Skocz do zawartości

Polo 9N by Nemesis_08


Nemesis_08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu interesuję się CA i postanowiłem założyć temat ze swoim zestawem. Jak na razie szału nie ma, ale nie od razu Rzym zbudowano :)

Samochód to VW Polo 9N z 2002r. Jest to projekt który robię od dłuższego czasu i CA jest jednym z jego elementów.

 

Zaczęło się od wymiany seryjnego radia Gamma na Pioneer DEH-P700BT, gdyż chciałem mieć coś z USB i bluetooth.

Po czasie nie wystarczyły mi seryjne głośniki i kupiłem używane Helix DB 62.1, oraz wzmacniacz Blaupunkt GTA480. Do kompletu doszła też skrzynia Helix DB12BP. Graty miałem i należało to poskładać. Postanowiłem też wygłuszyć przednie drzwi.

Kupiłem maty STP i pianki GMS. Do tego jakieś zwykłe kable RCA i porządnej średnicy kabel zasilający i masowy. Niestety fotek z tego zabiegu za dużo nie robiłem, więc zamieszczam co mam:

9af32eae4022.jpg 0fd14145cb6e.jpg 5e4ff8d0825a.jpg f8758c00c3fd.jpg

952c30a14d89.jpg 12baa3f29bc0.jpg 4d82cd9799f8.jpg bdff22e14878.jpg

 

Na zdjęciach jest to niewidoczne, ale wyłożona matami została też blacha, która jest przykręcona do drzwi (ta na której są głośniki). Pianką GMS zostały wyklejone boczki.

 

Taka zmiana wystarczyła mi na około 2 lata. Po tym czasie kupiłem głośniki Morel Tempo 6, wzmacniacz Audio System Radion 100.4, oraz kable RCA Kicx 06. Zamontowałem głośniki, kable i wzmacniacz. Różnica w graniu tego zestawu była spora i byłem bardzo zadowolony z takiej zmiany. Po jakimś czasie zaczęła mi przeszkadzać skrzynia, która zajmowała mi sporo miejsca w bagażniku. Granie tej skrzyni mi bardzo odpowiadało, ale wielkość przeszkadzała. Bagażnik w Polo nie jest za duży i czasami się jednak przydaje :D

Postanowiłem zrobić zabudowę i szukałem odpowiedniego płytkiego głośnika. Wybór padł na Helix E10W, który został kupiony u jednego z forumowiczów. Zanim zabrałem się za wspomnianą zabudowę minął rok. Zabudowa miała być umieszczona na całej długości bagażnika tuż za tylną kanapą. Do wykonania miałem skrzynię na subwoofer i skrzynkę na wzmacniacz. Skrzynia na suba ma około 20l netto. Kształt skrzyni trochę nietypowy, ale dało się zrobić.

 

b7b2ba8fc182.jpg f7267d49f3bd.jpg 26f4faaabde0.jpg 7dbe9312903b.jpg 2d37636fee8a.jpg

 

Po zrobieniu skrzyni przyszła pora na zabudowę wzmacniacza:

a6a33eeafa25.jpg 7cbd1f7ab955.jpg 4ada5b5e94a1.jpg

 

Efekt końcowy:

376617d7f173.jpg bd3220d39eb7.jpg

 

Wszystko moim zdaniem się ładnie zgrało, skrzynia również świetnie gra.

 

Skrzynia wzmacniacza jest jednak do małej przeróbki i dokończenia, ale to z wolnym czasie ogarnę. Tym sposobem zyskałem sporo miejsca w bagażniku.

W tym tygodniu zmieniłem też radio na Alpine 9853R, bo chciałem sprawdzić jak gra Alpina :) Na razie poznaję jej możliwości, ale po wstępnym ustawieniu jest dobrze, a nawet bardzo dobrze :D

Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i grubo zastanawiam się nad napędzaniem przodu aktywnie dlatego powoli rozglądam się za jakimś małym wzmacniaczem do suba, lub TW.

 

Podsumowując aktualny zestaw CA:

- Alpine 9853R,

- Morel Tempo 6,

- Audio System Radion 100.4

- Helix E10W w ~20l netto.

- drzwi wytłumione matami STP i piankami GMS.

 

Jeśli ktoś dotrwał do końca to gratuluję :D

Wszelkie sugestie, porady, czy słowa krytyki mile widziane. Zawsze znajdzie się coś do poprawy i zmiany, więc chętnie was wysłucham.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może niewielka zmiana, ale założyłem w końcu osłonę na suba:

9037c888a545.jpg

 

 

btw. jeśli chodzi o terminal, to moim zdaniem było  to jedyne słuszne miejsce na niego. Tym bardziej, że i tak musiałem zrobić w skrzyni to wcięcie z powodu konstrukcji bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Radio jak na razie spisuje się znakomicie. Jestem zadowolony z przesiadki z Pioneera. Tym bardziej, że mnie to niewiele kosztowało.

Muszę podjechać na jakiegoś spota w miarę możliwości, by ktoś kto ma większą wiedzę/doświadczenie sam ocenił jak to gra i doradził co jeszcze można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...