Skocz do zawartości

Które głośniki?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić głośniki odseparowane 165mm, po lekturze m.in tego forum i rozmowach z kilkoma sprzedawcami wstępnie wybrałem kilka modeli, chciałbym zapytać o Wasze opinie. Głośniki będą grały w przednich drzwiach (oczywiście wygłuszonych) Clio II, muzyka jakiej słucham to głównie metal i rock w różnych odmianach - ogólnie ostro gitarowo i szybko, choć czasami trafi się też coś akustycznego czy wręcz klasycznego. Przede mną budowa praktycznie całego systemu od podstaw, będę to robił etapami, więc głośniki przez jakiś czas będą grały podpięte tylko pod radio, docelowo będzie wzmacniacz 4 kanałowy + sub 8 lub 10 cali w bagażniku. Muzyki słucham raczej średnio głośno i cicho, chociaż czasami zdarza mi się odkręcić trochę mocniej. Budżet to max 700zł. Moje typy to:

1) DLS R6A - z jednej strony dobre opinie, dobrze sobie radzą przy szybkiej, dynamicznej muzyce, z drugiej wymagają podobno porządnego zasilania i to budzi moje największe obawy, zwłaszcza że mają przez jakiś czas grać pod samym radiem, poza tym nie zawsze słucham głośno. Spotkałem się też z narzekaniami na męczącą górę.

2) Rainbow DL-C 6.2 - podobno super do do takiej muzyki, szybki i dynamiczny bas, do tego najtańsze z tego zestawienia. Opinii nie znalazłem za dużo, ale te które czytałem są zachęcające. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego porównania z R6A.

3) Audio system R 165 Evo - zostały mi polecone, ale ciężko o nich cokolwiek znaleźć, zagadka do rozważenia.

Myślałem też o Morel Tempo 6, ale z tego co czytam to przy szybkiej muzie niekoniecznie się sprawdzą, podobno zdecydowanie lepsze od nich są R6A. Co radzicie wybrać? Na razie moim faworytem są Rainbowy DL-C 6.2, zastanawiam się tez czy nie naciągnąć budżetu i nie wziąść jednak wyższej serii, tzn SL-C 6.2? Warto? Chociaż nie wiem czy nie lepiej zostać przy DL-C 6.2, a zaoszczędzoną kasę dołożyć do lepszego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdzielanie na podwójnej stopie oczywiście ma być, więc ważniejsze niż zejście do samego piekła są raczej szybkość i precyzja (chociaż czasami i zejście się przyda). Te Audio Development może i fajne, tylko gdzie to dostać? Ze sprowadzaniem z zagranicy czy polowaniem miesiącami nie chce mi się bawić, szukam czegoś dostępnego bez trudu w sklepach czy na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Posiadam r6a. Początkowo były pod samym radiem - alpine 7893r , puzniej pod wzmakiem 4x50 ( mam 4 woofery) iiii pod radiem dawało rade lecz szkoda radia bo się grzalo. ..przy wzmacniaczu przy tych skromnych 50w na kanał grało to dosyć dobrze - nie potrzeba tuby... w najbliższym czasie będzie to zasilane jakieś 250 rms na kanał to się wypowiem.

 

Co do męczącej góry - nic takiego nie występuje... mowa o wooferach bo syczek nie posiadam z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O R6A zapomnij pod samym radiem. Miałem bardzo podobne R6.2 i to są głośniki które trzymać za pysk - sto watów i to solidnych nie będzie im mało, szczególnie w pasywce.

Tempo Ultra to fajny kierunek, ale tutaj też bez konkretnego wysterowania się raczej nie obejdzie. Zwykłe Tempo mniej wymagające, ale i mniej oddające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie w Starogardzie będę, ale z tego co widzę w stopkach to nikt nie ma sprzętu który mnie interesuje (przynajmniej z tych, którzy zadeklarowali że będą). Morele Tempo Ultra wydają się ok, tym bardziej, że dostałem na PW 2 propozycje kupna w dobrej cenie, jak to wypada w porównaniu z Rainbow DL-C 6.2 i SL-C 6.2? Bo właściwie to byłem już prawie zdecydowany na któreś Rainbow, ale im dłużej myślę, tym większy mętlik w głowie, a niestety nie mam możliwości posłuchania tych głośników, dlatego zdaje się na Wasze opinie. Wzmacniacz tak czy inaczej będzie, ale nie od razu, najpierw porządne źródło, bo to co mam teraz szału nie robi, więc jakiś czas będą musiały pograć pod samym radiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie w Starogardzie będę, ale z tego co widzę w stopkach to nikt nie ma sprzętu który mnie interesuje (przynajmniej z tych, którzy zadeklarowali że będą). Morele Tempo Ultra wydają się ok, tym bardziej, że dostałem na PW 2 propozycje kupna w dobrej cenie, jak to wypada w porównaniu z Rainbow DL-C 6.2 i SL-C 6.2? Bo właściwie to byłem już prawie zdecydowany na któreś Rainbow, ale im dłużej myślę, tym większy mętlik w głowie, a niestety nie mam możliwości posłuchania tych głośników, dlatego zdaje się na Wasze opinie. Wzmacniacz tak czy inaczej będzie, ale nie od razu, najpierw porządne źródło, bo to co mam teraz szału nie robi, więc jakiś czas będą musiały pograć pod samym radiem.

To że nie mają aktualnie tego sprzętu nie zmienia faktu że pewnie dużo klocków przeszło przez ich auta. Zawsze poznasz trochę opinii... Ale fakt, najlepiej byłoby posłuchać

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wybór padł na Morel Tempo Ultra 602, dostałem ofertę kupna prawie nowych (3 tygodniowych) w dobrej cenie. Mam nadzieję że przypasują, a jak nie to najwyżej odsprzedam bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


DLS R6A męczą górą, nie mają środka ale bas jego fajny.

 

To już naprawdę jest nudne z tą średnicą, ale nie będę wchodził w dyskusje. Dobre to, co jest.

 

 

 


Co do męczącej góry - nic takiego nie występuje... mowa o wooferach bo syczek nie posiadam z zestawu.

 

Większej głupoty dawno nie czytałem. Po co wypowiedź ? Co ona wniosła ? DLS R6a nie ostrzy bo... nie mam do nich tweeterów ? Nie pisz takich bzdur, bo jakiś żółtodziób to przeczyta i weźmie to na serio...

 

 

 


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wybór padł na Morel Tempo Ultra 602, dostałem ofertę kupna prawie nowych (3 tygodniowych) w dobrej cenie. Mam nadzieję że przypasują, a jak nie to najwyżej odsprzedam bez straty.

 

Wybrałeś solidny zestaw, a czy przypasują ? Sam się przekonasz, ze sprzedażą bez straty pewnie też, w razie co  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...