Skocz do zawartości

Wybór zestawu 3-way. Który z tych. Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poświęć trochę czasu na lekturę forum, szczególnie działu dla początkujących i instalacji. Wyjaśni to dużo z twoich wątpliwości.

To czy głośniki będą dobre lub złe zależy m. In. Od twoich upodobań. Napewno Hertz są dość specyficzne :)

 

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapytaj ilu z wypowiadających się w temacie miało/zna systemy Hertz'a :hyhy:

Więc... ilu z wypowiadających się w temacie miało/zna systemy Hertz'a? :-PP

 

Tony_tr dlaczego jesteś taki nerwowy? Trzeba się wyluzować... a tak bardziej serio: co na moim miejscu byś założył, jak i dlaczego - taka odpowiedź mi wystarczy i będzie bardzo pomocna.

 

Wojtek pracuje w Toruniu pogadać można i ma 3 way , napisz do woythc

OK nie omieszkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego nie chcę być zaczepny i się wymądrzać ale Nie rozumiesz Jednego ,,3 way jest bardzo trudny do ogarnięcia tak jak piszą tobie starsi i doświadczeni Koledzy" Niż 2 way Racja.

Ale powiedz mi i pokaż albo popytaj ludzi na tym forum którzy mają 2 way+SUB i zapytaj się czy im brakuje średnicy ... 

 

Cały czas mam te ESK 2-way i nie jest źle. Grają dużo lepiej niż fabryczny zestaw 3-way. Esk mam 2 lata, raz kumpel wsiadł i od razu wyczuł, że brakuje średnich tonów dlatego celuje w 3-way a dodatkowo je zasilić. ( przeczytaj sam jeszcze raz sens tego zdania ) ,, p o w o l i . . . "

 

Jeżeli ty z zestawów ... HERTZ Tego lub ubiegło rocznych tzw Syfów a nie głośników chcesz uzyskać z 2 lub 3 Way średnicę której czytaj twoją powyższą wypowiedź nie ogarniasz nawet 2 way z której nawet nie wiesz jak w ogóle wyciągnąć średnice to sory ale 3 way u ciebie leży ... spytaj ludzi z forum którzy mają dwu dróżne systemy i  te systemy chłopie latają .... średnica , góra , kick wszystko co chcesz ... więc nie porywaj się moim zdaniem z motyką na słońce bo wydasz CZAS,dużo pieniędzy ... ( chociaż twój biznes ) a i tak tego nie ogarniesz .... 

 

Posłuchaj  wpierw PORZĄDNE na żywo 2 way ... bardzo dobrze zrobione .... a potem sam podejmij decyzję i przyjdź i przyznaj starszym ode mnie ( oczywiście ) kolegą Racje. Że nie które 2 way zostawiają wiele do życzenia .... Tyle ode mnie w tym temacie .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G 5 woofer grający w tyłek i 2 drogi w tym przypadku nie zamiecie takiego 3 drożnego systemu. Hertz ? Trzeba posłuchać, a rzucanie z czapki, że fabryczna zwrotnica, że be, że nie zagra ? Bzdura. Hertz ma dobre produkty, woofery są ok już w DSK, im wyżej, tym jeszcze lepiej. Tweetery w DSK są kiepskie, ale już od ESK są dobrymi produktami. Kwestia, czy to profil brzmienia dla każdego, ale o tym już każdy wie najlepiej, co mu się na górze podoba, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widać jaki jest układ w drzwiach w golfie 5 i jak wyglądają fabryczne 2way
-  




Hertz są często podrabiane? Wydaje mi się, że nie trafiłem na minę: http://imgur.com/ha9yiav

 

U mnie jest jeszcze taki średniotonowiec: http://i.imgur.com/ijxqbx1.jpg   http://i.imgur.com/YcgEm0y.jpg  a wysokość to tak około 42mm
 

...i może jeszcze "doleję oliwy do ognia"... coś z tego brać pod uwagę?

 

FOCAL 165 AS3 ŚWIETNY 3-DROŻNY - 1099zł

http://allegro.pl/focal-165-as3-swietny-3-drozny-4-maty-stp-gold-i5786520151.html

 

Gladen Audio RS 165.3 3-drożny Carbon - 1249zł

http://allegro.pl/gladen-audio-rs-165-3-3-drozny-carbon-wroclaw-i5096560176.html

 

GŁOŚNIKI MB Quart QM200.3GOLFV - 1149zł

http://allegro.pl/glosniki-mb-quart-qm200-3golfv-poznan-montaz-i6578652588.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertze ML28 (1 seria) jak i WF Hertz ML165 wspominam bardzo miło...

Średniaka nie słuchałem nigdy, natomiast jeżeli będzie trzymał przynajmniej częsć poziomu TW jak i WF to lipy być nie powinno, a nawet zaryzykowałbym stwierdzeniem, że będzie bardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwrotkę kto mu zrobi ? aktywnie z tego radia to średnio jak na kanale suba dasz wofery to chyba max 200 hz , chyba ze ze wzmacniacza ale to z tego co zarzucił(wnioskuje ze nowe maja być) to z nowych tanio nie będzie  , ja tam bym obstawiał za 2 way , może napisz ile jest roboty żeby po bożemu zrobić te drzwi ludzie to przerabiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak bardziej serio: co na moim miejscu byś założył, jak i dlaczego - taka odpowiedź mi wystarczy i będzie bardzo pomocna.

