Skocz do zawartości

Astra J. Potrzebna koncepcja Car Audio.


Kłosiol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Po długiej nieobecności na forum wracam z potrzebą  :wink: .

Zamierzam coś podziałać ze sprzętem Car Audio w Astrze J. 

Problemem jest oryginalne radio Opel Navi 900 i brak wyjść RCA. Radio jest wbudowane i służy do obsługi Navi itp...

Musi zostać na miejscu. Nie ma za bardzo gdzie dołożyć drugiego - lepszego radia.

 

Ori radio Opel Navi 900 to jest najsłabszy element systemu Car Audio w tym aucie :/ Nie chce żadnych konwerterów sygnału na RCA i wzmacniaczy z High Input... Potrzebuje wyprowadzić 2 pary wyjść RCA z Opel Navi 900. Mam na przód zestaw Hertz HSK 165.3 i one muszą być pędzone wzmakiem by jakoś zagrały... samo radio nie zdoła ich zasilić. 

 

Z pozostałej instalacji mam takie fanty, których chce użyć:  
Rodek R280i + Hertz HSK 165.3
Emphaser EA2190 + Earthquake DBX10R
RCA: Eagle MC Stereo Concept, Dietz

Kable zasilające: 25 mm2 i 16 mm2

 

Czy ktoś coś więcej może powiedzieć o RCA z Navi 900? Czy ktoś ma jakaś koncepcje na CA w tym aucie?

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To seryjne radio niestety w każdej konfiguracji będzie stanowić słabe ogniwo.

Resztę klocków jak na start masz sensowne, wyprowadz RCA z ori jednostki i zobaczysz czy tyle Ci wystarcza. Oczywiście przygotowanie drzwi o czym nie wspomniałeś to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczywiście przygotowanie drzwi o czym nie wspomniałeś to podstawa.

 

Nie wspominałem o tym bo to oczywiste :wink:.

Dystanse MDF, wygłuszenie drzwi, wymiana kabli głośnikowych na 2.5 mm2. To wszystko będzie.

Cały ten ww. konfig miałem już zamontowany we wcześniejszym aucie i bylem zadowolony

tylko tam miałem radio JVC KD-G821 z 3 parami RCA i suba Earthquake DBXR 12" w BR. Teraz myślę, że ta 10" pompka w BR wystarczy :wink: .

Tutaj dopiero zamierzam coś zamontować. Sprzęt cały czas czekał sobie w domu na zakup auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś czy da się przeprogramowac radio żeby dawało niskopoziomowy sygnał z radia? Niektóre radia maja taka opcje. Ja nie to bierz sygnał z przed koncowki mocy. Taka operacje na pewno ktoś już przeprowadzał. Ewentualnie zgłoś się do forumowych elektroników jak w temacie lutowanie i rozkręcanie radia jest Ci obce.

Podobno można przestawić poziom sygnału przyciskajac długo cofing na radiu, ma być jakieś dodatkowe menu i tam jakas opcja ma byc, wtedy głośniki grają ciszej co oznacza że masz na kostce ISO sygnał jak z rca, znalazłem to dla navi 800, może w Twojej jest to samo...

Niestety poprzedniego posta nie moge juz edytowac dlatego jeden pod drugim...

Wlaczasz radio, przciskasz cofing a pozniej info ok 10 sekund az pokaze sie ukryte menu, wybierasz tuner test i na samym dole masz do zaznaczenia sound linear. Po zaznaczeniu na wyjsciach glosnikowych masz sygnal do wzmacniacza 4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przełączenie "poziomu" ( nawet jeśli zadziała ) zapewne niewiele da w sytuacji, o której pisze autor tematu. De facto ta zmiana powoduje zazwyczaj jedynie zmianę wzmocnienia końcówki mocy ( w przypadku typowych końcówek samochodowych firmy ST jest to zmiana z 26 dB na 12 dB ). Oczywiście zmniejszenie wzmocnienia końcówki daje "zysk" w postaci spadku poziomu szumów na wyjściu końcówki ( nawet kilkukrotnie ) i delikatnym poszerzeniu pasma, ale nie zmienia typu wyjścia końcówki mocy - nadal pozostaje to sygnał symetryczny ( końcówka nadal pracuje w mostku ) i nie da się tego podłączyć "po cinch-ach" do niskopoziomowego wejścia wzmacniacza ( wejście niesymetryczne ). Pozostaje jedynie wyciągnięcie sygnału z przed końcówki mocy ( ale tutaj sygnał będzie pewnie miał dosyć niski poziom 0,2 -0,5V i mogą się pojawić problemy z zakłóceniami ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SOUND LINEAR wiem... już to sprawdzałem. Tzn. włączałem i wyłączałem.

Ta opcja wyłącza/zmienia charakterystykę dźwięku - wyłącza equalizer. Dźwięk jest "płaski".

Dokładnie wchodzi się tak:

Naciskamy "CONFIG", potem naciskamy i trzymamy 5-10 sek "INFO" i wejdzie w ukryte menu radia.
W zakładce tuner test jest na dole opcja "SOUND LINEAR". Nie wiem czy to ma coś wspólnego z RCA ale wątpię.

W Astrze J można było dokupić nagłośnienie INFINITY. Wtedy był jakiś wzmacniacz + sub ale nie mam więcej informacji jak to działa dokładnie. Może to SOUND LINEAR jest do tego przewidziane...?

Bez sensu takie audio w tym aucie... nic nie zrobisz bez radia z RCA :kwasny:.

 

Dziwne, że nikt nie montował konkretnego audio w Astrze J, Insigni z Opel Navi 900... nawet na forum Opla. Ludzie stosują konwertery lub wzmak z wyjściem High Input.

 

Pozostaje jedynie wyciągnięcie sygnału z przed końcówki mocy ( ale tutaj sygnał będzie pewnie miał dosyć niski poziom 0,2 -0,5V i mogą się pojawić problemy z zakłóceniami ).
 

 

To mnie pocieszyłeś :mur:. Warto w ogóle coś tu robić ? Może wygłuszę drzwi i podłącze HSK pod samo radio ;-). :wink:

Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

- zostawić ori radio jako ozdobe lub wyciągać rca jak koledzy pisali wyżej i wtedy podpinać wzmaki i reszte, pare osób tak zrobiło w signumach czy vectrach c i to gra (tematy wiszą)

- położyć drugą instalacje osobno ale w oparciu o alternatywne źródło dźwięku np odtwarzacz multimedialny i dsp -  niestety wyjdzie drożej ale które hobby nie kosztuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...