Skocz do zawartości

Mruganie świateł przy głośnym graniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z mruganiem odbiorników prądu podczas słuchania muzyki. Samochód jaki posiadam to

Audi A4B5 1.8T

Radio Blaupunkt Memphis mp66

Wzmacniacz Boschmann 990ATX

Bas RFD 2210

Myślałem że wina kabli bo miałem jakieś stare 35mm lecz po przyjrzeniu się okazało że są już wypalone. Więc kupiłem kabel hollywood 21mm2 podłączyłem i dalej to samo. Dodam iż od alternatora do akumulatora są doprowadzone kable 21mm2 do klem. Wzmacniacz idzie w mostku ale gain nie jest nawet w połowie.

Kondensatory w wzmacniaczu też nie widać żeby były uszkodzone. Jakiś czas temu wzmacniacz był w naprawie na wymianę kondensatorów bo poprzednie wybuchły. Jednak po tej naprawie dalej było to samo. Czy montaż kondensatora załatwiło by sprawę? Bo posiadam 2farady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o big 3 slyszales? No i glupie posuniecie bylo zamieniac 35mm na 21mm,pewnie kupiles tansze cca z holywooda, prawda?

Mam dołożone kable jak w Big 3. Nie słyszałem o tym ale wpadłem na to żeby dodać. Posunięcie nie było złe ponieważ stary kabel miał 10 lat i po odkręceniu z oprawy bezpiecznika widać było że jest tak jakby spalony. Kabel ten też nie był jakiś firmowy tylko taki gruby czerwony który miał więcej izolacji niż samego kabla. I według Faq nazara kabel taki powinien wystarczyć. Tak kabel kupiłem ten tańszy ponieważ jak poprzedni był kupiony na bazarze i tyle lat dał rade to stwierdziłem że ten też w zupełności wystarczy.

A co do mostka to chodzi o to że pracuje w 2Ohm co chyba bardziej zwiększa zapotrzebowanie na prąd.

Dodam jeszcze że problem polegał już w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale big3 nie polega na dolozeniu 1 przewodu a Ty chyba tak zrobiles prawda?

Dobrze myslisz w ohm piec potrzebuje wiecej pradu niz w 4 :)

Więc opisze jak dodałem. Alternator->akum, karoseria->akum no i karoseria->silnik. Wszystko przewodami 21mm hollywooda. Czy może to być też np spowodowane słabym stykiem kabla do oczka? Bo oczko zacisnąłem na kablu ale nie jestem pewien czy dobrze wszystko się zalutowało ponieważ zwykłą lutownicą transformatorową to robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc opisze jak dodałem. Alternator->akum, karoseria->akum no i karoseria->silnik. Wszystko przewodami 21mm hollywooda. Czy może to być też np spowodowane słabym stykiem kabla do oczka? Bo oczko zacisnąłem na kablu ale nie jestem pewien czy dobrze wszystko się zalutowało ponieważ zwykłą lutownicą transformatorową to robiłem

Czyli ok. No i mamy tutaj temat ,ostatnio dosc gorący o zaciskaniu przewodow. Obawiam sie, ze transformatorowa raczej tego w 100% dobrze nie zrobiles.

 

Niestety zeby calkowicie takie przygasanie wyeliminowac musial bys jednak zainwestowac kilka ladnych stow w zasilanie a i tak standardowa zarowka ma to do siebie ze reaguje widocznie na spadki napiecia. Zmierz jakie spadki masz na wzmacniaczu i jezeli przy tym glosnym graniu siegaja one 10v to mozesz zaczac sie martwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zmierz jakie spadki masz na wzmacniaczu i jezeli przy tym glosnym graniu siegaja one 10v to mozesz zaczac sie martwic

 

Ja to się martwię jak spadnie do 12v w muzyce ;) 

 

Chciał czy nie akurat mruganie świateł kondensator trochę uspokoi ale w żadnym wypadku nie będzie to usunięcie problemu a tylko jego ukrycie (zamiatanie pod dywan jest teraz bardzo popularne). Jak chcesz ten problem zlikwidować to jednak musisz się zdrowo do instalacji przyłożyć... No i niestety ale kable które kupiłeś to kasa w błoto wyrzucona, już lepiej było kupić spawarkę 35mm2 albo nawet 25mm2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zrobie tak ze dla sprawdzenia dodam jeszcze ten stary pezewod razem z tym nowym i sprawdze czy cos sie poprawi. Napiecie ba wskazniku ktory jest w liczniku spada do 12v i to jak juz wspomnialem nie jest to mocne granie. Kiedys glosniej grakem i nic nie mrugalo. Sprawdze heszcze akumulator testerem bo samochod odpala ale moze juz jest slabawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zrobie tak ze dla sprawdzenia dodam jeszcze ten stary pezewod razem z tym nowym i sprawdze czy cos sie poprawi. Napiecie ba wskazniku ktory jest w liczniku spada do 12v i to jak juz wspomnialem nie jest to mocne granie. Kiedys glosniej grakem i nic nie mrugalo. Sprawdze heszcze akumulator testerem bo samochod odpala ale moze juz jest slabawy.

 

To sprawdź jeszcze alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...