Skocz do zawartości

Jak gra Steg serii "K" np: K4.02


nowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuje opinii której nie mogłem znaleźć na forum. Ogólnie mało jest tematów o Stegach a te, które są nie poruszają wprost nurtującego mnie tematu.

 

Proszę o opinie na temat wzmacniaczy serii K. Mogą być porównania do innych wzmacniaczy. Posiadam aktualnie Stega K2.04 jako napęd dla 2 RF HX2 10" closed - spisuje się z tymi subami rewelacyjnie. Kontrola, barwa na wysokim poziomie. Miałem kilka mono jak i mocnych 2 kanałówek - ten wygrywa wszystko *(nie chodzi tutaj o łupankę - system dąży do SQ)

 

Idąc tym tropem chciałbym zasilić cały system Stegami K oraz chciałbym żeby wzmacniacze na przód nie odbiegały jakościowo od ambitnego źródła jakim jest Alpine H800. Jako iż napęd suba sprawdza się mógłbym w ciemno brać 2ch na woofery jednak z górą pasma wolę być ostrożniejszy stąd ten temat.

 

Interesuje mnie opinia na temat 4 kanałówek z tej serii.

 

W skrócie: Jak gra Steg serii K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się oczywiste to co polecacie. Jednak najlepiej byłoby wykonać test zarówno na średniaku i tweeterze w jednym czasie - tak najlepiej pozna się charakter brzmienia (mam system 3way plus sub) - tak czy inaczej ruszę 4 litery i spróbuję raz na tweeterze, raz na średniaku

 

Tak czy inaczej opinie przydadzą się chociażby tym, którzy w ogóle nie mieli styczności z tym wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam tylko takie doświadczenia jak Ty tj miałem k2.01 na subie i mam teraz k2.02. Sam myślałem nad k4.01 na przód ale pojawiały się opinie że na subie spoko są ale na przód już nie bardzo, ale gdzie te opinie były nie pamiętam, chyba w moim temacie w instalacjach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 4.02 swego czasu i pedzilem nim wtedy 2 drogi aktywnie. Jako ze same przetworniki nie lubia grac dosc "grubo" z taka poducha to wg mnie wf bardzo dobrze byl kontrolowany jak i piec ma barwe raczej ciepla z taka wlasnie poducha powietrza gra. Gdyby porownywac steka z serii Kto porownal bym go do gry dls'owych piecow, czyli juz mniej wiecej wiadomo jak to bangla. Co do gry tw to osobiscie mi ten piec na gornej sekcji nie przypasowal bo wole jasna barwe bardziej "blaszana" niz cieplo ze stega. Ale jak by cos to wlasnie jako naped do wf i suba to piec jest naprawde godny polecenia. Prund jest i pelna kontrola. Tylko ten rozmiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Takie samo wrazenie odnioslem testujac kilka piecow stega serii aq/q-mos na górę bym ich nie zapial wiecej ale woofer i suba kontrolują mistrzowsko.
K jest o wiele lepsza choć uważam, że i tym nic nie brakuje. Trzeba świadomie dobrać resztę systemu i jest bajka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...