Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu Kenwood KAC 8070


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem wzmacniacz Kenwood KAC 8070, niestety ma on wejścia na niestandardowe wtyki ( których nigdzie nie mogę znaleźć, na ebayu nic takiego nie ma na Kenwood parts również), dostęp do manuali jedynie za opłatą, na elektrodzie szczątkowe informacje. Proszę o pomoc w podłączeniu wzmacniacza do zestawu 2-way u-Dimension EL COMP 6 (mostek) oraz wyjaśnieniu co zmienić jeżeli będę w przyszłości dokładał głośnik niskotonowy.

post-20424-0-37118500-1509826954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mostku raczej można zapomnieć. Ten wzmacniacz ma dwa kanały na tranzystorach i dwa na IC.. Co do kości to jedynie dorobienie czegoś na własną rękę raczej wchodzi w grę.. Mam podobny..;) We wtyku "din 8" jak kolega prawi są dwa wejścia sygnału i "remote" do załączania tematu. Kość od output mam ori. Za to brak kości zasilającej i tej sygnałowej z rem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś opisać jak podpiąć zasilanie jak i wyjście głośnikowe? W tym wtyku din które piny to sygnał a który to remote?

W specyfikacji ludzie piszą że jest 70w x 2 rear + 35w x 2 front, czyli na chwilę obecną podepnę przód na wyjście rear a jak dojdzie sub to zmieniam przód na front a z tyłu mostkuję (?) i daje na suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On raczej nie ma trybu pracy w mostku ani na front ani rear. Więc z subwooferem zasilanym z niego można zapomnieć. Jedynie to przód w bi-ampie. Kostkę mogę rozpisać w poniedziałek jak znajdę swój. Chociaż ze zdjęć dostępnych w internetach można wszystko wywnioskować..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wiele stron i na podstawie domysłów doszedłem do paru wniosków, zaznaczyłem wszystko na zdjęciach z linków, wydaje mi się że raczej dobrze to wymyśliłem

https://zapodaj.net/6155bba36c011.jpg.html

 

https://zapodaj.net/96c38bbeedfad.jpg.html

tylko po co w 8 pinowym wejściu dawać masę i skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, znaleźć coś o tych wzmacniaczach to cud, kupiłem wtyk DIN 8 pin ale wersję 270st a nie 262 i muszę czekać na kolejny wtyk.
 

Mam jeszcze jedno szybkie pytanie odnośnie zmieniarki CD do Pioneer DEH P8100R, czy warto i czy jakąkolwiek wybiorę od Pioneera będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd podałeś napięcie na REM wzmacniacza? Powinno być z zasady sterowane (podawane) z kabla REM radia. Jak nie znika to podawane z radia po jego wyłączeniu, to jest coś nie tak z radiem. A jak podałeś ze stałego źródła niezależnie od radia, to będzie pracował do momentu jego odłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być biały/niebieski. Jak nie masz instrukcji, to wejdź na stronę manualslib.com i po wyszukaniu radia będziesz miał po prawej stronie niebieskie linki. Kliknij na installacion manual, później "nie jestem robotem" i na dowland - otworzysz pdf z instrukcją. Obejrzyj okablowanie zgodnie z instrukcją i zweryfikuj co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, instrukcje mam od dawna, przeczytałem, dobrze podłączyłem bo do kabla biało niebieskiego z metką 'remote system control' tylko czemu cały czas wzmacniacz działa. Wyłącza się dopiero jak wyjmę kluczyk ze stacyjki bo radio mam podłączone do zapłonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

Sorki, ale źle zerknąłem - byłem w pracy i auto stało blisko latarni i dioda odbijała światło.

Jednak powinna zgasnąć. Kluczyk siedzi, radio nie aktywne - nie świeci...

Przekręcony kluczyk, radio aktywne jednak nie włączone funkcje - nie świeci...

Włączone radio - dioda świeci, wzmak pracuje i jest OK.

Tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...