Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza dla Focal Utopia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Jestem w trakcie długotrwałej budowy wymarzonego audio w aucie. I mam pytanie co do wyboru wzmacniacza.

 

Pierwszy etap budowy przód, jak na razie zakupiłem po długim czasie:) Focale Utopia " 165 W-RC Acive" bez zwrotnicy i w tym kierunku chciałbym zmierzać.

 

Proszę o dobór wzmacniacza do nich, zastanawiam się nad cztero i pięcio kanałowe (ale bardziej czterokanałowy osobno i mono osobno ), moje typy:

 

Cztero kanałowe :

 

- DLS A4

- Audison quattro

- Focal FPS 2300RX

 

Pięcio kanałowe:

 

- Audison AV 5.1

- DLS A7 (ciężko znaleźć w bardzo dobrym stanie )

 

Byłem na odsłuchu na komplecie FOCALa, i było ok ale jak grają na innych wzmacniaczach.

 

Mam pytanie czy bawić się w procesor "Audison bit one " bo ciekawi mnie ta pozycja :)

 

Proszę o Pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Witaj .

 

Jestem w trakcie długotrwałej budowy wymarzonego audio w aucie. I mam pytanie co do wyboru wzmacniacza.

 

 

 

Pierwszy etap budowy przód, jak na razie zakupiłem po długim czasie:) Focale Utopia " 165 W-RC Acive" bez zwrotnicy i w tym kierunku chciałbym zmierzać.

 

Czy możesz napisać co do tej pory zostało zrobione w aucie i jak wyglądał Twój dotychczasowy system .

 

 

Proszę o dobór wzmacniacza do nich, zastanawiam się nad cztero i pięcio kanałowe (ale bardziej czterokanałowy osobno i mono osobno ), moje typy:

 

 

 

Cztero kanałowe :

 

 

 

- DLS A4

 

- Audison quattro

 

- Focal FPS 2300RX

 

 

 

Pięcio kanałowe:

 

 

 

- Audison AV 5.1

 

- DLS A7 (ciężko znaleźć w bardzo dobrym stanie )

 

 

 

Byłem na odsłuchu na komplecie FOCALa, i było ok ale jak grają na innych wzmacniaczach.

 

 

 

Mam pytanie czy bawić się w procesor "Audison bit one " bo ciekawi mnie ta pozycja :)

 

 

 

Proszę o Pomoc.

 

Rozumiem , ze masz doświadczenie w budowie systemów aktywnych i bezpośrednio potrafisz ocenić skutek zmiany każdego z komponentów składowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za zainteresowanie, co do doświadczenia napisze tak... kiedyś kiedy byłem młody i miałem dużo czasu lecz mało kasy bawiłem się w niskobudzetowe Ca, potem przyszły dzieci brak czasu, zmiana auta z fabrycznym Ca, porzuciłem zabawę. Teraz jak mam więcej czasu i troszkę więcej pieniędzy postanowiłem powrót do Ca:) z systemu mam narazie głośniki focala oraz materiał na wygluszenie drzwi i bagażnika. Kolej na wzmacniacz a system aktywny to pierwsza budowa. Napewno na strojenie pojadę do jakiegoś specjalisty bo malutki w tym jestem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jestem w trakcie długotrwałej budowy wymarzonego audio w aucie.

 


Teraz jak mam więcej czasu i troszkę więcej pieniędzy postanowiłem powrót do Ca:) z systemu mam narazie głośniki focala oraz materiał na wygluszenie drzwi i bagażnika.

 

Pozostawmy to na boku :wink2:.

 


Kolej na wzmacniacz a system aktywny to pierwsza budowa.

 

To tylko pozornie jest proste , ale bez ustawionego sprzętu , wszelkie porównania raczej niczego znaczącego nie wniosą .

