Skocz do zawartości

Zacisniecie/ zaprasowanie koncowek kabli zasilajacych


323f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Zaciskane dużo prostrze i bez lutowania
tak, ale zwroc uwage ze malo kto ma profesjonalna praske ktora dobrze to zacisnie

 

tanie mechaniczne praski za 100zl to jedynie strata kasy. dobre imadlo zrobi to lepiej :P

a dobre praski to koszt taki ze malo jaki zaklad CA tym sobie zawraca glowe (hydrauliczna praska do kabli energetycznych)

 

skoro wiec nie mamy dobrej praski to znaczy ze nie mamy pewnosci ze konektor dobrze jest polaczony z przewodem. pewnosc ta zapewniamy sobie dodatkowo wlasnie lutowaniem ;)


o prosze - nie wiedzialem ze te hydrauliczne praski mozna kupic juz od 100-200zl :D
energetycy mowili ze to kosztowalo 4k :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś tyle kosztowały hydrauliczne

Teraz akumulatorowe coś koło tego kosztują

Uwierz mi Paweł używam ręcznej haupa i tańsze

nie ma się do czego przyczepić

A i 120mm2 się czasami zaciska

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie mechaniczne praski za 100zl to jedynie strata kasy. dobre imadlo zrobi to lepiej

Wpadnij na piknik Pawełku. Zacisnę oczko na kablu a Ty to wyrwiesz. Jak Ci się uda to dobrą butelkę postawię.

Nie popadajmy w paranoje. Jak ktoś zrobi to solidnie to i imadłem będzie cacy. Ważne aby się do tego przyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniotłem konektory może 3 ma praskami. jedną z allegro okolice 100-150zł.. Kamienie były tak dopasowane że zostawiały farfocle na bokach.. Może za grubościenne oczka miałem.. Później wypożyczona z hurtowni elektrycznej, kosztowała tam jakieś 600zł firmy nie pamiętam. gniotła 50mm2 bez listków więc ok. Teraz mam swoją yato od 10 do 120mm2 hydrauliczną 8T nacisku za jakieś 500zł i jest ok.. Nie ma problemu jak z ręczną w sensie łatwiej się zaprawia.. A i czasem tulejki cienkościenne nią zarabiam..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją praskę ręczna którą już wykorzystuje w trzeciej instalce, w żadnej jeszcze nic nie wypadło. Kawałek płaskiego murka lub kostka brukowa, na to konektor i jebs kilowym młotkiem ewentualnie poprawiam drugi raz. Działa doskonale i kosztuje kilka zł. Bez różnicy czy 25mm2 czy 50mm2, każdy konektor ulegnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniotłem konektory może 3 ma praskami. jedną z allegro okolice 100-150zł.. Kamienie były tak dopasowane że zostawiały farfocle na bokach.. Może za grubościenne oczka miałem.. Później wypożyczona z hurtowni elektrycznej, kosztowała tam jakieś 600zł firmy nie pamiętam. gniotła 50mm2 bez listków więc ok. Teraz mam swoją yato od 10 do 120mm2 hydrauliczną 8T nacisku za jakieś 500zł i jest ok.. Nie ma problemu jak z ręczną w sensie łatwiej się zaprawia.. A i czasem tulejki cienkościenne nią zarabiam..;)

 

Czy to o tej piszesz ?

http://yato.com/products/4/YT-22860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, tak szukam i szukam no i lipa. Wszędzie są praski / zaciskarki do 50 mm2 max, a potrzebuję zaciskanie 53 mm2. Można gdzieś za rozsądne pieniądze coś takiego znaleźć? 

 

No chyba że tym da rade zaciskać konektory i przewody zasilające 53 mm2? https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-koncowek-kabli-przewodow-praska-tulejek-8002380995

 

Druga rzecz, jaki sklep car audio polecacie?

 

https://caraudiosklepy.pl/ Tutaj mają fajny asortyment ale obsługa klienta to porażka, 2 maile z zapytaniem i do dziś 0 odzewu więc nie chcę ryzykować zamawiając tam cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...