Skocz do zawartości

jaki wzmak pod sonic 15'


Bzyku123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

tak się zastanawiam co by bylo lepsze pod mojego sonica

mam na oku dwa wzmacniacze

 

Hifonics zeus ZXi 1008

http://cgi.ebay.co.uk/Hifonics-ZXi-1008-10...93%3A7|294%3A50

 

oraz

DIRECTED D2400

http://cgi.ebay.co.uk/DIRECTED-ELECTRONICS...93%3A8|294%3A50

 

hifon to analog i 1kW ma przy 4ohm więc ma większy DF, lecz muszę bardziej o prąd się postarać, natomiast directed to cyfra i ma większą moc o 200w, lecz te 1,2kW ma przy 1ohm więc DF spada a wyższą mocą nie nadrobi niskiego DF, aczkolwiek więcej mocy chociażby na zawody by się przydało, ale codziennie nie startuje w zawodach więc wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie hifon

zastanawia mnie tylko dlaczego o nim nigdy wcześniej nie słyszałem i nigdzie go niewidziałem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym unikał spinania w 1 Ohm 15 calowego głośnika - tak jak sam napisałeś - do słuchania może się to nie nadać. Zwłaszcza, że DF nie za wysoki w tym direct (chociaż przynajmniej w ogóle podali :D

Ja bym jednak celował w spięcie go w 4, czyli hifon.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciaty, VVisnia, ja też jestem za tym hifonem, jakoś bardziej do mnie przemawia to że tego 1kW ma przy 4ohm, zastanawia mnie tylko przy jakim napięciu ma te moce, pytam też o tego directed bo go ardzo Arcziflo zachwalał i stąd dałem do zestawienia te dwa wzmaki, a nie mogłem sobie przypomnieć co reszta forum mówiła na temat tego directed

 

chyba nie po tym forum latasz :|
ja też nie widziałem żeby ktoś to polecał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowało mnie pytanie dotyczące woltażu, bo uświadomiłem sobie, że nigdy nie pojąłem przy jakim V mój Hifon produkował waty (Brutus 1605d).

 

Pokopałem więc i jedyne co a'propos twojego znalezłem to:

https://www.yonies.com/pidD.asp?chk=1&P...ers&volt=NA

 

z czego wynika, że albo podana wartość RMS to średnia w przedziale 12.5-14.4 albo, że w przedziale 12.5 - 14.4 wszędzie ma tę moc.

Na ile to prawdziwe to już nie wiem... :|

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci podają moce przy określonym wlotarzu

13V - 950w

14,4V - 1000W

to taki przykład

 

zazwyczaj producenci podają moc przy 14,4V bo wtedy wzmak osiąga najwyższą moc, lecz stabilne 14,4V w aucie jest ciężkie do utrzymania, a duże cyferki ładnie wyglądają i kuszą klientów :|

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku wszystko to rozumiem :|

 

Chodzi mi po prostu o to, że pomimo iż wiem jak to działa, dopuściłem do tego, że chodził u mnie wzmacniacz co do którego tak naprawdę nie byłem pewien jakie moce osiągał. Przyjąłem te 1100 @ 2Ohm z pudełka i nie pofatygowałem się ze zweryfikowaniem przy jakim woltażu. Dlatego właśnie zaintrygowało mnie twoje pytanie bo uświadomiło mi mój błąd.

 

pozdrawiam

 

edit

Orek jest teraz na allegro, wygląda na zadbany. Ale dla bzyka Orek za mocny. Mocowo by steg k2.03 podszedł (przy czym zaznaczam, że osobiście go nie słyszałem, po prostu wierzę, że by sobie poradził doskonale). Ale tego używkę ciężko wyhaczyć - jakoś nikt nie chce sprzedać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody juz zmienil zdanie cos mi sie wydaje od kiedy posluchal dobrego pieca :|

Kiedys tez mi nie wierzyl ze miedzy wzmacniaczami i to jeszcze w zakresie subasu mozna uslyszec znaczaca roznice.

Zreszta niech sie sam wypowie :D

 

Moje zdanie jest takie ze aktualnie mozna kupic naprawde fajne klocki i nie ma potrzeby pchania sie w nowe budrzetowe monobloki z przymusu "bo nie ma nic innego".

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jestem :D usłyszałem wołanie :D

 

A tak szczerze to IGE ma racje wyciągnął mnie z D klasy i za to mu dziekuje

 

KLasa D gra jak sikanie konia na bęben, monotonia, czy to dance czy to rap czy drum za kazdym razem tylko bębni teraz sie przerzuciłem na Klase A/B Steg K2.04 i jestem pod :| takim wrażeniem, leci mi dance w radiu basik szybki miły nie trzeba ściszać suba, a włączam Gorilla ZOE i normalnie miodzik, zasilam nim RF rfr2215, wzmak ma taką moc nad głośnikiem trzeyma go za ryj konkretnie, można słuchać każdej muzy na 15''

 

reasumując NIGDY WIECEJ KLASY D :D

 

A co do porownania do sonic 15 mocniej zagrał pod sla 1500 ale brakowało mi kontroli lepiej grał pod 990atx w 4 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...