Skocz do zawartości

pomoc w wyborze woofer'ów 130mm do audi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić 100mm ori głośniki w przednich drzwiach (audi C4). Z tego co widziałem i poczytałem bez większych przeróbek wejdą 130mm.
Co do wykonanych prac to zostały wygłuszone matami 4 drzwi. Wymienione głośniki planuje podłączyć pod ori radio Concert. Myślałem nad zestawem 2-drożnym odseparowanym tweeter i woofer.
I teraz pytanie czy zagra coś przyzwoicie pod ori radiem? Czy ta zabawa nie ma sensu i trzeba wszystko wymieniać? Czy może będzie potrzeba zastosować wzmacniacz...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda tunele jak można je tak nazwać są przykręcone do boczka od tyłu. Zdaje sobie sprawę że będę musiał powiększyć otwory by weszły w nie 130mm przykręcone do dystansów.
Myślałem nad czymś takim: Hertz ESK 130.5 (nie wiem czy nie przesada pod radio - pewnie by się przydał wzmacniacz) lub Hertz DSK 130.3
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 wiem jak to wygląda od środka i ile tam jest miejsca. Kolega przerabiał i u niego wyszło to tak:

http://images82.fotosik.pl/174/52fbaaecf1e51fdbmed.jpg

I jeżeli Twoim zdanie to jest trochę roboty... ;)

Wchodzą 13 ale wcale nie bez przerobek... i tym bardziej nie malych. Zdejmuj boczek to sie przekonasz sam...

Może ma zamiar bezpośrednio do tapicerki przekręcić wtedy przeróbka polegalaby na odkreceniu tunelu Ala bassreflex ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest trochę roboty i zamierzam zrobić to tak samo. Mam drugi zestaw boczków na przód razem z tunelem i w nim najpierw będę robił przymiarki. Tylko pytanie nie dotyczyło tego czy jest dużo czy mało roboty :/ 
Proszę o jakieś konkrety ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest trochę roboty i zamierzam zrobić to tak samo. Mam drugi zestaw boczków na przód razem z tunelem i w nim najpierw będę robił przymiarki. Tylko pytanie nie dotyczyło tego czy jest dużo czy mało roboty :/ 

Proszę o jakieś konkrety ;)

 

Dużo :)Mogę Ci dac boczki z wycietymi dziurami na 165mm. I parę tych tuneli chyba 4 nam jakby coś nie wyszło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich przygód z tymi mikro komorami(powiekszonymi delikatnie o ok 0,7l) i mocno wyklejonymi matami polecam stara serię hertza hsk na woofer a tweeter to juz wolna kwestia.

Zrobilem je w ten sam sposob jak Twoj kolega, dawno temu i byly ze mna do sprzedaży auta. Takze nie chcialem zmieniać ori boczka bo był z niebieskiej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich przygód z tymi mikro komorami(powiekszonymi delikatnie o ok 0,7l) i mocno wyklejonymi matami polecam stara serię hertza hsk na woofer a tweeter to juz wolna kwestia.

I to dalej półśrodki , w zasadzie w lidze budżet nie ma głośnika 13 potrafiącego poprawnie zagrać od np 80Hz z takiej objętości .

Ani wzmacniacze , ani modły do Wielkiego Manitu nic tu nie zmienią .

Bez zmiany na zewnątrz da się zamontować pod tapicerka ( na tapicerce od wewnętrznej strony ) głośnik 13 cm grający w pełnych drzwiach , a tapicerkę wytłumić , To da się zrobić bez ingerencji w wygląd wnętrza samochodu . 

Natomiast czy dziś jest się przy czym upierać z tym wyglądem , to sam nie wiem :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Mechow jakis czas temu kombinowal z c4 klienta i zmiescil 13cm focala (zabij nie pamietam ktore) powieszone na tapicerce i w pelne drzwi. Skoro mowil ze wyszlo dobrze to mu wierze :)

Ale fakt te komory nie nadaja sie do niczego jak woofer pod siedzeniem w bmw hehe.

Mnie dlugo wystarczal jednak taki polsrodek a pozniej juz nie chcialo mi sie tych drzwi przerabiać, choc powstaly komory to nie miałem weny na ich wykonczenie... Teraz Balcer w swojej c4 także dlubie ale tapicerkę poświęcil, nie ma innej opcji na naprawde dobre granie jak poswiecenie tapicerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja jeżdżę tą c4, którą robił Michał.

Chciałem zachować boczki, bo to S6+ z rzadką tapicerką i trudno taką znaleźć na rynku wtórnym.

Wyszło dobrze, jak na założenia stawiane na początku i świadomość że jest to kompromisowe podejście.

Te wooferki to Focale Polyglass, próbowałem też Focali K2P.

Skórzane czarne boczki są łatwo dostępne, w takim przypadku zdecydowanie poszedłbym w 16 zamocowane na dystansie przymocowanym do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...