Ja mam dobre doświadczenia w łączeniu serii A DLSa z Focalami , ale tez każdy ma inne ucho . Do tego większość operacji podziału pasma realizowałem pasywnie i to nie dlatego , że mam problem z obsługa procka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na wzmacniacz a system aktywny to pierwsza budowa. Napewno na strojenie pojadę do jakiegoś specjalisty bo malutki w tym jestem. Pozdrawiam

 

Jeśli mogę coś doradzić, to zanim wywalisz pieniąźki na kolejne zmianki i podmianki a na końcu nie daj Boże skreślisz Utopię, pogadaj lub podejdź do Józefa (Nakamichi)tak daleko nie masz a ma pojęcie o obu wspomnianych przez Ciebie komponentach bo i dls i utopii to się u niego trochę przez dłonie i uszy przewinęło.

Rozmowa nic nie kosztuje, a może sporo wnieść do tematu.

 

Oczywiście postąpisz jak uznasz za słuszne.

Do tego większość operacji podziału pasma realizowałem pasywnie i to nie dlatego , że mam problem z obsługa procka

 

A z Gliwickiego na Polski, czytaj "Przećwiczyłem Utopię wzdłuż i wszerz i podział aktywny nie dał zadowalających efektów, ale mam to obcykane pasywnie,więc bez bólu głowy " ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ponownie dziękuję za odpowiedź.

 

Mam techniczne pytanie:

 

czy przy focalach da się zrobić dobrze podział aktywny na dls a4 przy 2-way?

 

Czy dobrym jest pomysłem dokupić średniaki z utopi wraz z dls a2 i zrobić 3-way? (Rozwiązanie kosztowne ale może warte zachodu)

 

Czy bez procesora nie obejdzie się 3way? (Strojenie powierzyłbym komuś z wiedzą)

 

A może odpuścić sobie 3-way i dokupić zwrotnicę pasywną i podpiąć to wszystko pod dls a4?

 

Chciałbym mieć namiastkę dobrego grania a wiedzę mam jeszcze malutka:)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem Tobie jedź do P.Józefa jesteś uparty jak koń, utopia to nie jest łatwy system i nie ogarniesz go,wydasz pieniądze na trzy drogi a na 95% zagrają gorzej niż poprawnie zestrojone 2 way.

 

A zrobisz co uważasz, tylko potem nie zadawaj kolejnych pytań, nie sztuka kupić dobry sprzęt, sztuką go odpowiednio użyć. Piszę Ci to na swoim przykładzie, mimo, że trochę lat już się bawię CA, ja posiadając Focala i Dls Ultimate udałbym się do fachowca, masz w swojej okolicy kilku albo Wrocław albo Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, a uparty jestem bo nie chce niczego zepsuć'' 

 

To jeżeli nic nie chcesz zepsuć i do końca nie jesteś pewny w przekonaniach co jak dalej ogarnąć to zrób jak napisał kolega truck 

Umawiaj się,Wsiadaj i Jedź do Pana Józefa który na prawdę jeśli będzie miał czas i się dogadacie opowie ci dużo pokaże i na pewno zrobi to Profesionalnie Krok po Kroku i będziesz Pan na pewno zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma dobra cena na A2 do Twojego grania? Skoro nawet nie wiesz jak grają 2 drogi?

Co masz na źródle? Nic o tym nie wspomniałeś. odnoszę wrażenie, że to jeszcze wszystko leży w szafie a Ty się zastanawiasz czy dokładać kolejny wzmacniacz i głośniki.

Nie tędy droga, no chyba że masz dużo czasu i pieniędzy.

 

Pytasz o procesor i podział aktywny, gdzie ktoś z doświadczeniem zasugerował Ci, że lepsze efekty daje podział pasywny, tu się kłania czytanie ze zrozumieniem, albo przeczytałeś a i tak robisz swoje,więc po co pytać i oczekiwać odpowiedzi skoro i tak zrobisz coś innego?

 

Nie pytaj, rób swoje, tak będzie szybciej dla Nas jako forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samych wzmacniaczach nie ustawisz tego sprzętu jak należy. Procesor nie jest głupim pomysłem. Napisz jeszcze co będzie źródłem?

Pytasz/masz sprzęty za ładnych parę złotych a nie masz kasy by podjechać do kogoś kto ma większą wiedzę? Jak do Gliwic za daleko wybierz się chociaż na spota do chłopaków z Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...