Skocz do zawartości

Kondensator


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema proszę was o radę w sprawie kondensatora

DIETZ BOA 1F POWER CAPACITOR KONDENSATOR

Przy pierwszym podpięciu go naładowałem i od tej pory nie był odłączany od aku lecz musze zdemontować akumulator żeby go podładować czy jeśli przez ten czas nie będę załączał radia to po ponownym podpięciu akumulatora nie musze rozładowywać kondzia i go znowu ładować ? Prosze o pomoc :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie musisz rozładowywać.

 

 

 


Przed wyjęciem rozładuj go a przy podłączeniu ponownie naładuj.

 

Uzasadnienia?

 

Bo mi się wydaje, że bardziej logiczne będzie wyjęcie naładowanego konda przed odłączeniem akku i (wciąż naładowanego) podłączenie go po montażu akku...

 

Pozostawienie go na instalacji spowoduje jego rozładowanie (przypadek pierwszy) a z kolei rozładowanie i ponowne ładowanie to zbędna strata czasu (przypadek drugi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba go odpiąć od instalacji auta bo się rozładuje, ale ze względów bezpieczeństwa chyba jednak zgodzę się z Radkiem. Odłączyć i rozładować kondensator i dopiero wyjąć akumulator. Po podłączeniu akumulatora naładować kondensator przez rezystor lub żarówkę i podłączyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pierwszym wzmacniaczu Carpower hpb602 i kondensatorze Peiying 1F wymieniałem przewód zasilający na grubszy. Prawidłowo odłączyłem bezpiecznik od aku, ale "zapomniałem" rozładować kondensatora (bo strata czasu). Oczywiście po odkręceniu plusa przewód wypadł z mocowania i dotknął obudowy wzmacniacza. Błysk, iskry, przerażenie, że coś spaliłem, ale na szczęście skończyło się na nauczce, sprzęt działał jak należy. Od tej pory ZAWSZE, bez wyjątku rozładowuję kondensator jak majstruję przy zasilaniu. Ucz się na cudzych błędach :)

 

Będzie działać na żarówce 230V, ale zalecam kupno 12V, elementu, w który możesz ją wkręcić, dolutowanie dwóch przewodów i masz zestaw na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale zalecam kupno 12V, elementu, w który możesz ją wkręcić, dolutowanie dwóch przewodów i masz zestaw na lata.

Poza tym ładowanie i rozładowanie taka żarówka 25w trwa kilka-kilkanaście sekund, tyle czasu dla bezpieczeństwa własnego i sprzętu można poświęcić.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...