Skocz do zawartości

Sub około 500 w rms


Rekomendowane odpowiedzi

I co? Rodek nie wystarczy żeby było głośno? Myślę że niektórzy uciekaliby już z auta ;)

Do mnie właśnie wraca 2180a razem z dwoma RE SR12 bo rodzice zmienili kombi na cabrio... :P

Ten głośnik bardzo lubi się z Rodkiem, a moim zdaniem gra przyjemniej niż SE12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I co? Rodek nie wystarczy żeby było głośno?

 

Nie, nie wystarcza ;) ale tak, jest głośno... Jest mocno... Wygina blachy... Ale to jeszcze mało dla kogoś przyzwyczajonego do mocnych 15" ;) ale da się, to i tak o wiele więcej niż wymagania przeciętnego użytkownika... Zwłaszcza, że mimo swoich możliwości sub jest klasyfikowany jako jakosciowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie, nie wystarcza ;) ale tak, jest głośno... Jest mocno... Wygina blachy... Ale to jeszcze mało dla kogoś przyzwyczajonego do mocnych 15" ;) ale da się, to i tak o wiele więcej niż wymagania przeciętnego użytkownika... Zwłaszcza, że mimo swoich możliwości sub jest klasyfikowany jako jakosciowiec. 

 

 


Tu jeszcze trzeba rozgraniczyc tych którzy temat ogarniają od tych którzy dopiero zaczynają ;) dla jednych oczywiste jest, że przy piecu 200w a subie 500w wykorzystasz tylko te 200w i jedyne na co trzeba uważać to przesterowanie końcówki... Dla innych (tych świeżych) będzie ciągle mało więc gain na full bo przecież piec ma tylko 200w więc głośnika nie uszkodzę...

 

tak sobie czytam i czytam a godzina późna  :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia tylko, bo może znowu powiedziałem coś tak że tylko ja to rozumiem ;) pędze mocnego suba słabym piecem ze świadomością tego ile mogę wymagać od takiego zestawu. Piec jest wysterowany na 0.5kW i to zwykłemu użytkownikowi spokojnie by wystarczyło (przy tej mocy ten sub już robi dobrą robotę) ale da się z niego wycisnąć dużo więcej co większość nie ogarniętych zrobiła by przez pokrętło gain (już przesterowując końcówkę) zamiast zastąpić piec takim który może podać więcej. Nie wiem jak to inaczej ująć i nie zamierzam się tym przejmować ;) Po prostu trzeba mieć łeb na karku i umieć kręcić gałkami i można używać każdej konfiguracji nie koniecznie wykorzystując w pełni potencjał komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pędze mocnego suba słabym piecem ze świadomością tego ile mogę wymagać od takiego zestawu.

da się z niego wycisnąć dużo więcej
 

Ciekawy jestem jak?? wiedza tajemna?? :P

 

pisząc tak ze pędzisz mocnego suba słabym piecem swierzaki czytają i myślą,..po co kupować dobry wzmacniacz za 1kz jak można miec 1000W  wzmacniacz za 120zl a suba za 50zl 2000w i na to samo wychodzi,bez sens viba szukać jak można mieć to samo z buszmena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawy jestem jak?? wiedza tajemna??
 
pisząc tak ze pędzisz mocnego suba słabym piecem swierzaki czytają i myślą,..po co kupować dobry wzmacniacz za 1kz jak można miec 1000W  wzmacniacz za 120zl a suba za 50zl 2000w i na to samo wychodzi,bez sens viba szukać jak można mieć to samo z buszmena 

 

Piątek wieczór, ja wszystko rozumiem... Ale odrobina koncentracji nie zaszkodzi ;) 

 

Używając takiego pieca do takiego suba po prostu nie można szału oczekiwać... Te 5 setek pozwala mu się ruszyć na jakieś 10-12mm z 28mm możliwych (liniowe), w takiej konfiguracji można po prostu dogrywac do przodu a o dmuchaniu zapomnieć...

