Skocz do zawartości

Fiat Uno, audio do 1500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem kompletnym świeżakiem. Założyłem tu konto z nadzieją, że dostanę od was profesjonalnej pomocy.

Nie ma co owijać w bawełnę, zdałem prawo jazdy, autko tylko na mnie czeka. Malutki, przyjemny dupowozik. Oczywiste jest, że czasem człowiek wyjeżdżając gdzieś ma ochotę posłuchać muzyki, a będąc gdzieś na postoju dać odrobinę głośniej, a pocieszeniem by było jakby nie było słyszeć harczenia, czy brzęków. Albo 'ch', nie wiem. 

Z pomocą odnoszę się do was. Chciałbym, aby w tym przedziale cenowym zrobić jakiś sensowny secik, który ładnie by grał. Do 1500zł to kompletne maximum. Nie jestem audiofilem (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem), ale lubię jak unoszące się fale muzyki są czyste i przyjemne dla ucha. Jakiś delikatny bas, masujący plecy, byłby mile widziany. 

W temacie dzisiejszych sprzętów jestem kompletnie ciemny. Wiem jedynie co i jak sensownie połączyć.

Ku zdziwieniu autko już ma wyciszone obie pary drzwi. Zastanawiam się również jak wycieszeniem dachu. Kto jechał ten wie, jak gruba i sztywna blacha tam jest.

Budżet to 1000zł, wiem, że pisałem, że więcej, ale radowałoby się serce, jakby z 1500zł jak najbardziej to okroić.

Przód to maksymalnie głośniki 5-calowe, bo większe nie wejdą. Tylna półka zaś pozwala na władowanie tam 20x20cm. Więc szukam 4 głośników. I oczywiście radia. Radio te które posiadam, a bardziej radioodtwarzacz nie robi żadnej roboty. Jedynie ładnie wygląda. I z takich głupot to mógłoby się świecić na zielono, ale to naprawdę drobiazg.

Nie zabijcie mnie za chwilę i nie odwołujcie mnie do innych tematów, bo takie które widziałem mają po kilka lat. A w sprawie elektroniki już się odrobina zmieniła. No chyba, że nie potrafię szukać.

Interesują mnie jedynie nowe części, nie mam ciepliwości szukania używek, a jeśli już to ściągania ich z drugiego końca Polski i zabawy z przelewy. Już raz zostałem słodko oszukany. 

Naprawdę liczę na waszą pomoc. I nie liczę na rady "Pierw naucz się jeździć, potem jeździć i słuchać muzyki". Jestem tego świadomy, a was proszę o pomoc i poradę, z czego przyszła muzyka będzie się wydobywać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przód to maksymalnie głośniki 5-calowe, bo większe nie wejdą. Tylna półka zaś pozwala na władowanie tam 20x20cm. Więc szukam 4 głośników. I oczywiście radia

 

Tą wypowiedzią pokazałeś, że nie przeczytałeś na forum za wiele a na pewno nie list powitalny i zawarte w nim informacje...


 

 


Przód to maksymalnie głośniki 5-calowe, bo większe nie wejdą.

 

Swego czasu w maluchu miałem 6.5" na przodzie a ty mówisz, że do uno nie wejdzie więcej niż 5"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A w sprawie elektroniki już się odrobina zmieniła.

 

W budżetówkach zmieniło się, tylko pytanie, na lepsze, czy gorsze ? Piszesz o głośnikach w desce, półce i poradzie specjalistów ? Już wielu z nich się w innych tematach podzieliło wiedzą, a takich od zakładania głośników w półce znajdziesz na FaceBooku, tam wielu takich specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi wygłuszone a głośniki na desce.. średnio..:) to jakim jest się kierowcą ulice zweryfikują bo chyba żadne forum.. co do audio.. Jest to forum itp.. można chcąc trochę poczytać i coś sklecić..  czy do 500zł czy do 2kzł.. pomoc bardziej w szczegółach o którą sam pytałem.. nie licząc że ktoś zrobi kosztorys i dokładną rozpiskę sprzętu jeśli wyjechało się z tematem głośników w tylną półkę.. 

 

podstawy na temat czegokolwiek milion razy omawianego.. radio jakie? wymagania? preferowana muzyka? zasilanie? wzmacniacz? system przód + sub? bez suba (bo nie zawodnik i wozi zakupy w bagaju)? więcej konkretów niż bicie postów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim przedziałem cenowym broń boże unikaj nowych , potrzebujesz używek i to w okazyjie niskich cenach jezeli ma to mieć " jakośc ".
żeby to mialo ręce i nogi odpuść tylne głośniki a skup sie na głosnikach z przodu , pod wzmacniaczem i lepszym radiem jezeli te jest do niczego . Na więcej Ci nie wystarczy ... jeżeli to ma dość ładnie grać , kable budżetowo od spawarki ... albo używane ludzie sprzedaja nie wielkich przekrojów. Mnie same przewody kosztowały +1000 zł ale mam ori ;D

Olx, allegro , i szukaj okazji .. znajdziesz coś ciekawego , nie problem wpisac w google , głosniki xyz opinie, i czytasz , to samo z wzmakiem i radiem .  schemat podłączeń znajdziesz na necie poczytaj FAQ Nazara - świetna rzecz ciekawy poradnik. i turlaj temat , składaj w ten sposób klocki . 
Odradzam robienie 4 głośników w tym budżecie , ale jak kto uważa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się zdecydował na używki, to złożyłem CI w miarę myślę ciekawy setup.

Dlaczego??? Może z nudów……,  za 1500zł  z nowych klocków nic przyzwoitego nie złożysz.

Radio  Alpine CDA-9853 -400zł

http://www.strefacaraudio.pl/topic/52480-alpine-cda-9853r-%C5%82adniejszego-stanu-nie-ma-kca-420i/

Głośniki  Helix H236 -500 zł

http://www.strefacaraudio.pl/topic/52885-zestaw-helix-h236-nak%C5%82adki-do-tweeter%C3%B3w-audi-a3-8p-helix-hxa-400mk2-rodek-audison/

Wzmacniacz Audison VR209 -400zł

http://www.strefacaraudio.pl/topic/53148-audison-vr209-special-edition/?hl=audison

Przewody  (tych nie jestem pewien, czy faktycznie są miedziane, niby na zdjęciu widać prześwitującą miedź, ale sam nie wiem) -100zł

https://www.olx.pl/oferta/przewody-zasilajacy-5m-1m-25mm2-oprawka-bezpiecznika-konektory-CID5-IDiNEBN.html#ad2366ff43

Rca , tu już szukać mi się nie chce, ale do 50zł kupisz na pewno.

Za wszystko wychodzi  1450zł, 50zł na przesyłki, nie licze tego co utargujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...