Skocz do zawartości

Do czego jest ten przewód [zdjęcie]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio odłączając akumulator przerwał mi się przewód ze zdjęcia, zgaduje, że jest on od głośników, bo w półce z tyłu mam głośniki i są właśnie do nich podłączone podobne przewody. 

I teraz mam pytanie do znawców tematu i ludzi co są w temacie, a propo montowania i podłączania takich zestawów, bo ja niestety jestem totalnie zielony w tych tematach :/ Od czego jest ten przewód, bo w sumie nie zauważyłem, żadnej różnicy w graniu i czym jest element owinięty taśmą, ma on kształt baterii?

Jak zmierzyłem miernikiem napięcie dotykając klemę + i końcówkę tej "baterii" To było około 2V

Proszę o pomoc, bo nie wiem co z tym zrobić

 

post-21983-0-02214600-1515870977_thumb.jpg

post-21983-0-32356000-1515870988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta bateryjka się zużyła? Kup w kiosku alkaliczną Lr6 lub mniejszą LR3 (na fotce ciężko rozmiar poznać)  i podmień . Na pewno coś się stanie po takiej zamianie ...może zacznie lepiej grać lub światła zaczną lepiej świecić ? 

To na poważnie jest bateria?  :szok:

I w jakim celu jest ona tam zamontowana? 

Ja naprawdę się na tym nie znam, nie montowałem tego, tylko już z czymś takim kupiłem auto.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że to jest bateria, tylko że to ma kształt baterii, bo nie mam pojęcia co to jest :/

I chciałem się dowiedzieć od osób znających się na tematach car audio i podłączania głośników, czy ten przewód faktycznie jest od głośników i czy tak się to podłącza.

Chociaż z drugiej strony gdyby był od głośników i się przerwał to przestały by działać, a one działają normalnie..

Jeszcze fotka z tymi przewodami, co idą do głośników 

post-21983-0-47195900-1515873162_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... poprzedni właściciel zrobił kabel plusowy z grubego kabla głośnikowego, zapewne miał jakaś druciarnie również w bagażniku, a że pewnie był to jakiś wypaśny voice kraft to wyciągnął przy sprzedaży auta, a głośniki w półce podłączone do radia dlatego nie ma różnicy czy przerwany kabel czy nie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciężko z fusów wróżyć naprawdę.
Jak odwinie taśmę to się pojawi "fuse", wymieni go na nowy i prąd popłynie pod siedzenie... tam zapewne spoczywa koniec tych"głośnikowych" kabelków.

 

 


Proszę o pomoc, bo nie wiem co z tym zrobić
Odkręć oczko z dyndającym kablem, wyrzuć go i zapomnij o temacie.

Ps. jak wolisz szybką opcję to po prostu lekko szarpnij na dzyndzelek i sam wyjdzie z oczka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, byłem zrobić więcej zdjęć, ten przewód idzie do całej wiązki z kablami, od radia, a gdzie idzie dalej to nie mam pojęcia..

A po odwinięciu tej taśmy wyglądało to tak jak na zdjęciach, jakby do połączenia jednego przewodu z drugim, ale co to jest takie zielone w środku?

 

post-21983-0-89629300-1515876327_thumb.jpg

post-21983-0-05223300-1515876337_thumb.jpg

post-21983-0-81977700-1515876355_thumb.jpg

post-21983-0-79735800-1515876404_thumb.jpg

post-21983-0-04822400-1515876421_thumb.jpg

post-21983-0-22716100-1515876436_thumb.jpg

post-21983-0-08001600-1515876448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ps. jak wolisz szybką opcję to po prostu lekko szarpnij na dzyndzelek i sam wyjdzie z oczka

Upierdzieli jeszcze klemę bo jak na złość ktoś zalutuje oczko i dopiero narobi, jeszcze nie chcący coś pospawa  :rotfl:


 

 


ale co to jest takie zielone w środku?

 

Prawdopodobnie gnijąca miedź ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam o...l dobry mexyk. Nie miales robic zdjec tylko zlokalizowac kabel. Ktos tu chyba ciagnal dodatkowy plus do radia bo mu na duzych glosnosciach gaslo z powodu braku pradu.

 

Zrob z ta druciarnia porządek bo splonie albo radio albo Ty wraz z nim...

Polutuj,uzyj termokurczek i zaizoluj to tasma ale nie malarska za 2zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...