 

Na chłopski rozum tłumacząc, nie możesz tym zagrać mocniej niż z piecem 1.5kW wysterowanym prawidłowo dla sub level 15 a ustawionym na -15...

 

Nie da się wykorzystać potencjału suba.

 

Wiem, że mam problemy niekiedy z przekazywaniem swoich myśli na papierze ale to chyba jest dość zrozumiałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nikt nie odpowiedział :(

I jeszcze jedno:

Jak liczycie kable według tej tabelki to jak to Robocie?

Ja liczę tak: np wzmak moze wygenerowac 600w przy sprawności 50 %. To znaczy że muszę mu dostarczyć 1200 w. I wtedy zakładając napięcie w okolicach 13.5 v wychodzi prawie 90A. I wtedy dopiero dobieram wartość z tabelki. Czy tak jest okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak liczycie kable według tej tabelki to jak to Robocie?
Ja liczę tak: np wzmak moze wygenerowac 600w przy sprawności 50 %. To znaczy że muszę mu dostarczyć 1200 w. I wtedy zakładając napięcie w okolicach 13.5 v wychodzi prawie 90A. I wtedy dopiero dobieram wartość z tabelki. Czy tak jest okej?

 

Proponował bym popatrzyć jakie zabezpieczenia ma wzmak/wzmaki, zsumować i dobrać przekrój pod prąd i długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kłótnia o RMSy :D

waty, ze same nie grają, to już wiemy, ale ogromne znaczenie ma głośność z jaką chcemy grac, bo o tym nikt nie wspomniał bezpośrednio.

Logicznym jest, sytuacja kiedy się chce wycisnąć 100% możliwości z subwoofera, że trzeba pakowac ponad nominał zdrowe waty, ale wiadomo, że jest to jazda bez trzymanki, dobrze ustawisz, bez przesterów itp- nie upalisz, nic nie zrobisz nawet wzmacniacz 2kw pod 200w subem, nie ma problemu, tak jak mówicie. Druga sprawa jest taka ile mechanicznie zawieszenie jest w stanie wytrzymać? Zwróćcie uwagę np. na stare rfy, rfd 1210, który na forum robi furrore, fakt ma 500rms, sam ponad 1kw mu podpinałem, płytki łamał z br maluszek, nic mu się nie działo, nie śmierdziało... Pomijając jego wiek, bo ładnych parę lat ma, dlaczego szukacie egzemplarzy z niewylatanym zawieszeniem?? Skąd to się bierze? Chyba nie trzeba tłumaczyć.

Tak samo jak wyciskacie 100% z suba, tak samo wyciskacie 100% waciorów z ampów.

Po prostu łatwiej jest miec mocniejszy wzmacniacz i łatwiej go wysterowac z lepszym skutkiem, gdy jest zapas, niż granie na granicy.

 

Dlatego baaaaardzo nie lubie kupowac wysylkowo używanych mocnych subów.

Już nie wspomne o mono w D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Daj odrazu 53mm po co kiedyś ciągnąć znowu kable ? A wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia

 

Tak, najlepiej od razu 4 sztuki takich na + i 4 na -...

 

Jak się liczy ? Zwyczajnie, długość, do tego na zapas będzie, jak dasz przewód dobrany do maksymalnego poboru Twojego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomnialem ze każdy wzmak bo bezpieczniki :>

Niezła dyskusja powstała.

Ogolnie przejrzałem ofertę Re audio to za nowego suba z 500w RMS trzeba dać 1k PLN a to ciut przy dużo.

Obejrzałem dziś swoje re i jak dla mnie zawieszenie jest jak nówka więc chyba nie szkodzi mi te pół kilowata rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy nie będziesz czegoś zmieniał w przyszłości ;) Ile razy się zdarza że ktoś uznaje że mu mało i zmienia sprzęt na mocniejszy? Zwłaszcza że to nie jest instalacja pod SQ ;) Różnica w cenie kabla 25 a 35mm2 to 3 złote, a między 35 a 50 to jakieś 5zł na metrze. Dobierając grubość kabla można też użyć kalkulatorów spadków napięć, można łatwo znaleźć w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...