Skocz do zawartości

Micra K12 pantralalinski


pantralalinski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że nad głębokością można powalczyć cięciami, jednak z szerokością i wysokością już nie i wyjechać za lewy słupek może być problem ... Zapewne też potrzebne będzie ściszanie osobno każdego głośnika, a to radio chyba tego nie oferuje ...

 

... rozumieć też mam że zwrotki będziesz lepił ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na pewno musiałem przestroić trochę sprzęt po zmianie słupków. Wyciąłem trochę średniego pasma z woofera. Teraz jest cięty przy 200Hz II rzędem. Musiałem też sciszyć trochę sekcję średnio-wysoką i trochę oddalić lewy słupek.

 

BTW gainów na wzmacniaczu nie ustawiałem na równo. Jak miałem górę i dół na tyle samo volciszy to na zwrotnicy musiałem mocno sciszać górę i słyszalny był świst od silnika. Zduszenie gaina załatwiło sprawę.

 

No i zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Przydało by się chyba trochę więcej powera. O ile 15W na górę daje radę to 30W na woofery szału nie robi. Może jutro z ciekawości podepnę coś mocniejszego :D


@ BULI poprzednio tweetery były centymetr niżej, skierowane w okolice lusterka i grało to całkiem szeroko (jak grało pasywnie). Teraz doszedł średniak więc sytuacja jest trochę inna. Na razie nie nasłuchałem się za dużo w nowym setupie, poza tym nie mam słuchu absolutnego i najlepiej "słyszę" jak mam słuch zresetowany wchodząc do auta. Po długim słuchaniu za bardzo ulegam autosugestii i chyba głuchnę :D

Na razie zwrotki zostają seryjne. Do czasu jak się nauczę robić pomiary a ten temat jest dla mnie jak szycie słupków dla "pana tapicera"

 

Póki jest Genesis na pokładzie, ma cztery kanały i cztery gainy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie czeka na naprawę u-dim RM-V41 i on z tego co mam najbardziej by mi pasował na przód. No ale nie gra więc zapnę Rockforda 600a4. W poniedziałek pojadę ćwiczyć asertywność. Nie znoszę takich sytuacji. Na samą myśl o dyskusji z delikwentem mam ochotę zapomnieć o sprawie. Ale jak zapomnieć, kiedy słupki co dzień będą straszyć. Gdyby komuś zrobił takie kuku, nawrzucalbym mu bez mrugnięcia okiem a gdy mam wykłucać się o swoje, już taki odważny nie jestem. Klasyczny brak asertywności albo syndrom ofiary :-D

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bylo nie odpuszczac. Tez kiedyś dawałem sobie spokoj bo mi sie nie chcialo ale mysle ze to bylo zle podejscie.

Najlepiej jakbys nie zaplacil a nawet jakby sie tam rzucal to musialby ci te slupki oddac a ew roszczenia kierowac sadowanie i wtedy wielu cwaniakom sie nie chce ;)

Taki ot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze te slupki przypomina mi sie jak kolega pojechał testować naszego okolicznego tapicera... tak spierdzielil szwy ze ponaklejal na to wstążki... Po odbior pojechal jego ojciec i malo druciarz w pape nie dostal, a nie on to mial na codzien oglądać. Zdarlismy i naciagnelismy legginsy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie u tapicera. Zwrócił pieniądze bez gadania. Podobno słupki robił pracownik. Szef wybiegł jeszcze za mną jak odjezdzalem i poprosił żebym przywiózł gotowe słupki, bo chcę pokazać pracownikowi. Domyślam się że pracownik upierał się, że lepiej się nie da. Jutro jadę do vantage :-)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...