 

Ja na Twoim miejscu oczywiście wybrałbym tylko i wyłącznie 2-way. Nie chce mi się rozwodzić czemu nie 3-way, z resztą jeśli dokładnie czytałeś wszystkie odpowiedzi to argumentów pojawiło się dość sporo. Takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ludzie to przerabiają

 

Jeśli nie ma umiejętności, to wyniesie go to taniej, jak zwrotka ?  :wink2:

 

 


Ja na Twoim miejscu oczywiście wybrałbym tylko i wyłącznie 2-way.

 

W tym konkretnie aucie byś wybrał tylko i wyłącznie 2 Way ? No to byś się nieźle napocił, żeby to choć poprawnie (nie mówię bdb) zagrało. Ciekawe czy nie ma prostszego rozwiązania ?

 

 


Na Twoim miejscu mając 2-way dokupiłbym średniaki z tej samej serii. Wymienił radio na Alpine z prockiem np. cda-9853R(pasujące podświetlenie pod VW). Dołożyłbym 4ch wzmacniacz na przód  i w prosty sposób załatwiłbym sprawę.

 

Jak to na szybkości podłączyć w tej konfiguracji ? Na tymczasowo bardzo prosto : jeśli ma zwrotnicę od ESK 2 drożnego, wpina się średniaka zamiast wf, podcinasz z radia z frontowych RCA, wf całkowicie z radia i póki co gra. Spali się coś ? NIE. Zagra beznadziejnie ? NIE. Wiadomo, że nie będzie to optymalna zwrotka, ale ja bardzo często z takiego rozwiązania korzystam i nigdy nie jest beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na szybkości podłączyć w tej konfiguracji ? Na tymczasowo bardzo prosto : jeśli ma zwrotnicę od ESK 2 drożnego, wpina się średniaka zamiast wf, podcinasz z radia z frontowych RCA, wf całkowicie z radia i póki co gra. Spali się coś ? NIE. Zagra beznadziejnie ? NIE. Wiadomo, że nie będzie to optymalna zwrotka, ale ja bardzo często z takiego rozwiązania korzystam i nigdy nie jest beznadziejnie.

Dokładnie tak bym zrobił. Tylu geniuszy na forum... Boguś dobrze mówi. W ostateczności Hertz ma w kraju dystrybutora, można zamówić/kupić zwrotkę 3 way.

Ew. w Bydgoszczy ma firmy CA( jak pamiętam na Fordońskiej) pewnie i w Toruniu coś znajdzie to mu pomogą to ogarnąć.

 

Przerabianie drzwi w G5 po to żeby zrobić coś dla idei graniczy z głupotą. Tym bardziej w tak niskim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, jednak skłaniam się ku głośnikom MB Quart QM200.3 za 1149 zł  http://www.audiosklep.pl/mb-quart-qm200-3-golf-v-p-3780.html  a to dlatego, że (na forum audi80 użytkownik Kamuś napisał o głośnikach MB Quart"s coś takiego):

 
  (...) MB Quart robi głośniki i zestawy głośnikowe, a także kolumny domowe od zamierzchłych czasów. Firma jest niemiecka i swoje produkty robi w rodzimym kraju. Powiem Ci tak. Na przodzie w wygłuszonych drzwiach miałem już mnóstwo zestawów głośnikowych, najbardziej zadowolony byłem z Hertz'ów HSK 165. Jako, że firma MB Quart nie jest mi obca, a na Allegro pojawił się zestaw odseparowany MB Quart QM 218.02CX to nawet chwili się nie zastanawiałem. Kupiłem go za grosze. Pierwsze co mnie zadziwiło to wykonanie. Naprawdę mega solidne. Nawet konektory przy wooferach nie były na wsuwki, tylko przykręcane terminale. Podekscytowany podłączyłem zestaw do auta. I co? Został tam do dziś, a tak wychwalane na wszelkich forach audio Hertz'e HSK, które podobno są bez konkurencji w swojej cenie (w sumie póki nie kupiłem tych MB quartów, to sam nie widziałem dla nich konkurencji) poszły pod młotek. (...) 
 

 

 

Kurcze skoro lepsze od HSK to chyba się skuszę.
W razie czego mogę to jeszcze dodatkowo zasilić prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko cały problem polega na tym, że ten zestaw QM218.02CX, który całkiem niedawno miałem, to i owszem, produkt jeszcze Germański, a to co Ty rozważasz, to czajnik (Chińczyk). Niewiele tam zostało ze starego MB Quarta poza znaczkiem, więc się nie ma co napalać, a dwa, śmiem twierdzić, że HSK jest zestawem jednak lepszym, jak 218.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co polecaja na forum jest dobre , ja nacialem sie 3 razy. Po raz pierwszy ze El Comp 6 to dobry zestaw a tego sie sluchac nie da, drugi raz za sprawa super opinii kupilem CDA-9855 za prawie 400 zl uzywke , a Kenwood kdc-7537u za 120 zl okazal sie lepiej grajacym cd'kiem i po raz 3 DL-C 6.2  rzekomo ma natarczywa kopolke i morel maximo bedzie lepszym wyborem - ktos kto to napisal chyba jest gluchy jak pien.

 

Taki off topic odemnie , prosze mozecie mnie teraz zlinczowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...