takie "nic" nie wnoszące teksty? Właśnie takie odpowiedzi zaniżają poziom kultury, co jest mocno widoczne na tym forum niestety. Przychodzi facet do lekarza że ma grypę a ten mówi BYŁO WAŁKOWANE TYSIĄCE RAZY PROSZĘ SPRAWDZIĆ SOBIE W ENCYKLPOEDII. Fajnie by tak było? Tak spokojnie w co drugim temacie można znaleźć tego typu posty na tym forum.


 

Czytaj ze zrozumieniem... Malutki podał nazwę i model, a ten prosi o linka co to, gdzie to ? Uważasz to za niekulturalne ? Ja wręcz przeciwnie i powiem więcej, dostajesz podpowiedź, ale się nie chce kilku znaków wbić w klawiaturę, to nazwę to po prostu lenistwem do kwadratu. Jeśli jesteś tak "kulturalny", to może dokonaj zakupu i zawieź i zainstaluj koledze, zapewne będzie Ci wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem... Malutki podał nazwę i model, a ten prosi o linka co to, gdzie to ? Uważasz to za niekulturalne ? Ja wręcz przeciwnie i powiem więcej, dostajesz podpowiedź, ale się nie chce kilku znaków wbić w klawiaturę, to nazwę to po prostu lenistwem do kwadratu.

 

OK chyba masz rację, mozna tamtą wypowiedź dwojako zinterpretować. Ja zrozumiałem kolegę, że on chce linka, żeby mu pokazać co to są generalnie głośniki szerokopasmowe, co też malutki uczynił w kolejnym poście. Mimo wszystko też mógł to sobie kolega najpierw wygooglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko spokojnie :-) Może pytanie do was, kto kiedykolwiek jeździł traktorem? To nie jest sprzęt do przemieszczania się z A do B ani do przyjemności tylko wół roboczy. Także uważam że szerokopasmowce, i jak słusznie zauważył kremien, zmiana radia powinny wystarczyć. Radio najlepiej bez CD a ewentualnie na USB.  Wiem jak wyglądało radio szwagra po suchym sezonie na polu :-)

Budżet może nie wystarczyć na głośniki i radio. Poczekajmy aż zainteresowany się odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malutki

Tak się składa, że szwagra mam rolnika.

Obecnie jeździ rodzimym Ursusem i nie ma porównania z Ursusami z lat 80-tych czy 90-tych. To jest traktor cichutki, klimatyzowany i posiada radio budżetowej klasy kosztujące mniej niż dwie stówki w markecie... Szału nie ma, ale podczas pracy swobodnie można słuchać radia i nie ma problemu z hałasem czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ciągnik? ( kabina szczelna ? )

Pokaż foto miejsc pod głośniki - sprawdź czy da się pod głośnikiem stworzyć komorę zamkniętą

A może pomyślisz o zbudowaniu małych komór pod głośniki 16cm i umiejscowieniu ich koło fotela lub w innym dogodnym miejscu?

 

PS. W ojca JD 6230 wymieniłem seryjne głośniki na współosiowe 2way Philipsa i radio z oryginalnego na Pioneer - poprawiło się znacznie. Tam można było zainstalować głośniki 16cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...