Skocz do zawartości

Gramofon


lksgrzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie bardzo wiedziałem w jakim temacie to napisać najwyżej "zieloni" przepraszam z góry i proszę o przeniesienie.

A więc sprawa tyczy się zakupu gramofonu na winyle duże dla mojego ojca na święta.

Może ktoś wie w jakiej sieci sklepów można kupić coś sensownego do 400zł, lub może ktoś z was ma coś takiego na sprzedaż??

Nie ukrywam że jak miała by być to używka to musi to być uszanowany klocek. Nie mam pojęcia na co patrzeć i na jakie firemki zwracać uwagę. A nie chciał bym kupić jakiegoś totalnego gów.....a.

Kiedyś tatko posiadał sprzęt Philipsa, ale igła z tego co się dowiadywałem kosztuje ponad 120zł. Stąd pomysł aby was się poradzić. Ojciec ma ponad 300 sztuk vinyli więc myślę że ucieszył by się z takiego prezentu. Pomożecie w potrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go ma i jego naprawa tyle kosztuje , to ... naprawiaj , bo za 400 (nówka) nie kupisz chyba nic fajnego .

Fakt że ten Philips to szału także nie robi, a kupno igły to i tak czekanie około 2-3 tygodnie. Model tego Philipsa pochodzi coś z okresu 1991-1993 rok. Zapytałem jako że nie musi to być żaden hi-end. Więc mówicie że nawet do (wystrugam) 500zł nic nie warte aby oko powiesić??

 

 

Wolałbym dołożyć do konkretnej wkładki.

Jako że jestem "nie w temacie" o co kaman z tą wkładką? :ups:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz doczytałem co to wkładka :wink:


 

 


chyba najrozsadniej bedzie dokupić jakiś fajny system/wkładkę.

Ok idąc dalej tym tropem (wcześniej myślałem że inna igłą nie wchodzi w rachubę, a szukałem oryginalnej) Na co zwrócić uwagę, jakiej wkładki szukać do danego modelu czy większość jest uniwersalna, ewentualnie jakie informacje muszę posiadać o starym gramofonie aby pytać o nową wkładkę aby ta pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz sprawdzić jaki masz rodzaj wkładki i główki ramienia. Zasadniczo dużo możliwości nie ma i raczej nie będzie problemu, ale przed zakupem musisz to sprawdzić.

 

Co do samej igły, jeżeli ojciec nie jest audiofilem, a plyt słucha okazjonalnie, to myślę że dobra, sferyczna igła wystarczy. Eliptyczne są trochę droższe...

Moze coś od Ortofon'a albo Shure'a?

 

Po zakupie nowego systemu trzeba będzie ją skalibrować. Nic trudnego, ale trzeba o tym pamiętać bo wpływać to będzie między innymi na żywotność czarnego krążka i samej igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok idąc dalej tym tropem (wcześniej myślałem że inna igłą nie wchodzi w rachubę, a szukałem oryginalnej) Na co zwrócić uwagę, jakiej wkładki szukać do danego modelu czy większość jest uniwersalna, ewentualnie jakie informacje muszę posiadać o starym gramofonie aby pytać o nową wkładkę aby ta pasowała?

Std mocowanie wkładek to dwa wkrety w rozstawie 1/2 cala . Czasami Dual czy Technics wymyślali sobie jakieś cuda , ale zdecydowana większość jest taka jak piszę . Shure które tu padło to bardzo dobra propozycja ,  dobrze sprawdzają się Sumico Pearl i Sumico Black Pearl .  Takie wkładki w cenie plus -minus 300 zl to dobry zakup , a nawet  Tata powinien wiedzieć co to jest Shure :)                                                                    

Tu na szczęście jest wieksze pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,zebrało mi się na wspomnienia muzyczne z lat młodości .W tym celu chciałbym zakupić gramofon(do 400 zł) aby móc słuchać płyt winylowych .Miałem wcześniej  jakiegoś rzęcha ,straszna porażka,bardziej niszczył płyty niż odtwarzał. Polecicie coś sensownego do 400zł?Reszta to wzmacniacz kenwood ka 4040 i kolumny canton ct 800.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...