Skocz do zawartości

Signat czy uDimension?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nagłaśniam swojego Dodgea Grand Caravana (będzie odpowiednio wygłuszony dynamatem)

System będzie wyglądał tak: 
- jednostka sterująca Alpine ILX-700 
- Subwoofer - Hertz 8" w obudowie zamkniętej 

-Przód - Morel Hybrid 602

- Tył lanzar vx692
 

- Wzmacniacz przejściowo- do wyboru Signat ROC 4 MK II, u-dimension Junior 4.300 .

 

Przy signacie zagra tył (lanzary) a przy udimension zagra przód plus sub na mostku.

 

Co wg Was zagra lepiej?

 

Docelowo rozważam:

 

- wzmacnicz mosconi as4.100 przód i tyl plus alpine pdx m6 do suba 

- lub alpine pdx v9

 

w wariancie docelowym założenie jest takie, że budżet jest taki sam.

 

Pzdr i czekam na Wasze opinie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Dodge 2013.

 

Tweetery zostaną założone w słupkach. Zostaną 3 miejsca 3,5 cala w podszybiu ale na razie nie mam na to pomysłu. Może pójdę w takim kierunku:

 

http://www.nicoclub.com/archives/infiniti-q50-bose-audio-system-illustration-and-specifications.html

 

Tam w podszybiu grały pełnozakresowe głośniki, a w słupkach były tweetery.

 

Tył (lanzar vx630 moja pomyłka) to co napisał Demondemidi plus żeby dzieci mogły posłuchać swoich przebojów.  Dodatkowo będę miał trochę zabawy ustawiając czasy w apce alpine tuneit. - ciekaw jestem czy usłyszę poprawę?

 

Natomiast zmieniając trochę drugie pytanie. Czy wysoki cyfrowy wzmacniacz alpine'a - pdx - może konkurować z klasycznym wzmakiem klasy AB? Jak brzmi? Nigdy nie słyszałem i nie za bardzo mam okazję. Spotkałem się z opinią, że cyfra dużo lepiej nadaje się do subwooferów niż do średnich i wysokich tonów.

 

Słucham różnej muzyki - jazzu, electro, hh, muzyki klasycznej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy wysoki cyfrowy wzmacniacz alpine'a - pdx - może konkurować z klasycznym wzmakiem klasy AB? Jak brzmi? Nigdy nie słyszałem i nie za bardzo mam okazję. Spotkałem się z opinią, że cyfra dużo lepiej nadaje się do subwooferów niż do średnich i wysokich tonów.

 

Może bez problemu i może wypaść lepiej. Bardzo dobre wzmacniacze, tanie cyfry są kiepskie na zasilenie przodu, jeśli ktoś ma już jakieś wprawne ucho, dla mniej wymagających może wystarczyć bez problemu. Dobrej jakości D klasa dorównuje klasie AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w twoim ale u mnie w drzwiach ciężko z miejscem na dobre 6.5", DD cs6.5 weszły na styk. W podszybiu środek absolutnie odpuść ale na bokach o dziwo średniak skierowany w szybę jakoś się sprawdza (miałem tak złożone 2.5 way). Z tyłu w czasy żadne się nie baw, trzymaj wyciszone do zera chyba że będzie potrzeba ich użycia (dla ciebie sam przód zagra lepiej niż w parze z tyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może bez problemu i może wypaść lepiej. Bardzo dobre wzmacniacze, tanie cyfry są kiepskie na zasilenie przodu, jeśli ktoś ma już jakieś wprawne ucho, dla mniej wymagających może wystarczyć bez problemu. Dobrej jakości D klasa dorównuje klasie AB.

 

To dobra wiadomość. Zresztą w domowym audio jest już trochę uznanych cyfr także muszą być ok :)


Nie wiem jak w twoim ale u mnie w drzwiach ciężko z miejscem na dobre 6.5", DD cs6.5 weszły na styk.

 

Morele 6,5  weszły u mnie bez problemu. Nad podszybiem się zastanowię, kusi mnie ten centralny głośnik gdyby pojawił się jakiś procesor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nad podszybiem się zastanowię, kusi mnie ten centralny głośnik gdyby pojawił się jakiś procesor

 

Kino domowe i zestawy 5.1 w aucie to kiepski pomysł ;) z resztą do słuchania muzyki i w domu wolę klasyczne stereo (jak chyba większość forumowiczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważałem, ale trochę mi się zmieniło. Car audio i domowe słuchanie stereo to jednak 2 różne bajki : moim zdaniem przy 1szym trzeba niwelować przeszkody jakie stawia samochód , przy drugim można skupić się na minimalnej ingerencji w sygnał.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mnie kręca te pdxy!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/84d4e75882e9f51029705e5a692d7adf.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/3f53a7cbad9d00f7a6d981b787abd872.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Prace trwaja!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...