Skocz do zawartości

Kenwood DDX4017DAB - problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Panowie, mam radyjko DDX4017, które ma zwrotnicę aktywna 2 way + sub. I trafiłem na zagwozdkę .. Ale najpierw do początku.

 

Mam Morele 402 integra z pasywnymi zwrotnicami, woofery MP 5.16 w drzwi i podło basowe oraz wzmak 5 kanałowy

 

Radio ma wyjścia RCA na 3 wzmacniacze

 

Twitter preout

Midrange preout

Woofer preout

 

I teraz problem..

Planowałem użyć morele z oryginalnymi pasywnmi zwrotkami, midwoofery w drzwiach napędzać  aktywnie i tak samo sub.

 

Cały plan popsuło radio bo okazało się, że po wyjściu twitter preout radio daje tylko paso do 1000Hz przez co szybciej pasmo tnie radio niż pasywna zwrotnica. Jest to "sztywne" ograniczenie i nie mogę w żaden znany mi sposób przesunąć podziału niżej niż 1KHz.

 

Wyjścia midrange preout, Woofer preout nie są zabezpieczone i mogę granicę filtrów przełączać w tryb "through" przez co każde z tych wyjść gra pełnym pasmem..

 

W takim układzie wyjście twitter preout staje się bezużyteczne, midrange preout moge napędzić Morele, wyjściem woofer preout mogę napędzić midbasy w drzwiach ale nie mam z czego pogonić skrzyni..

 

I teraz pytanka:

 

Czy jest jakaś sztuczka żeby odblokować pasmom po wyjściu HIGH, jeśli nie jak to wszystko podłączyć aby osiągnąć to co wymyśliłem na pocztu, jakieś inne pomysły ?

 

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po wyjściu twitter preout radio daje tylko paso do 1000Hz przez co szybciej pasmo tnie radio niż pasywna zwrotnica.

 

Od kiedy zwrotka w zestawie ma HPF dla "woferka" ? Z radia 1000Hz dla układu średniak /Tw  może być OK (trzeba posłuchać) .

 

 

 


Jest to "sztywne" ograniczenie i nie mogę w żaden znany mi sposób przesunąć podziału niżej niż 1KHz.

 

Dawno nie miałem Kenia, ale nie można już wybrać zamiast Tweeter po prostu wyjście Front dla woferka ? Kiedyś tak można było robić , bo ustawienia dla ustawień Tweeter były tak samo idiotyczne. 

 

Jaki masz wzmacniacz? Nie ma żadnych filtrów?   

 

Nawet jakby tego ustawienia dla Tw nie można było wyłączyć i zostaje ci 1000Hz , a wzmak miał HPF dla woferka i LPF dla suba , to potrzebujesz tylko lpf dla woferka , a tu śmiało można przecież pasywnie to ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wed dług mnie pasywna zwrotnica ma filtr bo inaczej napaleni audio maniacy wysadzali by membrany przez okno ;-)

Na oko dól midwoofera jest cięty na ok 700-800Hz i to stromym filtrem 12dB chyba że rolof na obrazku jest naturalny

 

https://www.morelhifi.com/wp-content/uploads/2011/10/Components-New-Hybrid-and-Hybrid-integra-series-in-low-res.pdf

 

Wzmacniacz do DLS A7

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wed dług mnie pasywna zwrotnica ma filtr bo inaczej napaleni audio maniacy wysadzali by membrany przez okno ;-)

 

Uważasz że ktoś Ci dołożył HPF do ori zwrotki , bo producent podaje "

 

Częstotliwość podziału: 2,2 kHz 12dB/oct.

 

 


Wzmacniacz do DLS A7

 

Przecież nawet nie używając tej pseudo zwrotki w radiu zrobisz na tym wzmaku wszystko co chcesz . 

 

Czytałeś manual A7 ... choć jak widzę że źle odczytujesz manual Moreli, to co dopiero taki manual DLSa . 

Może czas na jakiegoś spota lub dać po prostu to autko komuś do zestrojenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Uważasz że ktoś Ci dołożył HPF do ori zwrotki , bo producent podaje "

 

Daj spokój, bazuje na tym co widzę w manualu, zwrotnicy nie rozbierałem i nie rysowałem schematu. Manula jets niespójny bo nie podaje cięcia ale obrazek to sugeruje.

 

To raz a dwa nie pomagasz, piszę w wątku dla początkujących więc trochę wyrozumiałości proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagam? Przeciez wszystko co i jak masz zrobic Ci napisalem punkt po punkcie ... tyle zebys zauwazyl moja pomoc musisz cos juz wiedziec , a tego jak sam nie doczytasz to nikt za Ciebie nie zrobi. Nie chcesz sie nauczyc , to tez Ci napisalem co masz zrobic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak że bez użycia aktywnej zwrotnicy we wzmacniaczu się chyba nie da ..

Tak czy inaczej jeszcze jedno pytanko.

A7 ma możliwość zasilania sygnałem w 3 konfiguracjach

 

  • A single RCA feeds all channels 
  • Separate input cables to front and rear. Then internally connected to the sub channel.
  • Separate input cables to all channels. 

 

Ze względu na zwrotkę w radiu wyjścia Twitter preout odpadają, więc automatycznie  "Separate input cables to all channels" nie da zrealizować.

 

Którą z pozostałych opcji powinienem wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie o to pytam ;-), w radiu wiem co ustawić pytam czy jest jakaś wartość z podłączenia Midrange preout i Woofer preout do wzmacniacza czy lepiej podłączyć tylko Midrange preout a wzmacniacz tak skonfigurować aby wewnętrznie rozprowadzał sygnał zarówno na wyjścia głośnikowe jak i sub ?

 

http://dls.se/econtent/files/913/manual_a-amp_11_eng.pdf

 

Strona 6 opcja 1 i opcja 2.

 

Cała architektura mojego podłączenia jest opisana na stronie 22..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, i to jest konkretna odpowiedź ;-), nie pomyślałem o tym..

Dzięki..

 

A tak może to niepotrzebnie się upieram  żeby Morele 402 integra grał niżej niż 1kHz ?

Gdyby tak faktycznie ustawić zwrotkę, że morel będzie grał do 1kHz ustawić filtr na zbocze 6dB i resztę obgonić ślimakiem tylko go odciąć of góry pasywnie ?

Takie rozwiązanie sugerował kolega Powala w pierwszym poście..

 

Tylko czy nie szkoda żeby morel tak grał "wąsko" skoro spokojnie na moje oko mgły brać do 600/700Hz 

Jaki był by optymalny podział według was?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdyby tak faktycznie ustawić zwrotkę,

 

Strona 47 manuala wyjaśnia jak pozbyć się opcji "tweeter" i ograniczenia do 1khz ...choć ta wartość niekoniecznie musi być zła . Ot trzeba tego posłuchać , a zestawienie opcji zwrotki w radiu i we wzmacniaczu gwarantuje Ci dużo zabawy/słuchania przy strojeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powalla, proszę o pomoc nie jestem  w stanie wykombinować jak usunąć podział 1kHz.

Na stronie 47 w manualu nie doczytałem żadnej opcji chyba że ślepy jestem..,

Możesz pliss wkleić kawałek manuala o którym piszesz ?\

 

Dzięki..

Artur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...