Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe (klasa D)


rationen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz konkretnie, co chcesz nim napędzić, jaki budżet i maksymalne wymiary.

 

 

Wymiar jest 20x25 (dziura pod siedzeniem)

Glosniki na przod - Focal Polyglass 165 VB - Myslalem o czyms takim: ALPINE PDX-2.150

Do tego Sub (jeszcze nie mam zadnego wybranego modelu) - a do niego cos takiego (lub podobnego): ALPINE PDX1.1000

 

Co do budzetu chcialem sie zmiescic do 500PLN, ale widze ze sie nie da. Wiec budzet bedzie musial bys dostosowany do produktu... w granicach zdrowo rozumianego rozsadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celujesz w PDX to budżet chyba 500 Funtów angielskich a nie zł.

Wśród dobrych jedynie FRD można teoretycznie w tej cenie trafić (500 zł) ale u mnie ten wzmacniacz nie chciał się zgrać z TN45 Focal-a .

 

 

Co do ceny to wiem. Znalazlem dwa i kosztuja cos okolo 200 funtow (dokladnie te 2-kanalowe).

Cene juz zaakceptowalem, po prostu liczylem, ze uda mi sie jakiegos genesisa kupic za te 500PLN, ale jestem w stanie dolozyc jezeli uda mi sie zrobic jakis sensowny zestaw, ktory wejdzie mi idealnie pod siedzenie.

Czy moglbys rozwinac skrot FRD???

I co masz na mysli mowic ze nie chcial zagrac z Focal-ami???

 

Powiem szczerze, ze te Alpinki bardzo mnie zaintrygowaly, bo rozmiar i podane moce sa calkiem ciekawe. Dodatkowo posiadaja one maly pobor pradu, wiec i wymaania co do grubosci kabli sa miejsze i moze nie bedzie potrzeby montowac kondensatora, na ktorego nie mam juz za bardzo miejsca.

 

2 kanalowy (185 pounds): http://www.ebay.co.uk/itm/ALPINE-PDX-2-150-COMPACT-2-CHANNEL-PDX-AMPLIFIER-/120777398184?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item1c1ee4d7a8#ht_1928wt_1396

monoblock (260 pounds): http://www.ebay.co.uk/itm/2011-ALPINE-PDX-M6-MONO-SUBWOOFER-AMPLIFIER-600W-RMS-/330582287304?pt=Car_Amplifiers&hash=item4cf83d63c8#ht_1093wt_1396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRD to wzmacniacze klasy D Rodek.

Na górze było za ostro i nienaturalnie (moja subiektywna ocena).

PDX-y zbierają niezłe opinie wśród niektórych moich znajomych ale czy to dobre rozwiązanie to nie wiem.

DLS też produkuje wzmacniacze w klasie D i z pewnych względów pozycjonuje je (wycenia) poniżej serii RA.

Część problemów "grania" klasy D zostało rozwiązanych przez klasę F (jeśli dobrze pamiętam). Jest to rozwinięcie klasy D pozbawiające pewnych niedogodności klasy D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wieczór podpinam, więc jutro będzie już jakiś komentarz :)

 

No i pierwszy "odsłuch" za mną - powera ma konkretnego, biedny aliante się tak jeszcze nie bujał :)

Odnośnie kontroli wypowiem się jak posłucham czegoś spokojniejszego niż młócki z ciągnącym basiorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 


Tmaxi, dnia 24 Cze 2013 - 11:10, napisał:


Co sądzicie o piecykach Alpine PDX-M6 i PDX-F4

Świetne piece,problem w tym czy będziesz potrafił z nich wyciągnąć to co potrafią.

 

Staram sie opanowac je, nie za bardzo mi to wychodzi ale powoli odkrywam gdzie popełniam błędy

Chciałem je zamienic na DLS ale jednak pomęcze się z nimi, robi się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Koledzy, odgrzeję kotleta troszkę, ale czasu minęło trochę w temacie D klasy. Pojawiło się sporo cyfrówek na alledrogo, małych, poręcznych, raczej tych budżetowych, powiedzmy do 1 tyś. za nówkę (choć to max, wolał bym coś tańszego). Powoli patrzę za małym wzmacniaczem, wymiary ważne, bo będzie siedział we wnęce na klucze w BMW E 36 Compact, pod podłogą, więc chodzi, żeby temperatura mu nie straszna była, grał od "strzała" (nie po 30 min rozgrzaniu).

