Skocz do zawartości

Problem z wzmacniaczem


Przytulak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to jest dobry dział ale mam problem z moim hertz HP1D 2.3kw 1OHM , skrzynia razem z wzamacniaczem przesunęła mi się i kabel wyskoczył i poszło zwarcie na moje nie szczęście . Wzmacniacz nie jest zabezpieczony bezpiecznikiem i miał tylko bezpiecznik zewnętrzny 10cm od niego.

Jako ze chce oczywiście go naprawić a nie znam się to zaniosłem do naprawy . Pan elektryk powiedział ze nie widzi śladów na zewnątrz i chciał odkręcić tranzystatory mocy ale nie może ich odkręcić tak jak w zwykłym wzmacniaczu na którym tranzystory są przygniecione blaszka i przykręcone śrubka. Ja nie rozbierałem go ale twierdzi ze jest to niby na stałe porobione na jakieś chaczyki. Czy ktoś z was miał może taki przypadek? Bo ja osobiście nie.... Jeżeli ktoś z was ma duża wiedzę to poproszę powiedzieć czy jest szansa go naprawić czy raczej idzie do śmieci. Chciałem przeprosić że zadaje takie pytania ale nie wiem co mam zrobić i Proszę o podpowiedź. Jeżeli będziecie chcieli jakieś zdjęcia bez problemu wyślę w sobotę bo wtedy go odbieram.Pozdawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kluczem imbusowym w kształcie "L" ściągam te klamerki bez większych problemów Ale fakt są upierdliwe..;) A tak z  czystej ciekawości to jaki to kabel wypadł i zrobił zwarcie? No i do czego zwarł? Może wzmacniacz działa a nie potrzebnie szuka się "dziury w progu"..??;) Jakieś podstawowe pomiary instalacji na początek, bo bez tego to faktycznie nie ma sensu brać się za rozbieranie.. Jeszcze się części pogubią a tak to może jeszcze ktoś go zrobi??..;) Jak to bezpiecznik na 10cm od wzmacniacza? A gdzie jest akumulator tam powinien być bezwzględnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Nie chwaląc się bo nie ma czym, mam obecnie podobną konstrukcję bez zbudowanego zabezpieczenia. za to z zalecanym zewnętrznym max 1 stopę od wzmacniacza. Ale biorąc pod uwagę że zabezpieczenie ma być jak najbliżej źródła zasilania w tym wypadku akumulatora bo ma zabezpieczać instalację przed ewentualnymi zwarciami i ich skutkami..?? Wiadomo że zabezpieczenia można dublować a nawet i trzeba jeśli jest więcej niż jeden akumulator w instalacji.. Czyż nie? Chociaż każdy może robić jak chce. I mieć wiedzę lub i nie..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...