Skocz do zawartości

Audison lr 435 do Excursion SHX-6C


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie czy Audison LR435 dał by sobie rade napędzić przod w mostku z głośnikami SHX-6C 3omy. Moge tanio (za 130zl) kupić taki stary wzmacniacz. Co sadzicie? W/g instrukcji w mostku przy 4 omach powinien oddać 2x100W

I jak jest z jakością dźwięku z tego wzmacniacza?

 

 

ach, nie wytrzymałem i juz sie umówiłem na odbiór sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupiłem w końcu 110zl  i od razu "na sztukę" go podłączyłem na parkingu castoramy :) Porównanie mam tylko  do wzmacniacza Blaupunkta GT4100.

Dźwięk na pewno w wysokich tonach jest znacznie bardziej dokładny i przejrzysty. Wysokie tony są milsze dla ucha, wokal tez bardziej czytelny. Co do basu nie widzę specjalnie różnicy miedzy audisonem a blaupunktem (drzwi mam wyklejone matami).

Wzmacniacz jest b solidne wykonany, mały przyjemny, niczym nie przypomina chińskiego badziewia. W środku ciasno upakowane elementy. Nie był grzebany jeszcze przez nikogo. W sekcji przedwzmacniacza siedzą 4 TL072 wiec szału nie ma, ale gra ogólnie  nieźle. Kondensatory ELNA, w zasilaczu po wtórnej stronie na 35V wiec pewnie przetwornica doje coś kolo 2x25V, ale nie mierzyłem tego. Rezystory emiterowe ATE 022om

W RMS ma moc 4x35W ale ja go odrazu spiąłem w mostek czyli 2x100W RMS przy 4 omach. U mnie sa głośniki 3om wiec graja pełna mocą.

W instrukcji jest podane ze w mostku może grac od 4 om to na 3 tez sobie radzi. Wzmacniacz po godzinie grania na max, był gorący że nie szlo go złapać, ale nie wyłączył się, chociaż w sumie nie wiem czy ma zabezpieczenie termiczne

Gdzieś kiedyś spotkałem sie z opinia ze wzmacniacze spięte w mostek graja gorzej niż jak gra normalnie - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za długo na nim nie pogram, bo wczoraj wyhaczylem LR605 za 69zl :) czekam na niego i jeśli nie okaże się złomem z powodzi (bo tak wygląda) to sie przesiądę. 

A czemu w mostku gra gorzej? Z czego to wynika? Z sumowania się zniekształceń 2 kanałów czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie wyszło, nic nie liczyłem tak strzeliłem 


W/g instrukcji:

LR 435 DF ma 120 a LR605 DF100

 THD 0,07  a LR605 0,05

S/N 98dB A lr605 103dB

Pasmo to samo od 4Hz-70 kHz

RISE TIME 4,5us a lr 605 tylko 2,5us

 

435 tylko wygrywa w DF a resztę parametrów ma gorszych niż 605


435 tylko wygrywa w DF a resztę parametrów ma gorszych niż 605, dlatego chce go zmienić i od razu pod jeden wzmacniacz podepnę suba 


A mam jeszcze pytanie - jaka wartość tłumienia DF we wzmacniaczach samochodowych jest przyjmowane jako przyzwoity poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...