Skocz do zawartości

Tani zestaw audio do Peugeota 307


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Tak jak w temacie potrzebuję jakiejś porady odnośnie taniego sprzętu ...

Mianowicie auto to 307 kombi w którym jakość audio w serii jest porażająco tragiczna . Narazie nie Mam kasy ani na audio z wyższej półki ani na zmianę auta ,tak więc postanowiłem zrobić coś aby auto było przyjemniejsze w użytkowaniu a co za tym idzie na pierwszy rzut wskakuje audio .

Ze sprzętu jaki posiadam to wzmacniacz Philips DAP 6040 i radio Sony MEX-N5100BT .

No i oczywiście tak jak wspomniałem wyżej chciałbym wykorzystać te dwa elementy aczkolwiek jeśli trzeba coś zmienić to trzeba , dodam jednakowo że Mam zamiar autem jeździć jeszcze z rok dwa góra trzy lata ,nie wiąże z Nim niewiadomo jak długiej przyszłości dlatego też w audio zainwestować chcę Minimum aczkolwiek też nie w ten sposób żeby zmienić oby zmienić ...

Na przód myślałem o  GMs 960 PRO że to ponoć dobre głośniki z budżetowych bo wyżej to już 350 w górę  dlatego może ktoś coś podpowie :)

Bardzo dziękuję z góry za pomoc i Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh w sumie dzisiaj sporo o tym Myślałem i jednak co do zatrzymania Swego auta na dłużej troszkę zdanie zmieniłem ... Co do radia to trochę zasmuca Mnie ten fakt gdyż w sumie myślałem że w tej kasie z nowych radii jest to najlepszy wybór ... Philipsa Dapa będę Musiał niestety sprzedać gdyż nie zmieści Mi się w schowek który w bagażniku dla Niego przeznaczyłem ... Dlatego też proszę o radę odnośnie małego wzmacniacza który ogarnie napędzenie przodu plus może nie za dużej skrzynki w bagazniku chociaż to zalezy mocno od Mojego zadowolenia z gry przodu .... Co do głośników na przód to co myślicie o Audio System MX 165 EVO ??? Mam takowe w cenie 290 zł z kosztem przesyłki nowe do kupienia ... A co do wygłuszenia fabrycznego Peugeota to wiem ... wiem że nie ma go wcale i uważam za rozzsądną kwotę koszt mat w okolicach 200-300 zł do tego jeśli możecie konkretnie napisać co warto wygłuszyć w tym aucie a co nie czy warto rwać dywan i kleić podłogę czy raczej odpuścić bo narazie myślałem o drzwiach przód i w jakimś stopniu bagażnika ,tylnej klapy ...

 

Bardzo bym prosił o jak najszybszee info odnośnie głośników gdyż narazie Je zaklepałem i Muszę jutro rano dać jak najwcześniej odpowiedz ...
Na końcu dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zaangażowanie gdyż myślałem że temat będzie kompletnie olany ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi w peugeot 307 to nie tak prosto bo tam jest montowany głośnik do tapicerki. Trzeba wyciąć kawałek blachy za głośnikiem i dopiero dać dystans i w tedy wygluszac drzwi... I głośnik wtedy będzie w drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi w peugeot 307 to nie tak prosto bo tam jest montowany głośnik do tapicerki. Trzeba wyciąć kawałek blachy za głośnikiem i dopiero dać dystans i w tedy wygluszac drzwi... I głośnik wtedy będzie w drzwiach.

 

Wyżej już pisałem o tym :)

 

Do autora

Na razie możesz brać się za zrobienie drzwi bo trochę zabawy z nimi będzie a w między czasie możesz czegoś szukać. Jaki masz budżet na całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale do szukania potrzebuję jakichś typów za drzwi oczywiście ale Chciałbym głośniki coby nie było wymienić ponieważ moje harczą ,podejrzewam że mają membrany poodklejane czy popękane,niewiem  ale jest tragedia dlatego zależy Mi na propozycjach pilnych wzmacniaczy i ocenie wyboru głośników czy w zupełności to wystarczy i lepsze będzie to od gmsów czy szukać czegoś innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem drzwi, wrzuciłem ori wf na próbę najpierw pod radio potem pod wzmak i byłem zdziwiony że nawet to grało

Z zestawów nie pomogę bo u siebie mieszam osobno bo konfiguracja mi na to pozwala :) 

Co do wzmaków to np rodek r4100 na początek czemu nie, komplet filtrów, moce wystarczające 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam el comp6 i jestem zadowolony. Przy zrobionych porządnie drzwiach, na samym radiu już dawały radę. obecnie grają pod helixem DB2 ale będzie zmiana na Alpine v12. może nie jest to woofer który zejdzie jakoś super nisko, ale od tego jest sub przecież. może za jakieś pół roku bezie zmiana, ale to raczej ze względów chęci poznawania innych sprzętów. podstawa drzwi, drzwi i jeszcze raz drzwi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem AS mx165de które na samym początku mi wystarczyły pod samym radiem ale pokazały co potrafią dopiero pod wzmakiem a to przecież głośniki budżetowe. No i oczywiście grały w zrobionych drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...