Skocz do zawartości

Jaki kondensator tweetera do zabezpieczenia przy aktywce??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pasywnie i tylko korekcja czasowa z jednostki

 

hmm tak się zastanawiam po co Ci kondensator skoro i tak będziesz ciął jakimś innym urządzeniem. Każdy element w torze audio będzie Ci szpecił dźwięk i możesz na tym sporo stracić.

 

Tak wyczytałem gdzieś w sieci że powinno się dawać. Ewentualne trzaski przy włączaniu wzmaka mogą podobno uszkodzić tweetery a moje tanie nie były więc wolałbym się ubezpieczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak się zastanawiam po co Ci kondensator skoro i tak będziesz ciął jakimś innym urządzeniem. Każdy element w torze audio będzie Ci szpecił dźwięk i możesz na tym sporo stracić.

Kond w tym przypadku raczej dla bezpieczeństwa, chociażby na wypadek jakby mu się ręka omskła przy zabawie zwrotnicą(Dan coś o tym wie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mógłby to opisać na forum, a nie tylko PW rozsyłać z opisem jak go załatwili

Znam całą sprawe i też jestem za tym że można bybyło tutaj o tym napisać. ale to może zrobić już tylko dan124

Auto już częściowo poprawione więc Daniel szybko zapomni o całym incydencie(albo i nie)...szczęście w nieszczęściu że ktoś usłyszał jak tweetery jęczą bo koniec był bliski-pacjent żyje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za niedlugo tez sie bede bawil aktywka i tak mnie zastanawia, po co kond przy cieciu aktywnym?? Skoro bede chcial uciac tweeter przy 2,5 kHz, to kond mi go utnie wczesniej.. to jest po to, zeby nie przesadzic, jak sie np da przez przypadek na 0,5 kHz?? Bo ja chcialem z aktywki przez wzmak bezposrednio pod glosnik..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za niedlugo tez sie bede bawil aktywka i tak mnie zastanawia, po co kond przy cieciu aktywnym?? Skoro bede chcial uciac tweeter przy 2,5 kHz, to kond mi go utnie wczesniej.. to jest po to, zeby nie przesadzic, jak sie np da przez przypadek na 0,5 kHz?? Bo ja chcialem z aktywki przez wzmak bezposrednio pod glosnik..

Kond jest dla bezpieczeństwa tweetera, w przypadku jakby np. wzmacniacz miał się wzbudzić lub pojawić się prąd stały.

Konda musisz dobrać tak, żeby nie było problemu, w przypadku cięcia przy 2,5kHz przydałby się kond 16uF, może nawet większy

 

Ja aktualnie u kumpla w pasku tne seasy 1,5" przy 1,6kHz. W połączeniu z R6A daje to przyjemne efekty. Konda aktualnie brak, jadę na żywioł(kto bogatemu zabroni :D ) :D

 

P.S. Przyszedł zestaw VDO. Szczerze powiem, że nie żałuje zakupu(HPC1300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bede mial sprzet i podlacze, to bede myslal nad kondem :looka:

 

P.S. Przyszedł zestaw VDO. Szczerze powiem, że nie żałuje zakupu(HPC1300)

 

Moze go kiedys uslysze, jak gdzies zamontujesz :D Czyli moge juz wystawic pozytywa ?? :D

 

[ Dodano: 2009-06-03, 16:22 ]

kto bogatemu zabroni
:D:rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...