 

Ma to po prostu uczciwie zasilić przód i subika jakiegoś budżetowego pokroju RE 8", może ES 200 zabudowanego w boczek. Instalacja będzie budżetowa, muzyka będzie z Empeczy, przód jakiś budżet pewnie, ale jeszcze nic przesądzonego. Ogólnie:

 

Mieliście okazję potestować, posłuchać tych "nowych" budżetówek D klasy, 4 kanałowych ? Jest coś interesującego na co zwrócić uwagę ? Za każde info będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem pewnego czasu cyfrówkę NXD 1000.1 na subie spisywał się dość przeciętnie jedyny plusy to dość mocny, bardzo małe wymiary i mało strat mocy które przemieniały się w ciepło po za tym nic widze nic innego ,i tak jak kolega wyżej czemu ma być nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cyfrowki to same zlo - jeden meloman o bardziej zlotych uszach od drugiego:) U hamerykancow spore wziecie maja alpiny jak na przyklad pdx v9... U niemcow znowu cos co wywoluje spazmy hejtu na tym forum czyli cyfraki kruger & matz oraz spokrewnione konstrukcyjnie Ampire. ( z samymi krugerami na pokladzie widzialem na klangfuzzis instalki na micro precision serii Z czy tez goerlichach :szok:  - wiec ... no wlasnie o co lotto)

 

Co do Twoich wymagan, mysle ze do milego posluchania empeczy podczas jazdy (a nie do napinki pod garazem przy wsluchiwaniu sie czy skrzypek z trzeciego rzedu puscil baka z kleksem czy jednak nie), wystarczy - a krugery po okolo 90 euro nowki. Cyfrowe serie z czasowkami na pokladzie wypuscily Eton (8 kanalow) lub Helix serii PP. (nawet kompletne suby aktywne z czasowkami hehe). Jesli ktos zrobil rzetelny test jakis cyfrakow i moze powiedziec po empirycznych testach ze to gra gorzej niz sony xplod niskich serii - to bedzie to napewno mialo sens i wartosc merytoryczna i wtedy fala nieopanowanej krytyki tu panujacej wzgledem wszystkiego co nieoklepane - bedzie choc w czesci uzasadniona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do Twoich wymagan, mysle ze do milego posluchania empeczy podczas jazdy (a nie do napinki pod garazem przy wsluchiwaniu sie czy skrzypek z trzeciego rzedu puscil baka z kleksem czy jednak nie), wystarczy

Padłem :rotfl: , ale cos w tym jest, do mp3 nie ma sensu chyba sie napinać sprzętowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Padłem :rotfl: , ale cos w tym jest, do mp3 nie ma sensu chyba sie napinać sprzętowo :wink:

 

Nie specjalnie jest się z czego tak śmiać :) .

Gdyby sie nad tym głęboko zastanowić , to być może "mądre" wzmacniacze cyfrowe wobec źródeł oferujących sygnał w tej postaci ( tzn cyfrowej a nie analogowej)  nie stoją na straconej pozycji .

Ale to tylko gdyby się głęboko zastanowić , bo i tak 99% powie , ze ma być tanio :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nowy, ale używka z tych nówek właśnie, co stoją do 1 tysiaka, o to mi chodzi :) Jaco ma rację, przecież napisałem, jakie założenia, nie ma to być och, ach, bo ta instalka do takich nie będzie się zaliczać :) Ma wysterować głośniki, zasilić subika, wszystko :) Nawet przez moment nie miałem zamiaru się "napinać sprzętowo" :) Wymiary może mogą być takie, że i analog się znalazł by, tylko ja nie zamierzam go chłodzić żadnym wymuszonym obiegiem, nie chcę żeby się gotował mi pod podłogą :) Pojawiło się tego sporo, jakieś MB Quarty, itp. Może jest coś, co jest w miarę poprawne, chodzi o to, czy ktoś tego słuchał i czy daje to jakąkolwiek furtkę w przypadku zarzucenia Audio CD, żeby jednak coś "zagrało" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...