Skocz do zawartości

Audi a6 c6 - zmiana głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję rady mądrych osób odnośnie polepszenia dźwięku w a6 c6. Fabrycznie mam  system ASK, czyli wzmacniacz 6x20w z jakimś podstawowym dsp. W przednich drzwiach jest system 3-drożny, w tylnych 2-drożny. Gra to całkiem ok, ale w porównaniu z poprzednim autem gdzie miałem focale i dps helixa to nie ma podejścia. 

 

I teraz mam dylematy... może ktoś pomoże, może ktoś przerabiał temat. 

Mam 2 komplety głośników focala: 165AS i 165AS3, docelowo planowałem je wsadzić w miejsce fabryczych, ale... 
po 1. ma to sens pod tym fabrycznym wzmacniaczem? W ogóle ma to sens ładować 3drożny system z takim umieszczeniem głośników? 

po 2. wofery w przednich drzwiach są w "skrzyniach" i robią jako subwofer w tym aucie, dostają one osobny kanał ze wzmacniacza, średniotonowe i tweetery mają osobny więc jest to jakoś już pocięte przez wzmacniacz. Przy montażu focali jak miałbym to podłączyć? Woofery pod fabryczną instalację, a mid i tw przez zwrotnicę ? 

po 3. wygłuszenie drzwi. Jak myślicie, kleić całe drzwi, czy tylko skrzynie od wooferów? 

 

Na zdjęciu widać jak wyglają drzwi po zdjęciu tapicerki. Czerwonym kółkiem zaznaczyłem miejsce tweetara. 

 

 

post-19792-0-22976000-1518014431_thumb.jpg

 

Będę wdzięczny za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi komorami na woofery? jutro może jak będę miał chwile to zdemontuję jeden i zobaczę jaką ma pojemność. W instrukcji głośników focala znalazłem info, że woofer najlepiej zagra w komorze 8 litrów, ale nie wydaje mi się by to plastikowe coś miało taką pojemność. 

 

Zrobić tego tak jak w poprzednim aucie się raczej nie da z racji tego, że w a6 cały system audio działa na szynie (tak to się nazywa?) MOST.

 

Generalnie obrałem drogę najprostszą chyba tzn. zakupiłem konwerter zmieniający sygnał z MOST na rca, zachowując pełną funkcjonalność systemi MMI. Do tego chce dać 2 wzmacniacze, 4 kanałowy na przód i tył, i jakis mono na subwoofer w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Sprawa wygląda w tym aucie tak, że nie polecam nikomu rzeźby w tak nieprzyjaznym samochodzie do roboty ;) Jedynym plusem jest aku w bagażniku....

 

Wracając do tematu. W drzwiach nie ma fabrycznego miejsca na woofer. Zostaje montaż w tapicerce, ale to wymaga konkretnego rzeźbienia w niej, a tego nie chcę. 

Ale okazało się, że komory mają pojemność 10l i po wyklejeniu matami i zastosowniu dytansu, żeby maksymalnie przybliżyć głośnik do drzwi woofer zagrał bardzo fajnie. 

 

Stoję teraz przed kolejnym dylematem. W co byście poszli:

- aktywne 2-way + sub

- pasywne 3-way z przodu, 2-way z tyłu + sub

 

Wzmacniacz to audison sr4. Montaż mid i tw na słupkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie nagłośnienia a6c6 kombi a mianowicie

Podłączyłem wzmacniacz i rure pod wzmacniacz z bagażnika poprzez taka czarna kosteczkę z allegro

I nawet daje to radę, gra czysto i mocno nawet mam sterowanie z radia bo wpiąłem się w sterowanie basami ktore sa w drzwiach

Ale brakuje mi średnich i wysokich bo rura zagłusza

Poradzi ktoś coś na takie coś?

Jeśli trzeba dodatkowy wzmacniacz to raczej ogarnę, myślałem nad zamianą tych basów z drzwi na 2 kanał( tutaj proszę o opinie czy to ma sens?) dodatkowo wymianę średnich i wysokich tylko na co ?

Czyli jaka firma i jaka moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...